вважають новотроїцькі представники малого бізнесу
Вони теж приєдналися до всеукраїнської хвилі протестів проти «нових правил» для платників податків. Аби висловити невдоволення документом, який вже прийняла Верховна Рада України, але ще не підписав Президент, новотроїцькі підприємці зібралися у понеділок під стінами райдержадміністрації.
Мітингувати люди почали ще з ранку. Вже о 9-ій на площі перед адмінбудівлею вони кричали й скандували «Геть новий закон!», «Дайте спокійно й нормально працювати!», висловлюючи таким чином своє ставлення до нового кодексу податків. Шукати захисту й правди у районної влйди зібралося близько 130 осіб, переважно працівників новотро- їцького ринку «ПП Філенко А. В.», через що цього дня він не працював. Люди прийшли до голови райдержадміністрації П. М. Зба- ровського, аби той як представник державної влади допоміг їм звернутися до Президента України з проханням ветувати новий податковий кодекс. Принаймні, таку думку висловила ініціативна група підприємців, яка вже за півгодини мітингування таки потрапила до кабінету Петра Миколайовича.
- З підприємцями ніхто не розмовляє, ніхто сьогодні не питає нашої думки, ніхто про нас не дбає. Податківці й представники влади бізнесменів завжди тільки ставлять перед фактом. Ми й так сплачуємо до держбюджету чималі кошти, а за новим законом вони будуть чи не втричі більші. Врешті-решт просто «вилетимо у трубу». Це нові величезні побори. Скільки можна людей обдирати? Хочемо справедливих податків, справедливого кодексу, — нарікали торговці.
Після розмови з місцевими бізнесменами у райдержадміністрації прийняли і зареєстрували їх звернення до Президента та пообіцяли направити його до обласної держадміністрації.
У ньому новотроїцькі підприємці виклали свої прохання й претензії до нового податкового кодексу, закріпивши їх підписами усіх присутніх. А саме: попросили Президента накласти вето на прийнятий Верховною Радою Податковий кодекс, оприлюднити його та винести на всеукраїнське обговорення. Висловили вони у своєму зверненні й невдоволення щодо встановлення касових апаратів, збільшення податків, зайвої документації, примусової, на їх думку, доплати у Пенсійний фонд, розширення повноважень податківців та вимоги мати накладні із мокрими печатками на придбаний товар.
Українські експерти ж стверджують, що новий податковий кодекс, якщо вступить у дію, передбачатиме у першу чергу посилений контроль за прибутками підприємців, наприклад, шляхом встановлення касових апаратів, а також, дійсно, значно розширюватиме повноваження податківців. Приміром, податкова може позапланово перевірити підприємця, якщо той вчасно не подав декларацію про прибутки, або ж працівники цієї установи можуть ініціювати припинення різних банківських операцій підприємців (окрім зарплати, податків і таке інше), якщо останні, наприклад, не дозволили їм здійснити перевірку приміщень або надали для цього не усі необхідні документи.
Нагадаю, 18 листопада Верховна Рада у другому читанні вже з деякими поправками прийняла новий Податковий кодекс, та чи вступить він у дію — залежить від Президента.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.047Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |