ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Екологічний форум у Херсоні
25.11.2010 / Газета: Акценти / № 47 / Тираж: 5000

Минулого тижня в Херсоні відбувся другий Міжнародний екологічний форум «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета», участь в якому взяли представники Херсонської, Московської та Смоленської торгівельно-промислових палат, а також науковці України, Росії та Республіки Білорусь.Метою заходу стало привернення уваги владних структур до проблем екології, навколишнього середовища та об'єднання зусиль краін-учасниць для подальшого співробітництва.

«Проблемы экологии стали на­столько актуальными, что вся наша жизнь сейчас рассматривается с мыслью: «Что же мы оставим своим потомкам?», — сказав у привітальному слові до учасників форуму президент Київської торгівельно-промислової палати Микола Засольський. — Человек — венец природы. И только недавно мы начали понимать, что он ее первый враг, но в то же время только он может ее спасти. Поэтому мы и проводим такие форумы: для того чтобы сохранить планету для будущих поколений».

Теми, що обговорювались під час форуму різнились за спрямуванням: це і екологія життя у місті, енергозбе­реження, виховання екологічної куль­тури. Кожне питання розглядалося на засіданні окремого «круглого столу».

Велику увагу було приділено питанню збереження та очищен­ня Дніпровського басейну, адже Дніпро в Україні закінчує свій «біг» ,пройшовши перед тим землями Росії, народившись у Білорусі. «Мы не можем прделить воду в Дне­пре, — наголосив у своєму виступі Віце-президент Білоруської торгівельно-промислової палати Василь Старовойтов. — Поэтому мы должны сделать все для того, чтобы эта река — могучий Днепр-Славутич, была чи­стой. Проведение такого форума, на мой взгляд, затрагивает все сферы жизни. Ведь все проекты, которые найдут практическое применение, сделают наше будущее лучше».

Під час пленарної частини цауковці різних інститутів знайо­мили учасників форуму зі своїми доповідями, що стосувалися різноманітних тем. Слухачів дуже зацікавили теми природовикористання Дніпровського басейну та екологічних проблем річки Дніпро.

Найбільше обговорення викли­кала доповідь київського науковця, директора Інституту хімії води та колоїдної хімії ім. Думанського НАН України Владислава Гончарука, який говорив про найновіші розробки стандартів питної води.

Виявляється в нашій країні немає жодного Держстандарту для такої води, і жодне Міністерство нічого не робить для того, аби подібні стан­дарти було затверджено. Науковець запропонував затвердити перелік компонентів, що мають бути присутні у такому Держстандарті.

Чим же звичайна вода відрізняється від питної? На дум­ку академіка, у звичайної води не має бути кольору, запаху та смаку, натомість у питної — повинен бути смак. Правильність досліджень Вла­дислава Гончарука визнана в усьому світі, його ідеї підтримують науковці інших країн. Академік зазначає, що звичайну воду в місті, що тече з крана, пити не можна, тому що вона не відповідає жодним вимо­гам, Водопровідна вода, за його словами, токсична, Вищезгаданий стандарт питної води науковець най­ближчим часом вкотре запропонує Міністерству охорони здоров'я. У разі відмови Владислав Володимирович готовий поділитися своїми ідеями з російськими колегами: «Принци­пиальное отличие этого стандарта от других заключается в том, что я полностью исключил понятие «ПДКТ» — предельно допустимая концентра­ция токсинов. Во всех ГОСТах мира есть эти токсиканты. Я считаю, что нормировать ядохимикаты в питьевой воде — аморально. И всегда говорю об этом напрямую: от высших чинов до обычных медиков. Для нормальной жизнедеятельности человека в питье­вой воде должно было 4 элемента: кальций, магний, натрий, калий. В будущем предложенный мною стан­дарт все равно будет принят, только мне хотелось, чтобы он был принят на территории нашей страны».

По завершенні роботи кожна секція прийняла резолюцію, прак­тично у кожній з них був пункт про затвердження місцевою владою рішень щодо виділення коштів у місцевих бюджетах для розробки і втілення в життя Програм, запропо­нованих Форуму.

А ще вчені домовилися, -що на­ступного року вони зустрінуться зно­ву і будуть говорити про результати проведеної роботи за рік.

Автор: Олена КУЧЕРЯВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту