ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Земля — годувальниця... чи засіб тіньових оборудок?
25.11.2010 / Газета: Новий день / № 48 / Тираж: 36600

Питома вага надходжень плати за землю у загальних надходженнях до місцевих бюджетів склала торік 12%, а в таких районах, як Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Генічеський, Іванівський та Нижньосірогозький, цей показник досягав 20—27%.

— За 10 місяців нинішнього року, завдя­ки системному підходу в надходженні гтлати за землю, вже забезпечено рівень минуло­го року — 102,3 млн. фивень, що на 18,9 млн. більше, ніж торік, — повідомила Тетяна Ракитська, завідувачка сектору адмініструван­ня платежів за землекористування та місце­вих податків і зборів ДПА у Херсонській області. — Безперечно, це результат нашої взаємодії з місцевими радами, органами виконавчої влади та земельних ресурсів. За результатами спільних перевірок до опо­даткування вдалося додатково залучити 83 власники землі, землекористувача та орендаря земельних ділянок. Іх річна сума плати за землю складає 897,4 тис. гривень, площа земельних ділянок — 2970 гектарів. При цьому найбільшу кількість таких влас­ників землі та землекористувачів залучено до оподаткування у Бериславському (13), Генічеському (7), Каховському (12) та Скадовському (22) районах.

За словами Тетяни Вікторівни, виявлені порушення в землекористуванні вражають своїм діапазоном: невідповідність розміру орендної плати вимогам чинного законодав­ства, використання земельних ділянок за простроченими договорами оренди, без правовстановлюючих документів тощо. Чи­мало землекористувачів не поспішають вно­сити зміни до договорів оренди після прий­няття орендодавцями рішень про підвищення ставок орендної плати. Якщо такі пору­шення буде усунено, то місцеві бюджети додатково щорічно отримуватимуть до 20 млн. гривень!

— Інвентаризація діючих договорів орен­ди засвідчила, що значна їх частина досі не відповідає вимогам законодавства України, — підкреслила Тетяна Ракитська. — Зокре­ма, виявлено 168 договорів оренди землі, в яких розмір орендної плати за землю нижче від мінімального. Втрати за ними складають орієнтовно 3,5 млн. гривень. Ще за 77 дого­ворами розмір орендної плати за землю виз­начений у фіксованому розмірі. Якщо приве­сти ставки у відповідність до норм законодав­ства, надходження зростуть майже на мільйон гривень! А це — чималенька сума для місцевого бюджету. Як з'ясувалося, близько 50 тисяч гривень втрачають місцеві бюдже­ти через те, що в 25 договорах розмір орен­дної плати за землю визначений без ураху­вання щорічної індексації, у 253договорах — встановлений на рівні мінімального. Приве­дення ставок до розміру середніх по області забезпечить не менше мільйона гривень.

Автор: Анатолій НІКОЛАЄВ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту