Професійне навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних завжди були пріоритетним напрямком у діяльності державної служби зайнятості, яка за час свого функціонування стала своєрідним місцем професійної корекції та формування кваліфікованих спеціалістів для господарського комплексу країни. Цілком зрозуміло, що в умовах науково-технічного прогресу, який останніми роками значно прискорився, чимала армія робітників та спеціалістів потребує постійного підвищення своєї кваліфікації.
Сьогодні доводиться постійно зустрічатися з проблемою відсутності в більшості безробітних, які звертаються за допомогою в працевлаштуванні до районного центру зайнятості, відповідного рівня кваліфікації. Значна частина, як правило, проходила професійне навчання в сімде- сятих-вісімдесятих роках уже минулого століття. Мало хто знайомий з передовими технологіями в промисловості та будівництві, а тих, хто має навички роботи на комп'ютері, взагалі можна перерахувати на пальцях. Тому головне завдання, яке стоїть сьогодні, — надати шукачам роботи необхідний комплекс знань та вмінь, які відповідають вимогам сучасного виробництва, шляхом залучення до системи професійного навчання. Особливого значення в цій справі набуває саме організація професійного навчання через курси підвищення кваліфікації, адже саме завдяки їм безробітний може якнайшвидше опинитись на робочому місці, а роботодавець за короткий проміжок часу має можливість отримати кваліфікованого працівника.
Важливість цієї роботи можна прослідкувати на таких цифрах. Лише за останні 5 років у нашому районі послугу з професійного навчання отримали майже 1300 безробітних. З них підвищили кваліфікацію — 920. Як бачимо, цифри говорять самі за себе: це надзвичайно актуально в сфері зайнятості населення.
За якими ж напрямками державна служба зайнятості пропонує професійне навчання? Популярністю перед початком польових робіт користуються курси цільового призначення з охорони та безпеки праці, технічного обслуговування сільськогосподарських машин та тракторів, підвищення категорій трактористам, а також здобуття самої професії тракториста. Стало уже традиційним щорічне проходження безробітними курсів підвищення кваліфікації для операторів котельних установок перед початком опалювального сезону. Для тих, хто планує отримати одноразову допомогу для організації власної справи, організовуються 10- денні курси за напрямом «Підприємницька діяльність». Завдяки їм майбутні підприємці можуть зоорієнтуватися у виборі бізнес-ідеї, правильності ведення документації тощо.
Для безробітних, які хочуть здобути нову професію, для випускників, що бажають отримати професійну освіту після закінчення школи, при навчальних закладах міст Херсона та Каховки працють навчальні групи, що фінансуються за кошти фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Найбільш популярними є професії: електрогазозварник, кухар, кондитер, перукар, закрійник, водій (усіх категорій), секретар, бармен та ін.
Основний акцент в професійному навчанні — на робітничі професії: сьогоднішній ринок праці України перенасичений фахівцями з вищою освітою. За вимогами світової економіки та виробництва на одну людину з вищою освітою повинно припадати 10 з робітничими професіями, однак у нас все навпаки: на 1 робітника припадає 10 спеціалістів з вищою освітою.
Як переконує життя, в наш час треба постійно вдосконалюватися, прагнути до нових знань, ніколи не зупинятися на досягнутому. Лише за цієї умови можна бути конкурентоздатними на ринку праці і затребуваними працівниками, і саме тому, щоб шукачі роботи не відчували себе неосвіче- ними, щоб не губилися в просторі нбвацій, дежавна служба зайнятості прагне допомогти кожному підвищити рівень своїх знань. Лише треба усвідомити, що перешкод до самовдосконалення не існує.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |