ДОК ДЛЯ ТАМАНІ
Корабели Херсонського суднобудівного заводу «Паллада» передали замовнику плавучий док вантажопідйомністю 8,5 тис. тонн.
Наш завод — єдиний у світі, що будує залізобетонні доки, — повідомив керівник підприємства Василь Прудивус. — Плавучі доки будують також Японія та Корея, але їхні — металеві, наші — композитні: з бетону та заліза, що робить термін їх експлуатації практично необмеженим. Черговий «міні-завод» на плаву, завдовжки 140 метрів, призначений для ремонту транспортних суден та плавза- собів масою до 8,5 тисячі тонн. Він здатний також приймати з берега та спускати на воду судна масою до 2,1 тисячі тонн. Додам, що всі наші залізобетонні велетні спроектовані херсонськими конструкторами ЦКБ «Ізумруд».
Док нарекли легендарним іменем — «Кассандра». Працюватиме док в акваторії Норного моря, в районі Тамані (Російська Федерація).
На черзі — підписання контракту з болгарським замовником на будівництво найбільшого в історії підприємства плавучого доку завдовжки понад 220 метрів, — зазначив Василь Прудивус. — Сума контракту — понад 20 мільйонів доларів. Будівництво нового доку триватиме 25 місяців. Цей контракт гарантуватиме нам стабільні зарплати, відрахування до бюджетів усіх рівнів, а також створення нових робочих місць.
ХЕРСОНЩИНА ВИМИРАЄР!
За статистикою, область втрачає щодня близько 11 людей
Протягом січня — вересня цього року на Херсонщині народилося 9353 людини, тоді як померло аж 12452. За даними Державного комітету статистики України, природний приріст населення Херсонщини за цей період склав мінус 3099 осіб. Іншими словами, щомісяця в області помирає приблизно на 344 людини більше, ніж народжується.
А загалом у країні протягом поточних дев'яти місяців природний приріст населення склав мінус 152 272 особи.
Цікаво, що лише в трьох західноукраїнських областях країни: Волинській (+570), Закарпатській (+2363) та Рівненській (+1799) людей цього року народилося більше, ніж померло.
Станом на 1 жовтня ц. р. в нашій області проживають 1 090 015 осіб.
СОЦІАЛЬНИЙ ПАТРОНАТ ДЛЯ НАЙМАНЦІВ
Податківці Херсонщини виводять з тіні працевлаштування найманих робітників.
Матеріали щодо 72 суб'єктів господарювання, які експлуатували найманих працівників, уже направлені до прокуратури для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства, — повідомив «НД» начальник відділу масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Херсонській області Андрій Ковель. — Матеріали рейдів та контрольно-ревізійних перевірок свідчать, що люди працюють із подовженим робочим днем, без перерви на відпочинок і вихідних днів, потерпають від недоплат і брутального проводження «господарів», позбавляються будь-якої соціальної підтримки на лікування, відпустку і в перспективі — на пенсійне забезпечення.
«Букет» цих ексцесів кваліфікується як грубегтіорушен- ня законодавства про працю. Тож «підприємливих» керівників притягують до кримінальної відповідальності за ст. 172 Кримінального кодексу України.
Враховуючи актуальність цієїгостроїсоціально-еконо- мічної проблеми, податківці посилюють контрольно-перевірочну роботу, забезпечуючи таким чином своєрідний соціальний патронат найманих осіб.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |