ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Тримати слово — закон партнерства
28.11.2010 / Газета: Каховська зоря / № 95-96 / Тираж: 8000

Голова районної державної адміністрації Володимир Сторчак 23 листопада провів екстрену нараду з представниками молокопереробних підприємств Нової Каховки, Чаплинки та селища Любимівка з приводу помітного зниження закупі­вельної ціни на молоко у селян Каховщини (на жаль, проігнорували запрошення на нараду керівники Новотроїцького молокозаводу). Як доповіла начальник відділу тваринництва, головний зоотехнік управління агропромислового.розви­тку райдержадміністрації Лариса Бруцька, протягом листопада закупівельна ціна за один літр молока від населення впала на 0,80 копійок — 1 гривню. Чаплинський маслосирзавод приймає молоко по 3,00 — 2,50 грн., Новотроїцький молокозавод — по 2,90 грн., Новокаховський завод плавлених сирів — по 3 грн., а Любимів- ський сирзавод — по 2,50- 2,80 грн. Чому ж так сталося?

Власники корів схильні пояснювати обвал ціни політичною причиною, мов­ляв, після проведення 31 жовтня виборів до місцевих рад влада не контролює належним чином економічну ситуацію на місцях, звідси й свавілля молокопере- робників. Але, зрозуміло, це не відповідає істині. Просто на вітчизняному ринку сирів та молочних продуктів суттєво зменшилася їх реалізація, а експорт від­повідної вітчизняної продукції до країн СНД не зріс. В результаті — скорочення виробництва, зростання цін на готову молокопродукцію у магазинах і збільшення її собівартості на переробних заводах, що й примушує певною мірою пере­робників «збивати» закупівельну ціну на молоко. Тим паче, що те молоко часто- густо невисокої якості. На цьому, зокрема, наголошувала головний державний ветеринарний лікар району Валентина Іскова. Лише у Червоному Перекопі та в Архангельській Слободі Чаплинський маслосирзавод створив належні потужнос­ті для приймання молока від населення. В інших сільських населених пунктах Каховщини заготовлювачі молока користуються під час визначення жирності та кислотності молока здебільшого методом зрівнялівки, що не стимулює селян до виробництва молока базисних кондицій. Директор Чаплинського маслосирза- воду Сергій Басманов підкреслив, що багатьом здавачам молока бракує добро­совісності і суто професійних тваринницьких знань. В цьому зв'язку було б доцільно організувати побільше сільських добровільних спілок власників дійних корів, аби краще забезпечити селянські індивідуальні господарства кормовою базою, ветеринарними послугами, колективними пасовиськами тощо.

В роботі наради взяли також участь сільські голови Червоного Перекопа — Галина Лобунько, Василівки — Тетяна Шутько, Арх.Слободи — Андрій Шуліченко та Костогризівки — Сергій Срібний. Підсумовуючи все сказане і запропоноване на нараді, голова РДА Володимир Сторчак передовсім зазначив: молокоперероб­ні підприємства мають укласти з усіма своїми здавачами молока індивідуальні трудові угоди і передбачити в них певні закупівельні ціни залежно від сезону; в зимовий період ціну за літр молока базисних кондицій доцільно встановити в розмірі 3 грн.; треба взяти рішучий курс в районі на створення колективних пасовиськ, на те, щоб товаровиробники, які працюють на зрошенні, обов'язково мали не менше 50 гектарів пасовиськ і забезпечували своїх орендодавачів зе­мельних паїв соковитими кормами.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту