Місцеве самоврядування в Україні має давню історію, глибокі корені та власні історичні тра диції, які сягають часів Київської Русі, коли діяли Віче та територіальні общини.
іНова історія місцевого самоврядування починається з 1990 року. Цього, дня — 7 грудня, прийнято перший законодавчий акт — Закон України про місцеві ради та місцеве самоврядування. З того часу він зазнав численних змін, проте став наріжним каменем правового забезпечення діяльності самоврядних громад.
Саме цей день 10 років тому Указом Президента України встановлено професійним святом — Днем місцевого самоврядування.
За короткий час історії незалежної України це свято стало всенародним, адже саме місцеве самоврядування, як владна самоорганізація, найближча до людей, до їх проблем і турбот. Воно гуртує людей незалежно від віку, професій, політичних уподобань.
Місцеве самоврядування в районі здійснюється територіальними громадами як безпосередньо, так і через районну, селищну і 13 сільських рад. Саме вони представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції й повноваження місцевого самоврядування, вирішують питання місцевого значення в межах Конституції України та інших законодавчих актів.
Минув лише місяць відтоді, як відбулися вибори до місцевих рад, шоста каденція депутатської діяльності вступила в свої права.
Згідно з пропорційно-мажоритарною системою цьогорічних виборів інтереси територіальних громад району відстоюватимуть два депутати обласної ради на обласному рівні, а кожен населений пункт райвну має своїх представників — депутатів у районній раді.
Це дає можливість народним обранцям спланувати роботу в конкретному окрузі, а виборці зможуть безпосередньо спілкуватися зі своїм депутатом, вирішувати питання життєзабезпечення своєї територіальної громади, давати йому доручення та контролювати його діяльність.
Місцеве самоврядування нашого району об'єднує 15 територіальних громад, утому числі: 1 — районну, 1 — селищну, 13 — сільських рад, в яких з листопада нинішнього року працює 240 депутатів, з них 28 — районної ради, ЗО — селищної, 182 сільських рад та близько 80 посадових осіб місцевого самоврядування.
Серед загального складу депутатського корпусу районної ради — 20 депутатів попередніх скликань та 8 — новообраних.
Депутатська діяльність — це особлива ланка роботи. Саме в ній забезпечується основна функція ради, як представницького органу — взаємозв'язок з виборцями, з населенням територіальної громади.
Особливе місце в системі місцевого'самоврядування належить селищному, сільським головам. Саме їм виборці виявили довіру, обравши очільниками територіальної громади, і саме вони сьогодні головні виконавці її волі. На них покладається обов'язок вирішувати переважну більшість питань, що виникають у процесі життєдіяльності населення.
Цілеспрямовану роботу в цьому напрямку, в тісній співпраці з депутатами, керівниками господарств проводять селищні та сільські голови, які знову отримали мандат довіри виборців своєї територіальної громади, це — Олександр Грушко, Сергій Маслов, Олександр Яворсь- кий, Євген Васильченко, Ольга Сизова, Євген Білий, Ген- надій Здановський, Василь Базик.
З 14 секретарів виконкомів селищної та сільських рад — 11 залишилися на своїх місцях.
Це говорить про те, що до органів місцевого самоврядування шостого скликання прийшли знаючі, компетентні, авторитетні люди, які вміють працювати і користуються заслуженим авторитетом серед виборців відповідної територіальної громади.
З нагоди свята хочеться висловити всім депутатам району минулого скликання та нової шостої каденції, працівникам місцевих рад, слова безмежної вдячності за співпрацю. Хай і надалі ваша самовіддана праця приносить користь кожному жителю громади, рідній Сірогозщині, а у всіх добрих справах супутником завжди буде удача.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |