ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Проблема національного значення
16.11.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 46 / Тираж: 2200

Захист прав дітей, забезпечення їх повноцінного розвитку — про¬блема національного значення, яка повинна розглядатися і розв'я¬зуватися в різних контекстах: історичному, соціологічному, культу¬рологічному, демографічному, педагогічному і, безумовно, — юри¬дичному. Мова йде про закріплення певними законами та іншими нормативно-правовими актами чітко визначених правил, норм, стан¬дартів і вимог щодо організації життєдіяльності дитини.

Діти — це особлива соціально-демографічна група населення ві¬ком від народження до 18 років, яка має свої специфічні потреби, інтереси та права, але не володіє достатньою спроможністю від¬стоювати і захищати їх перед суспільством. З правової точки зору дитина є самостійним суб'єктом права, тому на неї поширюється весь комплекс громадянських, політичних, економічних, соціаль¬них і культурних прав людини.

У міжнародному аспекті ідея прав дитини розвивалася поступо¬во, протягом багатьох сторіч. Але активізувався цей процес тільки в XIX ст., коли отримала розвиток концепція захисту дітей.

Першим міжнародним документом, в якому ставилася пробле¬ма прав дитини, була Женевська декларація 1923 р., спрямована на створення умов, що забезпечують нормальний фізичний і лЬи- хічний розвиток дитини, право дитини на допомогу, належне ви¬ховання, захист.

Генеральна Асамблея ООН 20 листопада 1959 р. прийняла Дек¬ларацію прав дитини — документ, що регулює становище дитини в сучасному суспільстві. Головна ідея цього акта — «Добро — дітям». Декларація складається з 10 принципів, якими проголошується, що динині, незалежно від кольору шкіри, мови, статі, віри законом повинен бути забезпечений соціальний захист, надані умови та мож¬ливості, що дозволили б їй розвиватися фізично, розумово, мо¬рально, духовно. Дитина повинна бути першою серед тих, хто одер¬жує захист і допомогу, а також захищеною від усіх форм недбалого ставлення до неї, не говорячи вже про жорстокість та експлуата¬цію.

Служба у справах дітей районної державної адміністрації стоїть на захисті прав дітей Голопристанського району. Так, в листопаді ц. р. в м. Гола Пристань ми захищали права 13-річної дівчинки від горе-матері, яка через пиятику не створила умови для навчання та утримання доньки. Пенсію, яку отримувала на дитину по втраті го¬дувальника, мати пропивала, а дівчинка, брудна, з педикульозом, — до школи не ходила. Після втручання служби дитину поклали до лікарні, а мамі, яка ходила з переламаною рукою (коштів на ліку¬вання не було), медики безкоштовно наклали гіпс. Вечірньої годи¬ни працівники служби разом з працівниками прокуратури відвідали хвору жінку, але вона була в такому жахливому стані, що важко описати («приливала» гіпс). На зиму ані дров, ані продуктів харчу¬вання у неї не заготовлено.

Тепер «хворою» займуться органи прокуратури, а дівчинку буде¬мо соціально реабілітовувати.

Автор: Надія ОРЛОВА, начальник служби у справах дітей РДА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту