Інформацію коментують: Начальник фінансового управління райдержадміністраци БОРОВІК Д.В.
За оперативними даними, станом на 17 листопада ц.р. до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 10904, 2 тис.грн. власних та закріплених доходів, що складає 102,7% до затверджених місцевиим радами показників. Отримано на 281,5 тис.грн. більше доходів від плану одинадцяти місяців.
Приємно констатувати, що що три сільські ради (Гаврилівська, Олександрівська та Роздольненська) виконали планові показники, затверджені на 2010 рік, більше ніж на 100 відсотків.
Водночас складною залишається ситуація з наповненням бюджетів у Ново- київській, Новопавлівській, Привільській, Червоноча- банській та Хорлівській сільрадах, та найбільше занепо- кєння викликає стан справ у Хорлівській сільраді, де за попередніми обрахунками очікується виконання річного плану власних та закріплених доходів лише на 82, 7%.
Цілком очевидним є те, що виконання доходної частини місцевих бюджетів на сто і більше відсотків можливе лише за умови постійного контролю з боку сільських рад за виконанням земельного законодавства, залучення резервів та додаткових джерел надходження платежів, у тому числі шляхом активізації роботи із скорочення заборгованості та недопущення її зростання у подальшому.
Заступник на,чальника- начальник Каланчацького відділення Чаплинської міжрайонної податкової інспекції КАЧУЛА P.M.: Хочу повести конкретну мову щодо можливих резервів наповнення бюджету саме Хорлівської сільської ради, оскільки там справді такі резерви є і податківцями це досліджено.
По-перше, станом на 1 листопада 2010 року по цій сільській раді не переоформлено договори оренди земельних ділянок та не приведено їх у відповідність до чинного законодавства щодо встановлення мінімального розміру орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Зокрема, по підприємствах Каланчака, які мають у Хорлах бази відпочинку термін дії договорів оренди закінчився у декого ще у 2006-2008 роках, і вони продовжують сплачувати орендну плату за старими нечинними договорами. Деякі підприємства вже й ліквідовуються (комбінат комунальних підприємств), який так і не переоформив договору земельної ділянки під базою відпочинку «Хвиля».
Так чинять власники 12 баз відпочинку, які перебувають за межами області, не бажаючи вносити відповідні зміни до договорів оренди щодо сплати 12-відсоткової ставки Від цього бюджет втрачає більше 110 тис.грн.
По-друге, податківці також з'ясували, що суб'єктам господарювання на території Хорлів земельні ділянки надаються в оренду за ставкою 12 %, однак з цього правила чомусь є винятки.
Декому надаються в оренду земельні ділянки під літніми майданчиками,
кафе, кафетеріями, магазинами, під будівництво та обслуговування господарських споруд, автостоянку за ставкою від 1 % до 6 чи 10%.
І хоч з березня нинішнього року по ряду приватних підприємців рішенням Хорлівської сільської ради від 04.03.2010 за №590 ставки орендної плати підвищено до 12%, але до теперішнього часу зміни до договорів оренди не внесені і бюджет несе втрати.
Таким чином, підсумовуючи зазначене вище, констатуємо той факт, що внаслідок неконтрольова- ності земельних питань з боку Хорлівської сільської ради у поточному році втрати бюджету по платі за землю становлять 78,0 тис.грн. ( з них до бюджету сільради 46,8 тис.грн.).
Є резерви і у сплаті місцевих податків та зборів: ринкового, курортного, дозволів на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг їх потрібно бачити і задіяти на благо громади та району.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |