ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЩО ЧЕКАЄ ДІТЕЙ ВІЙНИ?
25.11.2010 / Газета: Акценти / № 47 / Тираж: 5000

Ще напередодні виборів про«дітей війни» говорили чи не всі політики, до них апелювали, на їх голоси розраховували, навіть громадську організацію щодо захисту прав цієї категорії громадян утворили, було навіть прийнято відповідний Закон України.

Вибори минули, про «дітей війни» забули, і тільки Компартія України продовжує втілювати у життя свої обіцянки. Так, фракція КПУ у ВРУ вимагає аби у Державному бюджеті на 2011 рік було передумовлено «окремим рядком» (а отже захищена для виконання стаття) фінансування соціального захисту дітей війни відповідно до прийнятого Закону «Про соціальний захист дітей війни», що передбачає значну матеріальну підтримку зазначеної категорії громадян. Проте не так сталося, як гадалося. На фінансування соціального захисту дітей війни, як не було грошей у бюджеті, а це чимала сума у масштабах всієї держави, так і немає.

Фракція КПУ та її лідер Петро Симоненко, перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк і народний депутат від КПУ Сергій Гордієнко запропонували парламенту прийняти постанову, яка б зобов'язувала КМУ передбачити у держбюджеті фінансування програми соціального захисту «дітей війни». Саме про це йдеться у проекті Постанови №7370, що зареєстрована у ВРУ 17 листопада 2010 року.

У проекті рішення запропоновано: «При підготовці Держбюджету врахувати статті 5 й 6 Закону «Про соціальний захист дітей війни»». Зокрема ст. 5 За­кону передбачає право «дітей війни» на переважне залишення на роботі при скороченні штату; використання відпустки у зручний для них час; виплату до­помоги при тимчасовій відсутності працездатності у розмірі 100% від середньої заробітної плати.

Крім того, стаття передбачає безкоштовне користування всіма видами громадсыого пасажирського транспорту, залізничним і водним транспортом приміського сполучення, а також право на знижку у 25% на комунальні послуги.

Також стаття передбачає дітям війни, які отримали інвалідність, право на І медичну допомогу у госпіталях ветеранів війни й військово-медичних установах.

Стаття 6 Закону передбачає збільшення пенсії до розміру, що встановлена для учасників війни.

Чисельні звернення громадян, прохання відновити справедливість звучали і звідусіль. От і херсонці — «діти війни» передали лист щодо захисту їх прав народному депутату України Катерині Самой лик. «Ми ретельно вивчали всі звернення. Ми бачили, що громадяни України, не дочекавшись реалізації положень закону, який ми приймали у Верховній Раді, змушені були йти в суди України, щоб відстоювати своє право на отримання тих незначних пільг, які їм належать, — говорить Катерина Самойлик. — Після звернення до мене людей, які бачили всі жахи війни, пережили найважчі для країни повоєнні роки, І я зустрілася із Петром Миколайовичем Симоненком, передала йому звернення моїх земляків. Думаю, що законопроект, який змусить владу виконати фінансові зобов'язання перед цими людьми, дуже своєчасний. От тільки обурює позиція інших політичних сил, які на виборах розповідали дітям війни, як захищатимуть їх, а через тиждень після виборчих перегонів вже й забули про обіцянки».

Починаючи з дня прийняття Закону «Про соціальний захист дітей війни» і набрання ним чинності з 1 січня 2006 року, його положення не виконуються. За ці роки при владі були різні Уряди: і «помаранчевий», і «біло-блакитний».

Суди ж, куди звертаються громадяни за відновленням справедливості, сьогодні практично паралізовані заявами «дітей війни», втім проблема не вирішується.

«Вважаю, що така поведінка влади, ще раз говорить про неповагу до своїх громадян, — зауважує народний депутат К. Самойлик. — А українські суди просто нездатні організаційно, кадрово і технічно справитися із цією проблемою. Проблему компрометують і заяви судів, які спрямовують людей до конкретної політичної сили — Соцпартії України і кажуть, що будуть приймати позовні заяви лише від представників цієї партії. А там кажуть, що ти голосував за Партію регіонів, БЮТ чи іншу партію і ми тебе не хочемо навіть бачити Це взагалі незрозуміло? Як одну з конкретних проблем у державі може приватизувати якась одна політична сила? У мене є питання й до правоохоронних органів: чому політики підміняють собою державні установи? Хто відповість за митарства людей похилого віку? Зневага до людей, які створили всі багатства цієї країни, просто обурює. Саме тому я буду завжди відстоювати права дітей війни та робити все задля їх захисту, тож повністю підтримую позицію нашої фракції та заклик комуністів до уряду України, щоб він при підготовці Державного бюджету на 2011 рік врахував соціальні проблеми осіб, які мають статус дітей війни».

Автор: Аліна СТЕПОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту