Минулого тижня в Херсоні відбувся другий Міжнародний екологічний форум «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета», участь в якому взяли представники Херсонської, Московської та Смоленської торгівельно-промислових палат, а також науковці України, Росії та Республіки Білорусь.Метою заходу стало привернення уваги владних структур до проблем екології, навколишнього середовища та об'єднання зусиль краін-учасниць для подальшого співробітництва.
«Проблемы экологии стали настолько актуальными, что вся наша жизнь сейчас рассматривается с мыслью: «Что же мы оставим своим потомкам?», — сказав у привітальному слові до учасників форуму президент Київської торгівельно-промислової палати Микола Засольський. — Человек — венец природы. И только недавно мы начали понимать, что он ее первый враг, но в то же время только он может ее спасти. Поэтому мы и проводим такие форумы: для того чтобы сохранить планету для будущих поколений».
Теми, що обговорювались під час форуму різнились за спрямуванням: це і екологія життя у місті, енергозбереження, виховання екологічної культури. Кожне питання розглядалося на засіданні окремого «круглого столу».
Велику увагу було приділено питанню збереження та очищення Дніпровського басейну, адже Дніпро в Україні закінчує свій «біг» ,пройшовши перед тим землями Росії, народившись у Білорусі. «Мы не можем прделить воду в Днепре, — наголосив у своєму виступі Віце-президент Білоруської торгівельно-промислової палати Василь Старовойтов. — Поэтому мы должны сделать все для того, чтобы эта река — могучий Днепр-Славутич, была чистой. Проведение такого форума, на мой взгляд, затрагивает все сферы жизни. Ведь все проекты, которые найдут практическое применение, сделают наше будущее лучше».
Під час пленарної частини цауковці різних інститутів знайомили учасників форуму зі своїми доповідями, що стосувалися різноманітних тем. Слухачів дуже зацікавили теми природовикористання Дніпровського басейну та екологічних проблем річки Дніпро.
Найбільше обговорення викликала доповідь київського науковця, директора Інституту хімії води та колоїдної хімії ім. Думанського НАН України Владислава Гончарука, який говорив про найновіші розробки стандартів питної води.
Виявляється в нашій країні немає жодного Держстандарту для такої води, і жодне Міністерство нічого не робить для того, аби подібні стандарти було затверджено. Науковець запропонував затвердити перелік компонентів, що мають бути присутні у такому Держстандарті.
Чим же звичайна вода відрізняється від питної? На думку академіка, у звичайної води не має бути кольору, запаху та смаку, натомість у питної — повинен бути смак. Правильність досліджень Владислава Гончарука визнана в усьому світі, його ідеї підтримують науковці інших країн. Академік зазначає, що звичайну воду в місті, що тече з крана, пити не можна, тому що вона не відповідає жодним вимогам, Водопровідна вода, за його словами, токсична, Вищезгаданий стандарт питної води науковець найближчим часом вкотре запропонує Міністерству охорони здоров'я. У разі відмови Владислав Володимирович готовий поділитися своїми ідеями з російськими колегами: «Принципиальное отличие этого стандарта от других заключается в том, что я полностью исключил понятие «ПДКТ» — предельно допустимая концентрация токсинов. Во всех ГОСТах мира есть эти токсиканты. Я считаю, что нормировать ядохимикаты в питьевой воде — аморально. И всегда говорю об этом напрямую: от высших чинов до обычных медиков. Для нормальной жизнедеятельности человека в питьевой воде должно было 4 элемента: кальций, магний, натрий, калий. В будущем предложенный мною стандарт все равно будет принят, только мне хотелось, чтобы он был принят на территории нашей страны».
По завершенні роботи кожна секція прийняла резолюцію, практично у кожній з них був пункт про затвердження місцевою владою рішень щодо виділення коштів у місцевих бюджетах для розробки і втілення в життя Програм, запропонованих Форуму.
А ще вчені домовилися, -що наступного року вони зустрінуться знову і будуть говорити про результати проведеної роботи за рік.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |