Колізії на ринку праці, що виникають останнім часом під впливом неформальних трудових відносин роботодавців і найманих працівників, спричиняють чимало проблем у життєдіяльності суспільства загалом і кожного громадянина зок¬рема. Недоотримані від суб'єктів господарюван¬ня кошти у вигляді обов'язкових платежів до державного бюджету суттєво зменшують видат¬ки на соціальні потреби, а особа, яка працює не¬легально, добровільно позбавляє себе соціальних гарантій, передбачених законодавством. Так, ро¬бочий день такого працівника може тривати по¬над установлені норми без вихідних і відпусток, періоди його перебування на листку непрацездат¬ності чи участі в екзаменаційній сесії не оплачу¬ються, а трудова книжка не заповнюється. Такі «пташині» права не дають йому змоги скориста¬тися субсидією на юплату комунальних послуг, одержати кредит у банківських установах. Поза всіма цими негативами криється й Непривабли¬ва перспектива — працівник — нелегал не зможе мати належного пенсійного забезпечення, оскіль¬ки розмір пенсії залежить від страхового стажу та заробітної плати . З метою виведення заробіт¬ної плати з тіньового сектору економіки, легалі¬зації найманої робочої сили, посилення соціаль¬ного захисту працівників, збільшення надход¬ження до бюджетів усіх рівнів та державних со¬ціальних страхових фондів в районі створена та працює в постійному режимі робоча група з пи¬тань легалізації оплати праці та зайнятості насе¬лення , повноти сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду України та соціаль¬них фондів. Робоча група створена з представ¬ників податкової інспекції, управління праці та соціального захисту населення, районного цент¬ру зайнятості, Пенсійного фонду та представ¬ників правоохоронних органів . За січень — жов¬тень поточного року робочою групою здійснено 31 рейд та проведено обстеження 179 суб'єктів господарювання різних форм власності, під час яких виявлено 61 випадок використання праці найманого працівника без належного оформлен¬ня трудових відносин. Завдяки проведеній ро¬боті шляхом легалізації праці найманих праців¬ників з початку року створено 48 робочих місця.
У робочому порядку під час рейдів акцентуєть¬ся увага на оформленні трудових відносин робо¬тодавців з найманими працівниками, недопущенні виплати заробітної плати нижче встановленого за¬конодавством рівня. Постійно наголошується, що незареєстрований належним чином працівник ри¬зикує залишитись без права на отримання пільг та допомог, гарантованих державою. Проведена ро¬бота сприяла збільшенню створення нових робо¬чих місць в районі. Так з початку 2010 року в районі створено 535 нових робочих місць (з них: зареєстровано 80 суб'єктів підприємницької діяльності та укладено 77 трудових договорів з найманим працівниками) проти 508 , створених за відповідний період минулого року.
Втім, як би не хотіли працівники адміністрації та правоохоронних органів ліквідувати всі випад¬ки нелегального працевлаштування, без бажання самих працюючих цього зробити неможливо.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |