ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Зміни на користь громадянам
14.11.2010 / Газета: Новий день / № 46 / Тираж: 36600

У липні цього року набув чинності Закон України «Про дер¬жавну реєстрацію актів цивільного стану», і в процедурі оформ¬лення деяких документів відбулися важливі зміни. З ними чи¬тачів «НД» знайомить заступник міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юс¬тиції у Херсонській області Дарина МЕЛЬНИК.

- Найперше хочу нагадати, що органи державної реєстрації актів цивільного ста¬ну у своїй роботі послуговуються Держав¬ним реєстром. Це електронна інформа¬ційна система, яка містить відомості про актові записи щодо реєстрації народжен¬ня дитини, укладання шлюбу, оформлен¬ня розлучення, смерті, видачі витягів з них тощо. Іншими словами, така база даних відділів ДРАЦСу з усієї України дає змогу ефективно працювати зі зверненнями гро¬мадян, — розповідає Дарина Миколаївна. — Що стосується закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», слід звернути увагу, що віднедавна, при розір¬ванні шлюбу не за спільною згодою под¬ружжя в органах ДРАЦСу, а судом, кінце¬вим документом і є рішення суду. У ньому, до речі, обов'язково вказується, на яких прізвищах залишаються колишні чоловік і дружина. Це стосується усіх рішень, які вступили у законну силу з 27 липня 2010 року. Документ пред'являється при подачі заяви на укладання нового шлюбу, в байківські установи при оформленні кре¬дитів тощо.

—Пані Дарино, які зручності створю¬ють ці зміни?

—Відтепер єдине, що повинен зроби¬ти громадянин на підставі одержаного рішення суду, — це звернутися до органів ДРАЦСу за місцем проживання, аби поста¬вити у паспорті відмітку про розлучення. Раніше ж треба було заводити актовий за¬пис, видавати свідоцтво про розірвання шлюбу, адже рішення суду було лише підставою, а не припиняло його.

Новий закон захистив і права дітей. Так, якщо дитину усиновлюють, кінцевим до¬кументом про усиновлення є також рішен¬ня суду. Свідоцтво про усиновлення відмінено взагалі. На підставі рішення суду у відділі ДРАЦСу батькам видається нове свідоцтво про народження усинов¬леної дитини.

Торкнулися зміни і оформлення доку¬ментів для новонароджених, які реєстру¬ються лише за заявою матері, тобто матері-одиначки. Раніше у графі батька за¬писувалися прізвище та ім'я, по батькові, які вказувала мати, а в графі громадянства батька був прочерк. Фактично, це вказу¬вало на те, що дитина є безбатченком.

— Відтепер громадянство батька вка¬зується на підставі громадянства матері. Це також позитивні зміни, адже вони спря¬мовані на захист прав дитини, — зауважує Дарина Мельник. — Органи державної реєстрації актів цивільного стану готові й надалі інформувати громадян про зміни у законодавстві. А в разі виникнення запи¬тань людина може також звернутися до відділу ДРАЦСу за місцем проживання і отримати необхідну консультацію.

Автор: Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту