Голова районної державної адміністрації Володимир Сторчак 23 листопада провів екстрену нараду з представниками молокопереробних підприємств Нової Каховки, Чаплинки та селища Любимівка з приводу помітного зниження закупівельної ціни на молоко у селян Каховщини (на жаль, проігнорували запрошення на нараду керівники Новотроїцького молокозаводу). Як доповіла начальник відділу тваринництва, головний зоотехнік управління агропромислового.розвитку райдержадміністрації Лариса Бруцька, протягом листопада закупівельна ціна за один літр молока від населення впала на 0,80 копійок — 1 гривню. Чаплинський маслосирзавод приймає молоко по 3,00 — 2,50 грн., Новотроїцький молокозавод — по 2,90 грн., Новокаховський завод плавлених сирів — по 3 грн., а Любимів- ський сирзавод — по 2,50- 2,80 грн. Чому ж так сталося?
Власники корів схильні пояснювати обвал ціни політичною причиною, мовляв, після проведення 31 жовтня виборів до місцевих рад влада не контролює належним чином економічну ситуацію на місцях, звідси й свавілля молокопере- робників. Але, зрозуміло, це не відповідає істині. Просто на вітчизняному ринку сирів та молочних продуктів суттєво зменшилася їх реалізація, а експорт відповідної вітчизняної продукції до країн СНД не зріс. В результаті — скорочення виробництва, зростання цін на готову молокопродукцію у магазинах і збільшення її собівартості на переробних заводах, що й примушує певною мірою переробників «збивати» закупівельну ціну на молоко. Тим паче, що те молоко часто- густо невисокої якості. На цьому, зокрема, наголошувала головний державний ветеринарний лікар району Валентина Іскова. Лише у Червоному Перекопі та в Архангельській Слободі Чаплинський маслосирзавод створив належні потужності для приймання молока від населення. В інших сільських населених пунктах Каховщини заготовлювачі молока користуються під час визначення жирності та кислотності молока здебільшого методом зрівнялівки, що не стимулює селян до виробництва молока базисних кондицій. Директор Чаплинського маслосирза- воду Сергій Басманов підкреслив, що багатьом здавачам молока бракує добросовісності і суто професійних тваринницьких знань. В цьому зв'язку було б доцільно організувати побільше сільських добровільних спілок власників дійних корів, аби краще забезпечити селянські індивідуальні господарства кормовою базою, ветеринарними послугами, колективними пасовиськами тощо.
В роботі наради взяли також участь сільські голови Червоного Перекопа — Галина Лобунько, Василівки — Тетяна Шутько, Арх.Слободи — Андрій Шуліченко та Костогризівки — Сергій Срібний. Підсумовуючи все сказане і запропоноване на нараді, голова РДА Володимир Сторчак передовсім зазначив: молокопереробні підприємства мають укласти з усіма своїми здавачами молока індивідуальні трудові угоди і передбачити в них певні закупівельні ціни залежно від сезону; в зимовий період ціну за літр молока базисних кондицій доцільно встановити в розмірі 3 грн.; треба взяти рішучий курс в районі на створення колективних пасовиськ, на те, щоб товаровиробники, які працюють на зрошенні, обов'язково мали не менше 50 гектарів пасовиськ і забезпечували своїх орендодавачів земельних паїв соковитими кормами.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |