ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Крапку в боротьбі зі стихійною торгівлею ще не поставлено
28.11.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 48 / Тираж: 2200

Минулого вівторка у райдержадміністрації під керівництвом голо­ви виконавчої гілки влади району Олексія Морева відбулася нарада за участю представників профіль­них служб і управлінь, а також гру­пи сільських голів з питань щодо припинення на території району стихійної торгівлі (зокрема, мова йшла про реалізацію дикорослих грибів) і забезпечення належних санітарних умов на легалізованих ринках для здійснення такої діяль­ності з метою усунення можливих негативних наслідків від споживан­ня не перевіреної на якість про­дукції.

Ще 18 жовтня на Голопристан- щині було оголошено надзвичай­ний стан у зв'язку з численними випадками отруєння дикорослими грибами, про що «ГВ» повідомляв своїх читачів. Тому нещодавно було здійснено рейдові виїзди з метою перевірки виконання цьо­го рішення постійної комісії з пи­тань техногенно-екологічної без­пеки та надзвичайних ситуацій. Виявилося, його виконують не всі. Голова Геройської сільради Л.Є. Богдан повідомила, що місцеві жителі фиби таки збирають, про­те їх реалізація на території сіль­ради рішенням виконкому заборо­нена і не проводиться. У Бехтерах «грибної» проблеми немає, а стихійний ринок функціонує лише влітку. Питання про його легалі­зацію і облаштування, як повідомив голова територіальної грома­ди, вирішується. Проблемним на­селеним пунктом у зазначеному контексті залишається Нова Збур'ївка. Проте, сільський голова Т. Самойленко на нараді зазначила, що роз'яснювальну роботу із на­селенням було проведено, але люди, переважна більшість яких є безробітними, бідкаються, мовляв, зібрали фибів, щоб заробити ко­пійчину на хліб, а ви такої можли­вості позбавляєте.

Тому зауваження голова рай- держадміністрації висловив на ад­ресу районних служб і управлінь, що спеціалізуються на цьому пи­танні. Як зазначив Олексій Морев, вони досі не змогли консолідовано підійти до вирішення пробле­ми. До критики долучився і при­сутній на нараді заступник голови районної ради Іван Басараб. За його словами, сільські ради і сані­тарні служби повинні працювати на користь населення, а тому — ство­рити необхідні умови для торгівлі, якщо іншого шляху вирішення проблеми вони не бачать. Зокре­ма, необхідно облаштувати місця торгівлі на легалізованих ринках, аби товар, що реалізовується, ле­жав не на землі, а на прилавку, а також допускався до продажу лише після перевірки на вміст от­руйних речовин і канцерогенів.

А начальник управління еконо­міки райдержадміністрації Юлія Риженко звернула увагу сільських голів і на той факт, що різного роду харчова продукція, у тому числі і вже законсервовані фиби, відпускаються у населених пунк­тах безпосередньо біля дворів, розташованих поблизу автошля­хів.

Зрештою, у «фибному діалозі», який розгорнувся під час наради, голова райдержадміністрації Олексій Морев і цього разу пос­тавив три крапки замість однієї. Проблема стихійної торгівлі поки що залишається і потребує вирі­шення. А після чергових переві­рок буде зроблено висновки.

Автор: Олександр СТЕШЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту