Якщо старшокласники новим особливостям вступної кампанії в українські виші радіють, то члени приймальних комісій провідних вузів області до них поки що ставляться доволі скептично.
Так, на думку відповідального секретаря приймальної комісії Херсонського національного технічного університету, кандидата технічних наук, доцента Марії Расторгуєвої, будь-які зміни «правил гри» в першу чергу призведуть до необгрунтованого збільшення обсягу роботи.
— Враховуючи ці зміни, нам, зрозуміло, необхідно буде виконувати зайву роботу, — зізнається Марія Йосипівна. — Так, наприклад, виші зобов'язали приймати електронні заяви від абітурієнтів. Але все одно, зареєструвавшись на сайті, кожен з них змушений буде прийти в університет, тепер уже від руки писати заяву і подавати увесь пакет необхідних документів.
Щодо позитивних змін досвідчений секретар приймальної комісії відзначила збільшення терміну подачі документів та заохочення при вступі переможців олімпіад та слухачів Центру довузівської підготовки (ЦДП).
— 3 1 до 31 липня абітурієнти мають право подавати документи, — розповідає Марія Расторгуєва. — Сподіваюся, що це дасть змогу уникнути черг. Адже зовсім не обов'язково всім одразу приходити до нас першого ж дня. Тішить і те, що успішним випускникам ЦДП при вступі до вишу держава офіційно дозволила додавати до 20 балів. Але тільки за умови вступу абітурієнта до того вузу, на базі якого він пройшов курси. Тобто, якщо старшокласник закінчив курси підготовки при ХНТУ, то в будь-який інший заклад вступатиме на рівних правах з рештою абітурієнтів. Також до 50 балів при вступі до вузу члени приймальних комісій відтепер додаватимуть і переможцям олімпіад. А от медалістів цей привілей не стосуватиметься. (м додаткових бонусів при вступі не передбачено. Хіба що медаль може допомогти, якщо у вступників однакова кількість балів.
Прогнозує Марія Йосипівна велику кількість 11-класників з хорошою сумою оцінок у сертифікаті ЗНО та пристойним-середнім балом в атестаті, які виявлять бажання пройти курси ЦДП. Для них це майже гарантовано дозволить безплатно навчатися в університеті. А якщо такі учні ще й матимуть нагороди в олімпіадах — це додасть непоганих шансів вступити у найавторитетніші виші країни.
Але як би там не було і скільки разів не змінювалися б правила вступної кампанії, на думку Марії Расторгуєвої, головним критерієм, на який стовідсотково звертатимуть увагу при вступі, був і залишатиметься рівень знань абітурієнта.
Адже не секрет, що для справжніх вундеркіндів завжди відкриті двері провідних університетів країни. Більше того, за найрозумніших абітурієнтів деякі виші навіть змагаються, офіційно запрошуючи випускників вступати саме до них.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |