Кілька сотень небайдужих городян стали учасниками вуличної акції, яку провів у Херсоні обласний громадський центр «Чоловіки проти насильства». Саме так вони підтримали міжнародну кампанію «16 днів проти гендерного насильства», що проходить у світі вже протягом 10 років.
Минулої суботи, коли після тривалого дощу з-за хмар визирнуло нарешті сонце, на вулиці Суворова відразу з'явилися численні перехожі. До них підходили молоді люди, які пропонували підійти до банера з промовистим написом «Я проти насильства у сім'ї та в суспільстві» й висловитися на підтримку тих, хто потерпає від жорстокості у будь-яких проявах.
Протягом чотирьох годин 15 волонтерів «Говорили з херсонцями про прояви тендерної дискримінації, торгівлю людьми, відповідальне батьківство, недопустимість насильства в сім'ї й методи його запобігання, давали поради щодо можливих дій у випадках, коли в родині над людиною коїться насильство.
— Лише за годину роботи чисте тло банера було заповнене написами, — ділиться враженнями Дмитро Федорі- нов, голова правління обласного громадського центру «Чоловіки проти насильства». — «Б'є — не значить любить. Любить — значить поважає!», «Справжні чоловіки виділяються розумом», «Я ніколи не битиму своїх дітей!», «Жінки, не мовчіть, коли вас принижують, не бійтеся! Ви — найсильніші!»... Це далеко не повний перелік написів, що залишили херсонці, найменшому з яких було 6 років, а найстаршому — 78. Учасники акції також говорили про те, що, лише виступаючи спільно, можна подолати жахливі прояви домашнього насильства в Україні та знизити його в майбутньому. Висловлюючи свою підтримку акції, найактивніші її учасники робили написи «Стоп!» у себе на долонях.
За даними Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, в нинішньому році кількість звернень стосовно насильства у сім'ї зросла. Тільки за 9 місяців кількість подібних скарг перевалила за 82,5 тисячі. 74 тисячі з них — від жінок, близько 7600 — від чоловіків, майже 700 — щодо дітей. І це при тому, що за весь минулий рік кількість таких звернень становила близько 79 тисяч, а за 2008-й — близько 71 тисячі.
Звичайно, наведені цифри не можуть дати цілісного уявлення про насильство в сім'ї, оскільки в багатьох родинах цю проблему вперто замовчують. За оцінками міжнародних експертів, в Україні щорічно від насильства в сім'ї гине майже тисяча жінок, тоді, скажімо, як у Франції торік від цього загинула 141 жінка.
— Наша організація, яка об'єднує молодих соціальних працівників, педагогів, психологів, студентів, юристів, займається допомогою потерпілим від домашнього насильства, — пояснює Дмитро Федорінов. — Ми консультуємо людей, котрі перебувають у кризових ситуаціях. В основному, від домашнього насильства страждають жінки. У більшості випадків їхніми кривдниками стають їхні ж п'яні чоловіки. Але трапляються випадки, коли до нас звертаються і представники сильної статі. Тож не можна стверджувати, що від цієї проблеми потерпають лише' жінки. Протягом 16 днів, поки Триватиме акція, громадський центр «Чоловіки проти насильства» планує провести низку тематичних лекцій і фільмів у навчальних закладах Херсона. Переконаний: вони нікого не залишать байдужим. Якщо ж хтось з читачів «Нового дня» має подібні проблеми, він може зателефонувати нам за номером 44-25-73. Його обов'язково вислухають, нададуть безкоштовну психологічну та юридичну допомогу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |