8 листопада фахівці ДПА у Херсонській області, під час чергового брифінгу, розповідали про оподаткування площ земельних ділянок. Податківці розраховують, що цього року надходження за користування землею складуть не менше ніж 120 млн гривень.
Дохід у казну нашій області придаток, саме від його сплати залежить наповнення місцевих бюджетів. За рахунок цих коштів, більшою мірою, фінансуються заходи економічного і соціального розвитку району чи міста.
Як стверджують фахівці, кошти що надходять — це мінімум, у першу чергу через те, що ті, хто користуються землею, не завжди діють згідно з законом. Податківцями виявлено масові порушення щодо землёкористування.
«Виявлені нашими співробітниками порушення просто вражають, — окреслила проблему завідувач сектору адміністрування платежів за землекористування та місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) та неоподаткованих платежів управління оподаткування юридичних осіб ДПА в області Тетяна Ракитська. — Серед них невідповідність розміру орендної плати вимогам чинного законодавства, використання земельних ділянок за простроченими договорами оренди, без відповідних документів зі сплатою земельного податку замість укладання договорів оренди. Чимало суб'єктів не вносять зміни до договорів оренди після прийняття орендодавцями рішень про підвищення ставок ренти. Якщо такі порушення будуть усунені, то місцеві бюджети щорічно додатково отримуватимуть до 20 мільйонів гривень».
У цьому році податківцям вдалося залучити до сплати податків 83 власника земельних ділянок. За словами Тетяни Вікторівни, питання проведення ставок орендної плати постійно порушуються перед керівництвом всіх районів області. Попри це залишається велика кількість тих, хто систематично не сплачує земельні податки.
Найгірша ситуація, на думку податківців, склалася саме в обласному центрі. Адже в Херсоні відсутні дані про інвентаризацію земельних ділянок. ДПА області неодноразово зверталось до податкової міста, прокуратури, облдержадміністрації, але результат всюди був однаковий — з владних структур лунало: «Ми працюємо над цим питанням».
Податківці вважають, що питання землекористування потребують жорсткого контролю та уваги не лише від розпорядників земель, але й від органів державної влади. Адже даний сектор ДПА може лише направити письмові звернення до керівництва міст, районів, області. Жодних штрафних санкцій працівники ДПА області не можуть задіяти, бо обмежені буквою Закону. Але, з вчинків владних структур видно, що їм, як кажуть у народі, «закон неписаний».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |