про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
З 01.01.2011 року набирає чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Цей Закон визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати.
З 1 січня 2011 року платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Збір та ведення обліку єдиного внеску, відповідно до Закону, покладено на Пенсійний фонд України.
Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, суми грошового забезпечення, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності та інші виплати відповідно до законодавства. Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням класу професійного ризику виробництва до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної класифікації і можуть коливатись від 36,76% до 49,7%.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не щзніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку на рахунки органів Пенсійного фонду або сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Після сплати єдиного внеску у передбачених законом пропорціях буде проводитись розщеплення сум коштів до чотирьох Фондів: Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування на випадок безробіття, Фонду тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
З 01.01.2011 року вводиться єдиний звіт встановленої форми до Пенсійного фонду звітність до інших Фондів не подається.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |