Що сьогодні являє собою зовнішня політика України? Чи є вона й надалі продовженням незрозумілої лінії, яку вела попередня влада? Чи Україна все ж почала оговтуватись після тривалої сплячки і заявляти про себе в світі?
Аналізуючи 2010 рік в плані іміджу нашої держави та вироблення зовнішньополітичне стратегії, можна сказати, що зараз з'явилась надія. Надія на те, що Україну знають в світі не тільки, як країну одвічних виборів та політичного безладу. Сьогодні завдяки прагматизму Президента Януковича нашу державу починають сприймати на міжнародній арені як відповідального та прогнозованого партнера.
Головним стратегічним пріоритетом глава держави ще на самому початку своєї каденції визначив євроінтеграцію України. Тоді — у далекому лютому місяці, скептики та політичні опоненти Президента тільки цинічно сміялись над такою лінією. Але зараз ми — громадяни України, можемо посміятись над ними, бо, як показує час, слова Президента не розходяться з його діями.
Нагадаємо, що перший свій візит у якості Президента України Віктор Янукович здійснив саме до Європи, а не до Росії, як того прагнула політична опозиція глави держави. Далі Президент розпочав низку економічних та політичних реформ, що дозволило виконати Україні угоду стенд-бай з МВФ (досягнення макроеконо- мічної стабільності) та встановити довгоочікувану політичну стабільність. Крім цього, наша держава отримала кредит від МВФ, котрий має стати фінансовою основою подальших реформ Президента. Після цього Європа відкрила свої двері для України. Про це свідчить той факт, що тільки з початку президентської каденції Віктора Януковича нашу державу відвідало 7 європейських комісарів. При Ющенку нормою вважався один- єдиний візит європейців на рік. Жвавий інтерес Європи до України не є випадковістю. ЄС робить висновки з того, як Президент Янукович здатний впоратись з внутрішніми справами країни. А це йому вдається набагато краще, ніж будь-кому з його попередників.
Доленосним для нашої держави стане саміт «Україна-ЄС», що пройшов 22 листопада поточного року у Брюсселі. На думку представника Євросоюзу Штефана Фюле, цей саміт буде успішним і продуктивним, як для Європи, так і для України. Такої ж точки зору притримується і Голова Європейської Ради Герман ван Ромпей. То ж тепер справа за послідовністю та прагматизмом Президента України.
Основними питаннями саміту стали реформи в нашій державі, питання безвізового режиму та проблеми створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. За словами того ж Германа ван Ромпея, угода про вільну торгівлю з Україною буде найкращою, яку ЄС укладав до сьогодні. А План Дій щодо безвізового режиму включатиме два рівні критеріїв: попередні критерії, що стосуються основ політики (законодавство і планування), які прокладуть шлях для виконання більш конкретних критеріїв щодо ефективного та послідовного здійснення відповідних заходів, включаючи конкретні результати на місці.
Зовнішня політика Президента Януковича відрізняється від дипломатії його попередника саме захистом національних інтересів. До того ж, у значній мірі, присутній економічний націоналізм, що має за мету покращення економічних показників України. Політична стабільність та розпочаті реформи покращують міжнародний імідж нашої держави, а готовність Європи до співпраці дає надію, що ми зрештою станемо повноправним членом ЄС.
Україна сьогодні — це відповідальний партнер, котрий виконує свої зобов'язання перед іншими. Та, в свою чергу, ми теж чекаємо на адекватні рішення Європи у відповідь. І час показує, що чекати нам залишилось не так довго. Головне — справа відродження України зрушилась з місця. Тепер все залежить від Президента, і тут він не має права схибить, бо мільйони людей довірили йому своє майбутнє.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |