ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У держслужбовці — з липовими дипломами?!
02.12.2010 / Газета: Новий день / № 49 / Тираж: 36600

Озвучені на засіданні колегії обласної державної адміністрації факти нор­мальну людину, яка переймається своїм майбутнім, можуть просто шокувати. Під час формування цьогорічної нової команди державних службовців сім по­тенційних кандидатів на комфортні крісла посадовців подали для узгодження до Києва липові дипломи про вищу освіту.

Втім, інформація про дипломи, які у підземці столиці чи через мережу інтернет можна купити за 100—150 доларів, вияви­лася не надто вражаючим фактом. Більше лякає те, що 54 потенційні кандидати на державне службове місце роботи, або 7% з усіх, хто подали документи для узгод­ження, певно, випадково забули вказати, що притягувалися до кримінальної та ад­міністративної відповідальності. Про реш­ту подібних фактів розповів заступник на­чальника Головного управління державної служби України Олександр Шевченко, який взяв участь у роботі колегії ОДА.

— Проаналізувавши та ретельно пере­віривши відомості потенційних 778 канди­датів на посади держслужбовців, які про­тягом 2010 року надійшли для перевірки до Головдержслужби, ми з'ясували: 94% з них не змогли правильно заповнити дек­ларацію про доходи, 50% — не вказали, що були керівниками комерційних суб'єктів господарювання, 7% — чомусь забули згадати, що притягувалися до кри­мінальної та адміністративної відповідаль­ності. А ще 7 потенційних державних службовців претендували на посаду завдяки купленим дипломам про вищу освіту.

Перший заступник голови облдержад­міністрації — керівник апарату В'ячеслав Білий, який за відсутності губернатора Ми­коли Костяка вів засідання колегії, париру­вав столичному гостю: «Дійсно, коли ми прийшли до влади і почали формувати но­вий кадровий склад області, виявилося, що з офіційного резерву просто нікого взяти. Ознайомившись з претендентами, ми по­бачили, що більшості з них уже близько 60 років. Вони не проходили спеціальної перепідготовки, тож фактично не мають права претендувати на вакантні посади. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб зміни­ти ситуацію. В першу чергу — працюємо з молоддю. В області діє Школа молодого резерву, є курси підвищення кваліфікації тощо. На сьогодні вже спеціально підготов­лена група перспективних людей. Переко­наний, що 50—60% з них невдовзі прийдуть до влади і обіймуть керівні посади».

Звинуватити попередню владу області в незадовільному виконанні актів і дору­чень Президента України щодо реалізації державної кадрової політики на колеги було б недоречно. Адже команда Миколи Костяка працює уже не перший місяць і, відповідно, можна було б потурбуватися про підготовку та перепідготовку кадрів для резерву держслужби. Тому своєрід­ним цапом-відбувайлом, схоже, зробили начальника управління освіти і науки обл­держадміністрації Миколу Кухарука. В'я­чеслав Білий, навіть не давши змоги керів­нику освітян області завершити виступ, перервав його звіт словами: «Ви тут про якісь відсотки, нереалізовані плани гово­рите... А я вам конкретно кажу, що нор­мального кадрового резерву немає. От, наприклад, кого б ви запропонували на свою посаду — начальника управління освіти ОДА, на посаду заступника?».

«Кадри вирішують усе» — цей крилатий сталінський вислів, скоріше за все, в нашій області себе не виправдав. Що нормаль­ного могли б вирішувати у суспільстві, що стрімко розвивається, кадри пенсійного віку, тип паче, неграмотні держслужбовці з купленими дипломами?

Заспокоює у цій ситуації лише те, що виявлені спеціалістами Головдержслужби порушення потенційним кандидатам на посади державних службовців області не дали змоги отримати робочі місця.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту