Верхова Рада ухвалила Закон України «Про повернення у державну власність цілісного майнового обмеженою відповідальністю «Херсонський машинобудівний завод»
З інформації на парламентському сайті: «Згідно із документом, Кабінет Міністрів повинен:
здійснити у встановленому порядку заходи, пов'язані з поверненням у державну власність цілісного майнового комплексу ТОВ «Херсонський машинобудівний завод»;
передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2010 рік необхідні кошти на здійснення заходів, пов'язаних з поверненням у державну власність цілісного майнового комплексу ТОВ «Херсонський машинобудівний завод».
Навздогінці за цією звісткою радісний Петро Симоненко телеграму вдарив (стиль збережено): «Повернення Херсонського машинобудівного заводу у державну власність це в першу чергу ваша заслуга результат вашої багаторічної і впертої боротьби за своїправа завдяки активній позиціїтру- дового колективу підприємства а також твердої позиції фракції комуністів у Верховній Раді нам разом вдалося зломити опір олігархічних сил...».
Телеграма, як і названий вище Закон України, не знайшли у колективі комбайнобудівників сподіваного схвалення. Натомість вони звернулися до Президента України В. Ф. Януковича, прем'єр-міністра України М. Я. Азарова, Голови Верховної Ради В. М. Литвина. Подаємо текст цього «Звернення».
«Ми, робітники і інженерно- технічні працівники ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», звертаємося до вас із приводу ситуації, що склалася навколо підприємства після прийняття Верховною Радою Закону про повернення заводу у державну власність. Це наш крик душі та благання про допомогу!
Звістка про це «неординарне» парламентське рішення буквально шокувала нас! І надійшла вона саме у той час, коли завод, переживши вкрай важкі часи, почав відроджувати вітчизняне комбайнобудування.
Вже близько двох років ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» працює у більш-менш стабільному режимі: з конвеєра сходять комбайни «Славутич», жниварки до вітчизняних та іноземних комбайнів, запчастини. Тільки за 10 місяців поточного року виготовлено та реалізовано продукції майже на 60 млн. гривень. Більше того, саме у цьому році ми за власні кошти виготовили і випробували на всіх сільськогосподарських культурах нові потужні комбайни «Скіф-290» і «Скіф-330». На їх створенні можна зробити ім'я заводу, регіону, державі, ввійти у світову історію комбайнобудування.
До заводу знову виявляють інтерес зарубіжні партнери. У вересні ц. р. під егідою Мінпромполітики України на нашому підприємстві відбулася міжнародна конференція з питань стану та розвитку комбайнобудування. На поважному зібранні були присутні фахівці з Білорусі, Російської Федерації, Чехії, Франції і Болгарії.
Учасники конференції прийняли важливі для майбутнього галузі рішення і зробили однозначний висновок: налагодження серійного виробництва зернозбиральних комбайнів для потреб України має стратегічне значення. Комбайнобудування має бути включене до Національної програми розвитку України в числі державного пріоритету. Розробка перспективних зернозбиральних комплексів на базі комбайнів «Скіф» є інноваційною і може бути основою для оновлення парку зернозбиральних комбайнів в Україні.
Та повернемося до ситуації навколо нашого підприємства, загостреної парламентським рішенням. Це рішення є для нас, м'яко кажучи, дивним. Як тільки завод почав виходити з затяжної кризи, нарощує обсяги виробництва, освоїв випуск сучасних українських комбайнів, до нього з подачі деяких політиків знову прикували увагу парламентарі. Вважаємо, що депутатів найвищого законодавчого органу країни ввели в оману. Ще раз підкреслюємо: завод відроджується, працюючи на національну безпеку держави! Кому ж на руку нові простої і застої, поповнення у Херсоні лав безробітних, голодне життя? За нами ж стоять наші родини — діти, жінки, батьки: А це практично 2 тисячі чоловік!
Як же можна реприватизувати єдине у Херсоні підприємство, яке працює у 5-денному режимі, виконує виробничі плани, майже щоденно приймає на роботу нових спе
ціалістів? Скажіть, будь ласка: де зараз у Херсоні своєчасно виплачують аванс та зарплату?
Ми твердо переконані: Закон України «Про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу ТОВ «Херсонський машинобудівний завод» вкрай популістський, необгрунтований ні на законодавчому, ні на соціальному, ні на економічному рівнях.
Нам зрозуміло одне: мета цього Закону — підняття чийогось (відомо чийого) партійного рейтингу, лобію- вання інтересів бізнес-замовника (зацікавленої у заводському майновому комплексі особи). Ні про які інтереси держави і соціальну необхідність тут не йдеться!
Виконання пунктів названого Закону призведе до звичайного рейдерського захоплення за допомогою «захисників народу». Тільки ж чиї, повторюємо, інтереси захищають наші обранці?
Не встигло, як мовиться, на документі чорнило висохнути, як регіональні ЗМІ оприлюднили плани херсонського губернатора Миколи Костяка змінити заводське керівництво і створити торговельно-виробничий холдинг із 50-відсотковою державною часткою у статутному фонді. Але ж про отих 50% у названому Законі зовсім не йдеться! Ще питання: а де ж ділася доленосна і вирішальна для держави акція? Отож-бо!
«Потенційні» власники «одержав- леного» заводу вже поділили ласий пиріг! Не один рік цим «патріотам» держави не дають спокою майже сотня гектарів заводської землі у центрі міста, споруди та електропідстанції на території підприємства. Невже забули, що попереду паровоза небезпечно бігти!
Якщо звернутися до офіційного сайту Верховної Ради і ознайомитися за допомогою юристів із висновками компетентних інстанцій (Головного юридичного управління, парламенту, його науково-експертного управління), то неважко побачити: прийнятий Закон щодо нашого заводу суперечить нормам Конституції України таза- гальноправовим нормам.
Так, у пояснювальній записці до проекту Закону від Петра Симоненка і Катерини Самойлик як підстава для прийняття цього Закону фігурує Ст. 41 Конституції України. Є великий сумнів, що наші достойники правильно розуміють цю статтю. А саме вона встановлює обмеження примусового відчуження об'єктів права власності! Підставами для примусового відчуження майна ця стаття визначає «воєнний та надзвичайний стан». Можливо, під «надзвичайним станом» автори розуміють власні інтереси?
Ще одне і не менш важливе. Названою статтею чітко передбачається повне відшкодування вартості майна, яке примусово відчужується. Іншими словами, очевидна повна некомпетентність авторів Закону щодо правового обгрунтування своїх популістських ідей та дій.
Ми покладаємо надію на те, що у Києві наш голос буде почуто. Не можна виставляти перед світом Україну як державу, яка знищує власного комбайнобудівника на догоду чиїмось інтересам і амбіціям.
Сподіваємося на ваше розуміння нашої законної тривоги та дієву допомогу. Зі свого боку запевняємо, що херсонські машинобудівники сповнені бажання розв'язувати одну з найгостріших проблем житниці Європи — забезпечення українського села вітчизняною технікою.
З повагою і великою надією колектив ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод».
Прийнято на загальних зборах 10 листопада 2010 р.».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |