ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Субсидії не по кишені
02.12.2010 / Газета: Новий день / № 49 / Тираж: 36600

Аби реабілітуватися перед населенням за підвищення ціни на природний газ і кому­нальні тарифи, влада пообіцяла запровадити спрощені житлові субсидії. В тому, що нові тарифи не вдарять по гаманцях найбідніших родин, переконують і голови місцевих рад. Проте отримати обіцяні пільги зможуть не всі, хто їх потребує. Іноді ж для цього потрібно пройти досить принизливі процедури. Хто в нашій країні все ж таки має право на отри­мання субсидій? Про це ми запитали у заступника начальника управління праці та соцза- хисту населення Каховської міськради Зої ШАКІРОВОЇ.

— Зоє Миколаївно, у біль­шості європейських країн держава виплачує субсидіїне лише для оплати комуналь­них послуг, а й для оренди житла. Чому українці не ма­ють права на таку допомогу?

— Надання субсидії на ви­плату орендної плати за житло не передбачене Постановою Кабінету Міністрів України. Пра­во на отримання адресної без­готівкової субсидії для відшко­дування витрат на оплату житло­во-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового па­лива поширюється на громадян, котрі мешкають у житлових при­міщеннях державного та гро­мадського житлового фонду, в тому числі гуртожитках. Вона може бути призначена лише уповноваженому власнику або співвласнику житла, наймачу державного і громадського жит­лового фонду, членові житлово- будівельного кооперативу, влас­нику житлового приміщення, на якого відкрито особовий раху­нок за місцем реєстрації. В ок­ремих випадках на підставі рішень комісії з соціального за­хисту населення та актів обсте­ження матеріально-побутових умов сім'ї субсидію можуть при­значити іншій особі, зареєстро­ваній у житловому приміщенні.

— Права на субсидію та­кож не мають ті, хто живе у «завеликих» приміщеннях. Чи багато до вас звертається та­ких людей?

— Дійсно, існують норми володіння чи користування загаль­ною площею житла, за яких може бути призначена субсидія. А саме: 21 квадратний метр на наймача і кожного зареєстрова­ного у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м — на всіх за­реєстрованих. Для громадян, які мешкають в однокімнатній квар­тирі, — на загальну площу, неза­лежно від її розміру. В окремих випадках субсидія може бути призначена з урахуванням до­даткової площі на підставі акта обстежень матеріально-побуто­вих умов сім'ї та рішень комісії з соціального захисту населення.

Протягом опалювального пе­ріоду в Каховці призначається близько тисячі субсидій у под­ібних випадках. Причому на­рікань з боку власників житла на відвідування державного соц­іального інспектора у нас немає.

— А якщо за результатами обстеження людині буде відмовлено у оформленні суб­сидії, чи можна якимось чи­ном це рішення оскаржити?

— Ми зацікавлені у збільшенні кількості отримувачів субсидій. Підтвердженням цього є чимала кількість їх призначення через комісію з соцзахисту. Діяльність соціального інспектора коорди­нує начальник управління. А рішення щодо призначення або відмови у наданні субсидії при­ймається виключно комісією з соцзахисту згідно з актами об­стеження житлової площі.

— Нову процедуру оформ­лення субсидій в Україні на­зивають значно спрощеною. Однак в інших країнах зроби­ти це набагато легше. В Естонії такі пільги оформлюють­ся через інтернет за допомо­гою посвідчення особи. А в Великобританіїдостатньо по­відомити соціальній службі свій номер полісу державно го страхування. Чому в Ук­раїні для цього потрібно зби­рати купу додаткових доку­ментів? У чому суть такого «спрощення»?

— Відповідно до положень для призначення субсидії гро­мадяни повинні подати довідки про доходи кожної особи, зареє­строваної у житловому при­міщенні. Наше управління бере довідки лише у працюючих і тих, хто перебуває на обліку в цент­рах зайнятості. Для довідок про розмір пенсій УПСЗН викорис­товує базу Пенсійного фонду. Отримувати ж довідку про зарп­лату та інші доходи (наприклад, регресні виплати, оренду зе­мельних паїв) в електронному режимі УПСЗН не має можли­вості. Це просто не передбаче­не чинним законодавством.

Втім, ще задовго до прийнят­тя спрощеної процедури довід­ку про склад сім'ї ми вимагали тільки при першому зверненні до УПСЗН або при змінах у складі сім'ї. При наступних звер­неннях надавати її не потрібно.

— Скільки каховчан звер­нулися для оформлення суб­сидій з початку опалювально­го сезону?

— До нас звернулося вже 2692 сім'ї, а субсидії призначені 1916. Звернення продовжують надходити, записалися на прийом вже й на грудень. Ми очікуємо, що таких звернень взимку буде близько 4 тисяч.

— Хто у вас найчастіше оформлює субсидії?

— Пенсіонери — 1104 сім'ї. Є 8 родин, у складі яких є інваліди, 23 родини одиноких матерів, 17 сімей з безробітними. Відмовля­ти у наданні субсидій нам дово­диться тоді, коли у складі сім'ї є працездатні особи, котрі не пра­цюють і не перебувають на обліку в центрах зайнятості.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту