ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Професійне навчання безробітних
06.12.2010 / Газета: Червоний промінь / № 49 / Тираж: 1300

Професійне навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних завжди були пріоритетним напрямком у діяльності державної служби зайнятості, яка за час свого функціонування стала своєрідним місцем професійної корекції та формування кваліфікованих спец­іалістів для господарського комплексу країни. Цілком зрозуміло, що в умовах на­уково-технічного прогресу, який останні­ми роками значно прискорився, чимала армія робітників та спеціалістів потребує постійного підвищення своєї кваліфікації.

Сьогодні доводиться постійно зустріча­тися з проблемою відсутності в більшості безробітних, які звертаються за допомо­гою в працевлаштуванні до районного центру зайнятості, відповідного рівня ква­ліфікації. Значна частина, як правило, проходила професійне навчання в сімде- сятих-вісімдесятих роках уже минулого століття. Мало хто знайомий з передови­ми технологіями в промисловості та буд­івництві, а тих, хто має навички роботи на комп'ютері, взагалі можна перерахувати на пальцях. Тому головне завдання, яке стоїть сьогодні, — надати шукачам роботи необхідний комплекс знань та вмінь, які відповідають вимогам сучасного вироб­ництва, шляхом залучення до системи професійного навчання. Особливого зна­чення в цій справі набуває саме організа­ція професійного навчання через курси підвищення кваліфікації, адже саме зав­дяки їм безробітний може якнайшвидше опинитись на робочому місці, а роботодавець за короткий проміжок часу має можливість отримати кваліфікованого працівника.

Важливість цієї роботи можна про­слідкувати на таких цифрах. Лише за ос­танні 5 років у нашому районі послугу з професійного навчання отримали майже 1300 безробітних. З них підвищили квалі­фікацію — 920. Як бачимо, цифри говорять самі за себе: це надзвичайно актуально в сфері зайнятості населення.

За якими ж напрямками державна служ­ба зайнятості пропонує професійне на­вчання? Популярністю перед початком польових робіт користуються курси цільо­вого призначення з охорони та безпеки праці, технічного обслуговування сільськогосподарських машин та трак­торів, підвищення категорій тракторис­там, а також здобуття самої професії трак­ториста. Стало уже традиційним щорічне проходження безробітними курсів підви­щення кваліфікації для операторів котель­них установок перед початком опалю­вального сезону. Для тих, хто планує от­римати одноразову допомогу для органі­зації власної справи, організовуються 10- денні курси за напрямом «Підприємниць­ка діяльність». Завдяки їм майбутні підприємці можуть зоорієнтуватися у ви­борі бізнес-ідеї, правильності ведення до­кументації тощо.

Для безробітних, які хочуть здобути нову професію, для випускників, що бажа­ють отримати професійну освіту після за­кінчення школи, при навчальних закладах міст Херсона та Ка­ховки працють навчальні групи, що фінансуються за кошти фонду загаль­нообов'язкового дер­жавного соціального страхування на випа­док безробіття. Найбільш популярними є професії: електрогазозварник, кухар, кон­дитер, перукар, закрійник, водій (усіх ка­тегорій), секретар, бармен та ін.

Основний акцент в професійному на­вчанні — на робітничі професії: сьогоднішній ринок праці України перенасичений фахів­цями з вищою освітою. За вимогами світо­вої економіки та виробництва на одну лю­дину з вищою освітою повинно припадати 10 з робітничими професіями, однак у нас все навпаки: на 1 робітника припадає 10 спеціалістів з вищою освітою.

Як переконує життя, в наш час треба постійно вдосконалюватися, прагнути до нових знань, ніколи не зупинятися на до­сягнутому. Лише за цієї умови можна бути конкурентоздатними на ринку праці і зат­ребуваними працівниками, і саме тому, щоб шукачі роботи не відчували себе неосвіче- ними, щоб не губилися в просторі нбвацій, дежавна служба зайнятості прагне допо­могти кожному підвищити рівень своїх знань. Лише треба усвідомити, що пере­шкод до самовдосконалення не існує.

Автор: Наталія ШИМАН, провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту