ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Щоб кожній людині і кожній сім'ї жилось в оселі на і'мя Україна заможно, просторо і вільно
06.12.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 49 / Тираж: 2200

Сучасну демократичну, соціальну, правову, а отже цивілізовану державу неможливо уявити без повноцінної та діє­вої системи місцевого самовря­дування. Саме його органи за­безпечують реальну участь лю­дей у розв'язанні життєво-важ- ливих проблем, налагоджують зв'язки між громадянами та їх об'єднаннями, створюють умо­ви для безконфліктної реалі­зації суспільних та приватних інтересів. За якими досконали­ми «кресленнями» не вибудову­валася б державна влада в центрі, вона ніколи не стане ефективною, якщо не буде оп­тимально організованою на міс­цях.

З моменту здобуття Україною незалежності пройшло не так уже й багато часу, але ми мо­жемо констатувати, що саме за ці роки в нашій державі реалі­зуються на практиці ідеї місце­вої влади — місцевого самовря­дування, які були чинними в нашій державі 500 років тому. Магдебурзьке право — історич­ний документ, що заклав перші підвалини демократичного са­моврядування в Києві та інших містах України, визначив права й обов'язки територіальної гро­мади.

День місцевого самовряду­вання припадає на 7 грудня не випадково, саме цього числа 1990 року Верховна Рада при­йняла Закон України «Про міс­цеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве са­моврядування». Це було пер­шим кроком до відродження самобутньої системи місцево­го самоврядування в Україні, Конституційні основи якого були конкретизовані прийнятим у 1997 році Законом «Про місце­ве самоврядування в Україні». Цей правовий акт максималь­но наблизив поняття місцевого самоврядування до вимог Європейської хартії про місце­ве самоврядування, визначив­ши його право і реальну здат­ність територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Процес становлення і розви­тку місцевого самоврядування в Україні засвідчив, що за цей час місцеве самоврядування в Україні довело своє право на існування, свою життєздатність. Структуру народовладдя в на­шому районі складають 21 сіль­ська, 1 міська та районна ради, їх спільна діяльність і діяльність кожного депутата окремо вно­сить позитивні зміни в еконо­мічний, соціальний і культурний розвиток Голопристанщини.

Аналізуючи період, що минув від попереднього свята, а це практично рік роботи, переко­нуємось, що районна рада спільно з районною державною адміністрацією та структурами самоврядування й виконавчої влади працюють над забезпе­ченням сталого економічного зростання та підвищення доб­робуту жителів району, реалізу­ють прийняті рішення розвитку основних галузей виробництва та соціальної сфери, створен­ня додаткових робочих місць та сприятливого інвестиційного клімату для впровадження но­вітніх технологій, активізації під­приємницької діяльності, роз­витку сільського господарства, газифікації населених пунктів.

Варто підкреслити, що саме таке усвідомлення завдань і обв'язку сприяє активній та результативній роботі район­ної ради. Так, впродовж 11 мі­сяців 2010 року проведено 9 сесій районної ради, прийня­то 79 рішень, покликаних спри­яти прискоренню різних на­прямків соціально-економічного розвитку нашого краю. Не буде перебільшенням, коли скажу, що за кожним рішенням районної ради — велика робота всіх депутатів і працівників ви­конавчого апарату районної ради. Tqмy у день свята демо­кратії та народовладдя хочу щиро подякувати за сумлінну роботу депутатам минулого скликання, які заслуживши гли­боку повагу серед своїх земля­ків, продовжать і в VI скликанні свою депутатську діяльність: Бритвін Леонід Васильович, Брага Анатолій Григорович, Єременко Олександр Іванович, Коломієць Димитрій Васильо­вич, Марсак Микола Григоро­вич, Сумленний Микола Тимофійович, Тимченко Раїса Акимівна, а голови постійних комісій V скликання Слюсар Наталія Олександрівна (постійна комісія з питань гуманітарної політики, гласності та зв'язків з громадськими організація­ми) та Качан Олександр Ми­хайлович (постійна комісія з питань медицини, охорони здо­ров'я, материнства, дитинства та соціального захисту) очо­лять ці профільні комісії і в цьо­му скликанні. Окремі слова вдячності — голові районної ради трьох скликань Кобець Ганні Василівні, самовіддана праця якої протягом 20 років відзначилась вагомим внеском у становлення місцевого само­врядування, виконанням зав­дань соціального, економічно­го та культурного розвитку нашої територіальної громади.

Сьогодні кожний житель ра­йону хоче мати гарантований добробут — і це закономірно. Але досягти належного рівня життя і відповідних благ можна тільки наполегливою працею усіх чле­нів суспільства. Тож я бажаю депутатам VI скликання, які були обранні вперше, докласти максимум зусиль для того, щоб працювати для людей, на за­хисті інтересів своїх виборців.

Впродовж останніх років ефек­тивно вирішуються актуальні проблеми сіл району завдяки їх участі в обласному та районно­му конкурсах розвитку терито­ріальних громад. Конкурс на кращу сільську раду було запо­чатковано в 2003 році. В V скли­канні конкурс проводився кон­курсною комісією, затвердже­ною розпорядженням голови районної ради, до складу якої входять 20 керівників установ району усіх галузей, в тому числі і керівники — депутати районної ради, головою комісії призначено керуючого справа­ми виконавчого апарату Александрову Т.М.

Переможцями районного кон­курсу на кращу сільську раду у 2010 році стали 3 сільські ради: в І категорії (з населенням до 1,5 тис людей) — Долматівська сільська рада (сільський голо­ва — Вакуленко Анатолій Павло­вич); в II категорії (з населен­ням 1,501 — 3000 тис. людей) — Нововолодимирівська сільська рада (сільський голова — Шинкарюк Микола Миколайович); в III категорії (з населенням біль­ше 3000 тис. людей) — Новозбур'ївська сільська рада (сіль­ський голова — Самойленко Таї­сія Іванівна).

І нам приємно, що визначаю­чи кращих з кращих серед ор­ганів місцевого самоврядуван­ня по 6 напрямкам, визначи­лись переможці по окремим позиціям:

1. У напрямку «Стан виконан­ня програми соціально-економічного розвитку території сіль­ської ради та бюджету» пере­можцем визначилась Геройська сільська рада (сільський голо­ва — Богдан Любов Єгорівна).

2. У напрямку «Робота по ко­мунальному та побутовому об- слуговуваню» переможцем ста­ла Чорноморська сільська рада (сільський голова — Засіченко Людмила Василівна).

3. У напрямку «Робота по ре­формуванню аграрного ком­плексу» переможцем визначи­лась Нововолодимирівська сільська радеі (сільський голо­ва — Шинкарюк Микола Микола­йович).

4. У напрямку «Робота з вирі­шення соціальних питань» пере­можцем стала Новозбур'ївська сільська рада (сільський голо­ва — Самойленко Таїсія Іванівна).

5. У напрямку «Робота по за­безпеченню правопорядку» пе­реможцем стала Великокарда- шинська сільська рада (сіль­ський голова — Чухрай Олексій Іванович).

6. У напрямку «Організаційна робота ради» переможцем ви­значилась Старозбур'ївська сільська рада (сільський голова — Маруняк Віктор Васильович).

Одною із важливих господар­ських функцій районної ради є контроль за організацією робо­ти по ефективному управлінню, використанню та збереженню об'єктів комунальної власності району. Приклади вагомої праці на благо нашої територі­альної громади надають колек­тиви:

-комунальної організації (ус­танови, закладу) Голопристан- ська центральна районна лікар­ня, керівник — Бритвін Леонід Васильович, депутат районної ради VI скликання;

комунального підприємства закладу охорони здоров'я Голопристанська центральна район­на аптека №14, керівник — Черкашенко Ольга Василівна;

районного Будинку культу­ри, керівник — Саменко Лариса Михайлівна;

районної центральної біб­ліотеки, керівник — Шмагель Галина Володимирівна;

дитячо-юнацької спортивної школи, керівник — Качур Вадим Миколайович;

районної дитячої бібліотеки, керівник — Карабач Світлана Олександрівна.

Користуючись нагодою, хочу висловити слова щирої вдяч­ності за сумлінну працю, висо­ку громадянську відповідаль­ність, виваженість та терпіння колективам: Станції юних техні­ків, керівник — Білоус Людмила Дмитрівна, Станції юних нату­ралістів, керівник — Іващенко Валерій Вікторович, депутат районної ради V скликання, Станції туристів, керівник — Хиж- нюк Галина Михайлівна, Будин­ку дитячої та юнацької твор­чості, керівник — Лосева Зоя Ми­колаївна, які були відзначені та нагороджені комп'ютерною тех­нікою та спортивним знаряддям з нагоди Дня працівників осві­ти.

З великою любов'ю відно­ситься до своєї праці і колек­тив Новозбур'ївського між­шкільного навчально-виробни- чого комбінату, очолюваний Бі­лоусом В'ячеславом Васильови­чем, який протягом трьох років поспіль був переможцем кон­курсу на звання кращого об'є­кту комунальної власності райо­ну.

На завершення, дозвольте всім вам, хто працює на благо територіальної громади Голопристанщини, подякувати за плідну працю, за те, що ви ро­бите для соціального, економіч­ного і культурного розвитку те­риторій, за те, що ви робите для людей. Бажаю всім міцного здо­ров 'я, щастя, наснаги та енергії, нових здобутків на ниві зміцнен­ня державності. Сподіваюся, що цей святковий день додасть настрою, надихатиме на нові звершення задля розвитку рід­ної України.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту