Озвучені на засіданні колегії обласної державної адміністрації факти нормальну людину, яка переймається своїм майбутнім, можуть просто шокувати. Під час формування цьогорічної нової команди державних службовців сім потенційних кандидатів на комфортні крісла посадовців подали для узгодження до Києва липові дипломи про вищу освіту.
Втім, інформація про дипломи, які у підземці столиці чи через мережу інтернет можна купити за 100—150 доларів, виявилася не надто вражаючим фактом. Більше лякає те, що 54 потенційні кандидати на державне службове місце роботи, або 7% з усіх, хто подали документи для узгодження, певно, випадково забули вказати, що притягувалися до кримінальної та адміністративної відповідальності. Про решту подібних фактів розповів заступник начальника Головного управління державної служби України Олександр Шевченко, який взяв участь у роботі колегії ОДА.
— Проаналізувавши та ретельно перевіривши відомості потенційних 778 кандидатів на посади держслужбовців, які протягом 2010 року надійшли для перевірки до Головдержслужби, ми з'ясували: 94% з них не змогли правильно заповнити декларацію про доходи, 50% — не вказали, що були керівниками комерційних суб'єктів господарювання, 7% — чомусь забули згадати, що притягувалися до кримінальної та адміністративної відповідальності. А ще 7 потенційних державних службовців претендували на посаду завдяки купленим дипломам про вищу освіту.
Перший заступник голови облдержадміністрації — керівник апарату В'ячеслав Білий, який за відсутності губернатора Миколи Костяка вів засідання колегії, парирував столичному гостю: «Дійсно, коли ми прийшли до влади і почали формувати новий кадровий склад області, виявилося, що з офіційного резерву просто нікого взяти. Ознайомившись з претендентами, ми побачили, що більшості з них уже близько 60 років. Вони не проходили спеціальної перепідготовки, тож фактично не мають права претендувати на вакантні посади. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб змінити ситуацію. В першу чергу — працюємо з молоддю. В області діє Школа молодого резерву, є курси підвищення кваліфікації тощо. На сьогодні вже спеціально підготовлена група перспективних людей. Переконаний, що 50—60% з них невдовзі прийдуть до влади і обіймуть керівні посади».
Звинуватити попередню владу області в незадовільному виконанні актів і доручень Президента України щодо реалізації державної кадрової політики на колеги було б недоречно. Адже команда Миколи Костяка працює уже не перший місяць і, відповідно, можна було б потурбуватися про підготовку та перепідготовку кадрів для резерву держслужби. Тому своєрідним цапом-відбувайлом, схоже, зробили начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Миколу Кухарука. В'ячеслав Білий, навіть не давши змоги керівнику освітян області завершити виступ, перервав його звіт словами: «Ви тут про якісь відсотки, нереалізовані плани говорите... А я вам конкретно кажу, що нормального кадрового резерву немає. От, наприклад, кого б ви запропонували на свою посаду — начальника управління освіти ОДА, на посаду заступника?».
«Кадри вирішують усе» — цей крилатий сталінський вислів, скоріше за все, в нашій області себе не виправдав. Що нормального могли б вирішувати у суспільстві, що стрімко розвивається, кадри пенсійного віку, тип паче, неграмотні держслужбовці з купленими дипломами?
Заспокоює у цій ситуації лише те, що виявлені спеціалістами Головдержслужби порушення потенційним кандидатам на посади державних службовців області не дали змоги отримати робочі місця.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |