ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Новий податковий кодекс — нові великі побори
28.11.2010 / Газета: Трудова слава / № 47 / Тираж: 4714

вважають новотроїцькі представники малого бізнесу

Вони теж приєдналися до всеукраїнської хвилі протестів проти «нових правил» для платників податків. Аби висловити невдо­волення документом, який вже прийняла Верховна Рада України, але ще не підписав Президент, новотроїцькі підприємці зібра­лися у понеділок під стінами райдержадміністрації.

Мітингувати люди почали ще з ранку. Вже о 9-ій на площі перед адмінбудівлею вони кричали й скандували «Геть новий закон!», «Дайте спокійно й нормально працювати!», висловлюючи таким чином своє ставлення до нового кодексу податків. Шукати захисту й правди у районної влйди зібралося близько 130 осіб, переважно працівників новотро- їцького ринку «ПП Філенко А. В.», через що цього дня він не працював. Люди прийшли до голови райдержадміністрації П. М. Зба- ровського, аби той як представник державної влади допоміг їм звернутися до Президента України з проханням ветувати новий подат­ковий кодекс. Принаймні, таку думку висло­вила ініціативна група підприємців, яка вже за півгодини мітингування таки потрапила до кабінету Петра Миколайовича.

- З підприємцями ніхто не розмовляє, ніхто сьогодні не питає нашої думки, ніхто про нас не дбає. Податківці й представники влади бізнесменів завжди тільки ставлять перед фактом. Ми й так сплачуємо до держ­бюджету чималі кошти, а за новим законом вони будуть чи не втричі більші. Врешті-решт просто «вилетимо у трубу». Це нові величезні побори. Скільки можна людей обдирати? Хочемо справедливих податків, справедливого кодексу, — нарікали торговці.

Після розмови з місцевими бізнесменами у райдержадміністрації прийняли і зареєстрували їх звернення до Президента та пообіцяли направити його до обласної держадміністрації.

У ньому новотроїцькі підприємці виклали свої прохання й претензії до нового податкового кодексу, закріпивши їх підписами усіх присутніх. А саме: попросили Президента накласти вето на прийнятий Верховною Радою Податковий кодекс, оприлюднити його та винести на всеукраїнське обговорення. Висловили вони у своєму зверненні й невдоволення щодо встановлення касових апаратів, збільшення податків, зайвої документа­ції, примусової, на їх думку, доплати у Пенсійний фонд, розширення повноважень податківців та вимоги мати накладні із мокрими печатками на придбаний товар.

Українські експерти ж стверджують, що новий податковий кодекс, якщо вступить у дію, передбачатиме у першу чергу посилений контроль за прибутками підприємців, наприклад, шляхом встановлення касових апаратів, а також, дійсно, значно розширюватиме повноваження податківців. Приміром, податкова може позапланово перевірити підприємця, якщо той вчасно не подав декларацію про прибутки, або ж працівники цієї уста­нови можуть ініціювати припинення різних банківських операцій підприємців (окрім зарплати, податків і таке інше), якщо останні, наприклад, не дозволили їм здійснити перевірку приміщень або надали для цього не усі необхідні документи.

Нагадаю, 18 листопада Верховна Рада у другому читанні вже з деякими поправками прийняла новий Податковий кодекс, та чи вступить він у дію — залежить від Президента.

Автор: Ганна КОВАЛЬОВА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.047
Перейти на повну версію сайту