Минулого вівторка у райдержадміністрації під керівництвом голови виконавчої гілки влади району Олексія Морева відбулася нарада за участю представників профільних служб і управлінь, а також групи сільських голів з питань щодо припинення на території району стихійної торгівлі (зокрема, мова йшла про реалізацію дикорослих грибів) і забезпечення належних санітарних умов на легалізованих ринках для здійснення такої діяльності з метою усунення можливих негативних наслідків від споживання не перевіреної на якість продукції.
Ще 18 жовтня на Голопристан- щині було оголошено надзвичайний стан у зв'язку з численними випадками отруєння дикорослими грибами, про що «ГВ» повідомляв своїх читачів. Тому нещодавно було здійснено рейдові виїзди з метою перевірки виконання цього рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Виявилося, його виконують не всі. Голова Геройської сільради Л.Є. Богдан повідомила, що місцеві жителі фиби таки збирають, проте їх реалізація на території сільради рішенням виконкому заборонена і не проводиться. У Бехтерах «грибної» проблеми немає, а стихійний ринок функціонує лише влітку. Питання про його легалізацію і облаштування, як повідомив голова територіальної громади, вирішується. Проблемним населеним пунктом у зазначеному контексті залишається Нова Збур'ївка. Проте, сільський голова Т. Самойленко на нараді зазначила, що роз'яснювальну роботу із населенням було проведено, але люди, переважна більшість яких є безробітними, бідкаються, мовляв, зібрали фибів, щоб заробити копійчину на хліб, а ви такої можливості позбавляєте.
Тому зауваження голова рай- держадміністрації висловив на адресу районних служб і управлінь, що спеціалізуються на цьому питанні. Як зазначив Олексій Морев, вони досі не змогли консолідовано підійти до вирішення проблеми. До критики долучився і присутній на нараді заступник голови районної ради Іван Басараб. За його словами, сільські ради і санітарні служби повинні працювати на користь населення, а тому — створити необхідні умови для торгівлі, якщо іншого шляху вирішення проблеми вони не бачать. Зокрема, необхідно облаштувати місця торгівлі на легалізованих ринках, аби товар, що реалізовується, лежав не на землі, а на прилавку, а також допускався до продажу лише після перевірки на вміст отруйних речовин і канцерогенів.
А начальник управління економіки райдержадміністрації Юлія Риженко звернула увагу сільських голів і на той факт, що різного роду харчова продукція, у тому числі і вже законсервовані фиби, відпускаються у населених пунктах безпосередньо біля дворів, розташованих поблизу автошляхів.
Зрештою, у «фибному діалозі», який розгорнувся під час наради, голова райдержадміністрації Олексій Морев і цього разу поставив три крапки замість однієї. Проблема стихійної торгівлі поки що залишається і потребує вирішення. А після чергових перевірок буде зроблено висновки.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |