За даними Республіканського центру СНІД, в Україні офіційно більше 150 тис. ВІЛ-інфікованих, але реальна цифра – 300-500 тис. осіб, а це найвищий показник у Європі.
У Херсонській області заре єстровано більше 2 300 ВІЛ-інфікованих, на СНІД хворіють 400 осіб. Померло протягом року 70 осіб, у тому числі 2 дитини.
У Скадовському районі хворіють на ВІЛ-інфекцію 118 осіб, з них – 2 дитини. СНІДом захворіли 6 дорослих. У цьому році померли 6 хворих. За 11 місяців від ВІЛ-інфікованих жінок народилися 3 дитини. 85% хворих – це особи 25-49 років.
Основними шляхами інфікування є:
у 52% – внутрішньовенний, з введенням інфікованих наркотиків;
у 40% – статевий, гетеросексуальний, від хворого на ВІЛ-інфекцію;
у 7% – від матері, хворої на ВІЛ-інфекцію, до дитини.
ВІЛ-інфекція – це хвороба, яка розвивається у результаті довготривалого виживання вірусу імунодефіциту людини в лейкоцитах крові і характеризується про-гресуючим ураженням імунної системи, проявляється розвитком важких вірусних, бактеріальних, онкологічних захворювань, які без лікування ведуть до загибелі людини.
В останні роки в Україні і у нас у районі запроваджено лікування ВІЛ-інфекції декількома противірусними препаратами, які пригнічують розвиток вірусу і відновлюють імунну систему людини. А для цього необхідно не вживати наркотики, пролікувати туберкульоз і отримувати лікування поки що пожиттєво. У районі таке лікування безкоштовно отримують 10 хворих. Деякі хворі з ВІЛ-інфекцією живуть, працюють більше 12-16 років.
Останніми роками держава, благодійні організації багато роблять для подолання СНІДу серед українців, але без участі кожного із нас, всієї спільноти це буде важко зробити. Молодь України часто схиляється до вживання наркотиків, алкоголю, безладних статевих стосунків, які безслідно ніколи не проходять. Дуже погано, що часто за гріхи батьків страждають діти!
За будь-якими зовнішніми ознаками неможливо виявити, чи є у людини ВІЛ-інфекція. Єдиний спосіб з’ясувати це – пройти тест на антитіла до ВІЛ. При їх наявності вважається, що людина ВІЛ-позитивна.
У кожній медичній установі району можна провести добровільне консультування і тестування на ВІЛ. Зокрема, у поліклініці працює кабінет «Довіра», де можна пройти анонімне безплатне тестування, у тому числі швидкий тест на ВІЛ.
Слід пам’ятати, що СНІД не передається через поцілунки, при використанні речей, посуду, під час перебування хворих у дитсадках, навчальних закладах.
Більшість хворих нашого району не вірять у лікування, не можуть покинути наркотики, алкоголь або відкладають лікування на потім. Час минає, кількість СD4 лімфоцитів у крові невпинно зменшується, і вже на стадії СНІДу хворим неможливо допомогти. Тобто ці хворі вже зараз підписують собі вирок. Адже з IV стадією СНІДу хворий живе 1-2 роки і вмирає від туберкульозу, пневмоцистної пневмонії, онкологічних та паразитарних захворювань.
2 роки тому в Скадовській ЦРЛ запроваджено безплатну замісну терапію наркоманії метадоном замість ін’єкційних наркотиків, у тому числі хворих з ВІЛ-інфекцією. Ця терапія є запорукою того, що велика кількість наркоманів зможе не використовувати ін’єкційні наркотики, що унеможливить зараження членів сімей і адаптує хворого до праці, нормального життя. Ця програма у 2011 році буде розширюватись. Нині в районі 40 хворих на ін’єкційну наркоманію отримують лікування метадоном, серед яких і 13 ВІЛ-інфікованих.
Що стосується профілактики ВІЛ-інфекції, то це безпечний секс із застосуванням презервативів, здоровий спосіб життя, відмова від використання наркотиків, використання одноразових шприців, наявність постійного статевого партнера, знання ВІЛ-статусу особи, з якою ви живете, систематичне проходження медоглядів, флюорографії тощо.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |