Минулої»середи у райдержадміністрації заступником голови РДА Олексієм Куркотіловим за участю районного фінансового управління та податкової інспекції, а також сільських голів проведено нараду з приводу наповнення районного бюджету за раху» нок надходжень від оренди землі. На засідання запрошувалися і орендарі, котрі ведуть господарську діяльність на угіддях Голопристанщини. Проте прибув лише представник ТОВ «Дельта-люкс». Інші ж землекористувачі — від ТОВ «Тендра Рід», ФГ «Лагуна-5», ТОВ «Агроінвест», ТОВ «Славутич», ПП «Южное бюро судоходства», ТОВ «Гемма ЛТД», ФГ «Фламінго» — проігнорували запрошення на нараду, хоча питання виникали саме до цих суб'єктів господарювання.
Як зазначив Олексій Куркотілов, відкриваючи засідання, на сьогодні складається критична ситуація щодо перспектив наповнення районного і місцевих бюджетів. Проте шляхи вирішення проблеми активно вишукуються виконавчою гілкою влади району. Одним із таких шляхів райдержадміністрація бачить вирівнювання орендних ставок за користування землею. «Є такі випадки, коли земля використовується неефективно. З іншого боку, коли ефективність висока, податки ж надходять мізерні. Тому наше завдання — збалансувати цей процес. Не може один сплачувати 350 — 500 гривень за гектар, а інший — лише одну гривню», — зазначив О.Куркотілов.
У своєму виступі начальник податкової інспекції у Голопристанському районі Сергій Коротких звернув увагу саме на умови договорів, укладених із переліченими вище суб'єктами, і сказав, що «вони (орендні ставки — ред.) не відповідають положенням ст. 21 Закону України «Про оренду землі». Так, за договором оренди, у користуванні ТОВ «Дельта- люкс» перебуває 3515 га угідь. Орендна плата ж становить усього одну гривню за гектар (так само і «Гемма ЛТД»), тоді як середній показник по району — 250 гривень. Майже те ж саме і з товариствами «Славутич» і «Тендра Рід», котрі сплачують усього по 31 гривні за гектар. Сергій Коротких закликав до порозуміння і зазначив, що сьогодні вкрай необхідно переглянути угоди з такими суб'єктами господарювання, розрахувавши орендні ставки так, як того вимагає законодавство.
Начальник юридичного відділу райдержадміністрації Денис Блонський звернувся до сільських голів, наголосивши на необхідності легалізації відносин між користувачами нерухомого майна і державою. Також він пояснив присутнім механізм визначення орендних ставок, рекомендував орендарям прибути до райдержадміністрації і укласти додаткові договори, що вже розроблені виконавчою гілкою влади району.
Головуючий на нараді Олексій Куркотілов висловив сподівання, що це звернення начальника юридичного відділу усе ж таки знайде своїх адресатів якщо не під час зустрічі, яку вони проігнорували, то, принаймні, через цю публікацію у газеті. А як рішення за підсумками наради, запропонував надіслати тим орендарям, котрі не з'явилися на засідання, листи із повідомленням про розірвання із ними договорів, умови яких не відповідають законодавству.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |