ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
З турботою про людей з обмеженими фізичними можливостями
28.11.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 93-94 / Тираж: 3416

На засіданні колегії районної державної адміністрації, яке відбу­лось 17 листопада, із доповіддю „Про хід виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 16 жовтня 2009 року № 683 „Про план заходів щодо створення в районі безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливос­тями та інших маломобільних груп населення на 2009 — 2015 роки» виступив заступник голови райдержадміністрації Іван МІСЬКО.

Зважаючи на важливість порушеного питання, нижче подаємо вик­лад доповіді.

З метою подальшої реалізації державної політики із створення безперешкодного життєвого сере­довища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, відповідно до положень статті 9 Кон­венції ООН про права інвалідів, Ука­зу Президента України від 02 берез­ня 2009 року № 113/2009 «Про пер­шочергові заходи щодо поліпшення становища осіб з вадами зору» та постанови Кабінету Міністрів Украї­ни від 29 липня 2009 року № 784 «Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливос­тями та інших маломобільних груп населення на 2009 — 2015 роки «Безбар'єрна Україна» розпорядженням голови районної державної адміні­страції від 16 жовтня 2009 року № 683 затверджено план заходів щодо створення в районі безперешкодно­го життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливос­тями. При районнійдержавній адмі­ністрації постійно працює «комітет доступності», на засіданні якого виз­начається перелік об'єктів гро­мадського призначення, які підляга­ють пристосуванню для потреб лю­дей з обмеженими фізичними мож­ливостями.

Станом на 1 листопада ц.р. для безперешкодного доступу цією ка­тегорією людей було пристосовано більше 40 об'єктів житлового та гро­мадського призначення в м.Цюру- пинську. Для поліпшення транспор­тного обслуговування осіб з обме­женими фізичними можливостями в районі працюють п'ять автобусів МАЗ -103075 з низькою платфор­мою та трьома широкими вхідними дверима, в усіх автобусах візуальною інформацією чітко визначені місця для вказаної категорії громадян.

Так, згідно із розробленими за­ходами щодо створення в районі безперешкодного життєвого сере­довища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009 — 2015 роки, підчас прийняття в експлуатацію об'єктів житлового та громадського призначення контро­люється будівництво під'їзних шляхів до об'єктів для потреб людей з обмеженими фізичними можливо­стями. Безпосередньо в місті при­стосовано для безперешкодного доступу людей з обмеженими мож­ливостями приміщення районної державної адміністрації, будівлі уп­равління Пенсійного Фонду України в районі, прокуратури, торговельно­го центру, міської ради, відділу осв­іти районної державної адмініст­рації, приміщення приміської авто­станції, приміщення районної лікарні, аптеки на центральному рин­ку, дитячого будинку-інтернату, бу- динку-інтернату для людей похило­го віку та інвалідів та ін.

Враховуючи інфраструктуру рай­ону, спеціалістами комітету доступ­ності доопрацьовано схеми марш­рутів руху в м.Цюрупинську, також розроблені аналогічні схеми в насе­лених пунктах району, які містять інформацію про можливість вибору особам вказаних категорій безпеч­них маршрутів пересування із зазна­ченням місць зниження бордюрів для проїзду та проходу, регулюючих світлофорів, пішохідних переходів та стоянок вулиць з обмеженням руху транспортних засобів. Розроблені схеми роздруковані та доведені до жителів району через міськрайонну газету «Вісник Олешшя».

Всі будівлі закладів соціального захисту населення, а саме: управлі­ння праці та соціального захисту на­селення районної державної адмін­істрації, територіального центру соціального обслуговування (на­дання соціальних послуг), Новома- ячківського стаціонарного відділен­ня постійного проживання, район­ного будинку-інтернату для грома­дян похилого віку та інвалідів, ма­ють безперешкодний доступ для осіб з обмеженими фізичними мож­ливостями. У нинішньому році поріг біля будинку управління праці та соціального захисту населення рай­онної держадміністрації дообладна­но другим пандусом, встановлені кнопки виклику спеціалістів, заміне­но вхідні двері до кабінетів першого поверху, що дозволяє потрапляти в них особам, які переміщаються на інвалідних візках, проводиться ре­монт санітарного приміщення.

В районі здійснюють статутну діяльність чотири громадські орган­ізації: районна і міська ради ветеранів, «Союз-Норнобиль» та Спілка ветеранів Афганістану, яким пост­ійно надається фінансова підтрим­ка. У нинішньому році на їх діяльність передбачено кошти районного бюд­жету в сумі 94 тисячі гривень.

Управління праці та соціального захисту населення спільно з гро­мадськими організаціями постійно здійснює моніторинг реалізації дер­жавної політики у сфері забезпечен­ня прав осіб з обмеженими фізич­ними можливостями та рівня їх за­хищеності.

Відділом освіти районної держав­ної адміністрації постійно прово­диться робота по оновленню банку даних дітей-інвалідів. Станом на 1 листопада зареєстровано 105 осіб (з них 91 дитина навчається у за­гальноосвітніх навчальних закладах, 14 дітей — у дошкільних навчальних закладах).

із 23 загальноосвітніх навчальних закладів району у 20 побудовано пандуси, три заклади мають вільний доступ, із трьох позашкільних на­вчальних закладів у двох побудова­но пандуси, один заклад має вільний доступ, із 21 дошкільного навчаль­ного закладу побудовано пандуси у 14 закладах, 4 мають вільний дос­туп, 3 заклади планується облашту- вати пандусами у 2011 році.

Окрім того, у всіх загальноосвітніх закладах обладнано внутрішні туале­ти (Ювілейна загальноосвітня шко­ла та Цюрупинська гімназія облад­нані туалетами, пристосованими для осіб, які пересуваються на візках). Створено умови для проведення консультацій з учнями в аудиторіях, розташованих на першому поверсі.

Із загальної кількості дітей зазна­ченої категорії 65 учнів (це становить 62%) охоплені позашкільною осві­тою, відвідують гуртки прикладного мистецтва, технічного, еколого-натуралістичного напрямів. Мотива­цією залучення дітей до гуртків ста­ло проведення районного фестива- лю обдарованих дітей «Повір у себе», де були презентовані досяг­нення дітей з обмеженими фізични­ми можливостями.

В районі функціонують 16 закладів культури. Станом на 1 листопада за­лишаються не обладнані пандусами бібліотека в с.Мирне (планується переведення бібліотеки до сільсько­го будинку культури після його ре­монту у наступному році), дві сільські бібліотеки в с.Великі Копані, сільський клуб в с.Дружне, дооблад­нання в яких буде проводитися у 2011 році.

Контроль за виконанням плану заходів постійно пербуває на конт­ролі в районній державній адмініст­рації.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту