ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ЛЮДЕЙ І ЗАРАДИ НИХ
16.11.2010 / Газета: Червоний промінь / № 46 / Тираж: 1300

За весь час свого функціонування Держав¬на служба зайнятості відігравала своєрідну функцію посередника між тими, хто шукає працівників, тобто роботодавцями та тими, хто шукає роботу, тобто безробітними. В різні часи спостерігалось таке собі зміщення акцентів між цими клієнтами Державно? служби зайня¬тості, і сьогодні беззаперечна перевага на¬дається саме роботодавцям, адже в умовах, коли попит на робоче місце в декілька разів переважає попит на робочу силу, кожне робо¬че місце, яке створюється роботодавцем або яке виникає в наслідок плинності кадрів, стає в центрі уваги багатьох людей.

Основним завданням районного центру зай¬нятості завжди була і буде координація зусиль роботодавців та безробітних у досягненні своїх цілей, спрямованих на заповнення вільних ро¬бочих місць високоякісною робочою силою за якомога найкоротший проміжок часу. Дуже важливим залишається питання залучення до цього процесу якомога більшої кількості підприємств та організацій. Завдання, над яким працюють спеціалісти районного центру зайнятості, полягає, передусім, у тому, щоб кожен безробітний отримав інформацію про кожне вільне робоче місце, яке з'являється на виробництві. Починаючи з 2001 року, просте¬жувалась чітка тенденція до збільшення кількості роботодавців, з якими співпрацював районний центр зайнятості в питаннях комп¬лектування робочих місць безробітними. Дана тенденція зберігалась до середини 2008 року, тобто до початку світової фінансово-економі¬чної кризи. Вже в 2009 році кількість вакантних робочих місць, за якими інформація надійшла до районного центру зайнятості, порівняно з 2006 роком скоротилась майже вдвічі. Все це негативно відобразилось і на рівні працевлаш¬тування незайнятого населення району. Ос¬танні події з цього питання дозволяють зроби¬ти обнадійливі висновки. Вже протягом 10 місяців нинішнього року до районного центру зайнятості поступила інформація про 400 вільних робочих місць. Це на 6 робочих місць менше, як за весь 2009 рік. Якщо подивитись в цілому, то за останні 6 років до районного цен¬тру зайнятості надійшла інформація про 3722 вільних робочих місця, на які були працевлаш¬товані 3356 безробітних.

З року в рік збільшується кількість роботодавців, які сплачують страхові внески до Фон¬ду загальнообов'язкового державного соціаль¬ного страхування на випадок безробіття. Для прикладу, у 2005 році їх було 166, сьогодні — 229. Щороку збільшується кількість фермерсь¬ких господарств району, які звертаються за допомогою в підборі робітників до районного центру зайнятості. Сьогодні їх уже 87.

Тільки через урізноманітнення форм та ме¬тодів роботи можливе приваблення робото- давцівдо послуг Державної служби зайнятості. Спеціалістами районного центру зайнятості поряд з традиційними послугами, які надають¬ся роботодавцям району, такими як інформу¬вання роботодавців про інформаційно-квалі¬фікаційний склад осіб, які перебувають на об¬ліку як безробітні, вивчення потреб роботодав¬ця та надання допомоги щодо укомплектуван¬ня підприємства персоналом, тощо, останнім часом запроваджуються нові форми та мето¬ди роботи, спрямовані на підвищення рівня якості наданих послуг Мова йде, насамперед, про послугу з підвищення рівня кваліфікації безробітних через проходження стажування на підприємстві з подальшим працевлаштуван¬ням, у ході якого майбутній робітник протягом декількох тижнів перед постійним працевлаш¬туванням на посаду проходить певний цикл адаптації до нових умов праці, до нового ко¬лективу співробітників та ін. Протягом 2010 року через проходження стажування на підприємствах та організаціях району були працевлаштовані 15 безробітних. Дієвим по¬мічником на шляху становлення і формування підприємств малого та середнього бізнесу в районі стало надання роботодавцям дотації з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробі¬ття для створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних. Тільки за останні 6 років дотацію з коштів Фонду на ство¬рення додаткових робочих місць отримали 147 роботодавців. Було створено 311 додаткових робочих місць, на які було працевлаштовано безробітних. Надання Дотацій дає змогу роботодавцям направляти вільні кошти на роз¬виток власного бізнесу, збільшення обсягів ви¬робництва, яке в свою чергу призводить до відкриття нових робочих місць. Яскравим при¬кладом у цьому можна назвати діяльність при¬ватного підприємця Олександра Жиліна. Зав¬дяки наданим з боку районного центру зайня¬тості дотаціям в різні часи приватним підприє¬мцем було створено 10 додаткових робочих місць, що дало змогу приватному підприємцю власним коштом створити ще 7 робочих місць. Сьогодні у приватноголідприємця«5Киліна О.В. працює 9 робітників. На підприємстві за ко¬роткий проміжок часу налагоджено випуск ви¬сокоякісної продукції сільськогосподарського виробництва, яким користується багато меш¬канців району.

Великим попитом з боку роботодавців кори¬стується послуга з підбору працівників на оп¬лачувані громадські роботи. За останні 6 років даною послугою скористалися 192 роботодав¬ця. Завдяки активній співпраці з цього питан¬ня за цей же час в оплачуваних громадських роботах взяли участь 2417 безробітних.

Цікавою формою в роботі з роботодавцями району є проведення так званих міні-ярмарок вакансій, які дають змогу проведення безпо¬середнього контакту безробітного з робото¬давцем, в ході якого безробітний ознайом¬люється з умовами праці на конкретному підприємстві і при досягненні згоди тут же відбувається процес працевлаштування без¬робітного. За останні 5 років районним цент¬ром зайнятості було проведено 28 міні-ярма¬рок вакансій, в яких взяли участь 600 шукачів роботи. В результаті проведеної копіткої робо¬ти на вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 253 учасника масових за¬ходів.

Сьогодні районний центр зайнятості співпра¬цює з кожним роботодавцем на умовах рівноп¬равного соціального партнерства. Тільки так сьогодні можна досягти стабільності і врегу¬лювання процесів, які відбуваються на район¬ному ринку праці. Адже мета у всіх нас одна — поліпшення добробуту кожної людини.

Автор: Л. ФЕДОРЕЦЬ, начальник відділу взаємодії з роботодавцями


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту