Студенти і спеціалісти з усієї України проходять навчальну практику на базі навчально-практичного центру Новокаховського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університетуЗа 11 років існування на вчально-практичний центр провів практики для студентів та здійснив перепідготовки працівників агропромислового комплексу більше ніж для 6 тисяч слухачів. Студенти, фермери, майстри виробничого навчання, викладачі спеціальних дисциплін зі Львова і Мелітополя, Білгорода-Дністров- ського і Криму, Луганська і Одеси приїжджають сюди для проходження навчальної і переддипломної практики та курсів підвищення кваліфікації.
— Сьогодні в Україні існує 19 аграрних центрів, наш посідає друге місце за кількістю слухачів, — говорить завідувач навчапьно-практичного центру Марія Гордецька. — Якщо інші центри здійснюють підготовку в якомусь одному напрямі, то ми реалізуємо роботу у 17 видах навчальних і технологічних практик за такими напрямами: механізація сільського господарства, електрифікація та автоматизація, будівництво та гідромеліорація сільського господарства, прикладна екологія, організація виробництва, економіка підприємства, землевпорядкування, організація обслуговування в туристичних комплексах для вищих навчальних закладів України. Значну увагу ми приділяємо співпраці з професійно-технічними навчальними закладами'. З великим задоволенням для проходження практики туристичного напряму до нас приїжджають львів'яни, — продовжує Марія Леонідівна. — Окрім високого рівня і якості підготовки, ми намагаємося зробити перебування в центрі якомога доступнішим за ціновими критеріями, адже практиканти люди небагаті, і коли ще вони зможуть побачити країну, як не в молодому студентському віці? Ми не забуваємо і про дозвілля своїх слухачів-практикантів, до їхніх послуг комп'ютерний центр, бібліотека з читальною залою, стадіон, спортивна та актова зали, їдальня, буфет і гуртожитки. З групами практикантів проводяться спортивні змагання, зустрічі зі студентською радою коледжу. До того ж, ми намагаємося поєднати практику з цікавими екскурсіями Херсонщиною. Наш центр розробив туристичні маршрути, які висвітлюють етнографічні, історичні, культурні та екологічні особливості області. Студенти мають можливість проводити моніторинги екологічного середовища узбережжя Чорного і Азовського морів, Сиваша, Дніпра, Олешківських пісків, штучних лісових насаджень, біосферного заповідника «Асканія-Нова», Чорноморського заповідника тощо.
Краєзнавче спрямування базується на екскурсійних маршрутах історичними музеями Каховки, Нової Каховки, Херсона, історичними пам'ятками Бери- славського району. Для проведення практичного навчання залучаються технічні засоби та працівники 38 базових підприємств. Серед них: каховський магістральний канал, Каховська ГЕС, ВАТ «АПФ «Таврія»»ДУ «Новокаховський рибоводний завод частикових риб», ДП ДГ «Асканійське», Херсонські магістральні електричні мережі, ДП ДГ «Новокаховське» Нікітського Ботанічного саду Національного наукового центру, ЗАТ «Каховка «Пром-Агро» та інші передові підприємства та фермерські господарства області.
У Новокаховському НПЦ створено повний комплекс навчально-методичного забезпечення практичного навчання студентів. Методична документація розробляється індивідуально під кожен вид практики відповідне до вимог навчального закладу. Матеріально-технічна база коледжу повністю забезпечує цикл практичного навчання. До й складу входять навчально-виробничий полігон будівельних матеріалів, лабораторія інтерактивних систем навчання, навчально-виробничий машинний двір, навчально-дослідне господарство, навчально-ви- робничий автопарк, навчально- дослідний майданчик, майстерні, комп'ютерні класи, телестудія. Кожна з груп студентів проходить тести вхідного і вихідного контролю, які дають змогу визначити прогалини в теоретичній підготовці для того, щоб при практичному навчанні мати можливість.їх усунути.
— Серед основних напрямів нашої роботи — не лише організація та проведення навчальних практик, а й здійснення координації та методичного забезпечення практичної підготовки фахівців навчальних закладів, здійснення обміну передовим досвідом роботи і науково-технічної інформації, пропагування сучасних технологій, досягнень науково-технічного прогресу і впровадження їх у виробництво, організація та проведення консультацій і короткотермінових курсів по перепідготовці і підвищенню кваліфікації спеціалістів, — додає Марія Гордецька.
Так, нещодавно на базі центру було проведено семінар на тему «Вдосконалення системи викладання дисциплін «Охорона праці» та «Безпека життєдіяльності в навчальних закладах». Учасниками його стали представники вищих навчальних закладів Нової Каховки, державні інспектори Держгірпромнагляду в Херсонській області.
Навчально-практичний центр планує у подальшому проведення семінарів у напрямі «Цивільна оборона», «Органічне з'емлеробство», «Зв'язок навч.апьних закладів із ДАІ» тощо.
«За бажанням слухачів ми можемо створити спеціалізовані робочі місця з кожного виду практики, — підкреслює Марія Гордецька. — Тож ми чекаємо на вас!».
Адреса навчально-практичного центру: м. Нова Каховка, вул. Горького, 1, тел. (05549) 3-55-37, факс 4-24-10.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |