ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сільські бюджети: резерви використано не сповна
23.11.2010 / Газета: Слава праці / № 46 / Тираж: 1880

Інформацію коментують: Начальник фінансово­го управління райдержадміністраци БОРОВІК Д.В.

За оперативними даними, станом на 17 лис­топада ц.р. до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 10904, 2 тис.грн. власних та закріплених до­ходів, що складає 102,7% до затверджених місцевиим радами показників. Отрима­но на 281,5 тис.грн. більше доходів від плану одинадця­ти місяців.

Приємно констатувати, що що три сільські ради (Гаврилівська, Олександрівська та Роздольненська) вико­нали планові показники, за­тверджені на 2010 рік, біль­ше ніж на 100 відсотків.

Водночас складною за­лишається ситуація з напо­вненням бюджетів у Ново- київській, Новопавлівській, Привільській, Червоноча- банській та Хорлівській сіль­радах, та найбільше занепо- кєння викликає стан справ у Хорлівській сільраді, де за попередніми обрахунками очікується виконання річно­го плану власних та закрі­плених доходів лише на 82, 7%.

Цілком очевидним є те, що виконання доходної час­тини місцевих бюджетів на сто і більше відсотків можли­ве лише за умови постійного контролю з боку сільських рад за виконанням земель­ного законодавства, залу­чення резервів та додатко­вих джерел надходження платежів, у тому числі шля­хом активізації роботи із скорочення заборгованості та недопущення її зростання у подальшому.

Заступник на,чальника- начальник Каланчацького відділення Чаплинської міжрайонної податкової інспекції КАЧУЛА P.M.: Хочу повести кон­кретну мову щодо можливих резервів наповнення бюдже­ту саме Хорлівської сільської ради, оскільки там справді такі резерви є і податківця­ми це досліджено.

По-перше, станом на 1 листопада 2010 року по цій сільській раді не пере­оформлено договори орен­ди земельних ділянок та не приведено їх у відповідність до чинного законодавства щодо встановлення міні­мального розміру орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Зокрема, по під­приємствах Каланчака, які мають у Хорлах бази відпо­чинку термін дії договорів оренди закінчився у декого ще у 2006-2008 роках, і вони продовжують сплачувати орендну плату за старими нечинними договорами. Де­які підприємства вже й лікві­довуються (комбінат кому­нальних підприємств), який так і не переоформив дого­вору земельної ділянки під базою відпочинку «Хвиля».

Так чинять власники 12 баз відпочинку, які перебу­вають за межами області, не бажаючи вносити відповідні зміни до договорів оренди щодо сплати 12-відсоткової ставки Від цього бюджет втрачає більше 110 тис.грн.

По-друге, податківці та­кож з'ясували, що суб'єктам господарювання на терито­рії Хорлів земельні ділянки надаються в оренду за став­кою 12 %, однак з цього пра­вила чомусь є винятки.

Декому надаються в оренду земельні ділянки під літніми майданчиками,

кафе, кафетеріями, магази­нами, під будівництво та об­слуговування господарських споруд, автостоянку за став­кою від 1 % до 6 чи 10%.

І хоч з березня нинішньо­го року по ряду приватних підприємців рішенням Хор­лівської сільської ради від 04.03.2010 за №590 ставки орендної плати підвищено до 12%, але до теперішньо­го часу зміни до договорів оренди не внесені і бюджет несе втрати.

Таким чином, підсу­мовуючи зазначене вище, констатуємо той факт, що внаслідок неконтрольова- ності земельних питань з боку Хорлівської сільської ради у поточному році втра­ти бюджету по платі за зем­лю становлять 78,0 тис.грн. ( з них до бюджету сільради 46,8 тис.грн.).

Є резерви і у сплаті місце­вих податків та зборів: рин­кового, курортного, дозво­лів на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг їх потрібно бачити і задіяти на благо громади та району.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту