8 липня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», згідно з яким з 1 січня 2011 року замість платежів до чотирьох соціальних фондів запроваджується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).
Згідно із законом внесок буде сплачуватися на рахунки, відкриті в управлінні Пенсійного фонду, надалі ці кошти автоматично розподілятимуть відповідно до встановлених пропорцій за видами соціального страхування.
Дбати про перереєстрацію платникам страхових внесків не доведеться.
Розмір нарахування внеску від 36,76 до 49,7 на зарплату залежатиме від класу професійного ризику виробництва, установленого для роботодавця за основним видом його діяльності. Таких класів 67.
На окрему ставку для нарахування ЄСВ на зарплату заслужили: бюджетні установи — 36,3%, наймані працівники-інваліди — 8,41%.
Окрім того, із заробітної плати працівників роботодавці утримуватимуть ЄСВ.
Загальна ставка тут 3,6% та 6,1% для робітників, котрі працюють на посадах, роботу на яких зараховують до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів «Про державну службу», «Про прокуратуру» та інші спецзакони.
Для оплати перших п'яти днів непрацездатності передбачено окрему ставку, роботодавці нараховуватимуть на ці виплати 33,2%, утримуватимуть 2% ЄСВ.
При нарахуванні суми винагороди за цивільно-правовими договорами роботодавці повинні нараховувати 34,7% та утримати 2,6% ЄСВ.
Сума ЄСВ підприємця-загально- системника не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано доход (прибуток), а для єдинника сума ЄСВ не може опускатися нижче розміру мінімального страхового внеску в усіх місяцях сплати єдиного податку. При цьому мінімальний страховий внесок дорівнює мінімальній зарплаті, помноженій на відповідну ставку ЄСВ.
В обов'язковому порядку підприємці мусять сплачувати ЄСВ за ставкою 34,7%, але якщо підприємець бажає додатково добровільно взяти участь у страхуванні від непрацездатності, то ставка ЄСВ становитиме 36,6%, у соцстрахуванні від нещасного випадку — 36,21%, а якщо добровільно додатково братиме участь і в соцстрахуванні від непрацездатності, і в соцстрахуванні від нещасного випадку, він платитиме 38,11% ЄСВ.
Строки сплати ЄСВ встановлюються не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники під час кожної виплати зарплати, на суму якої нараховується ЄСВ, повинні сплатити Авансові внески одночасно з видачею зазначених доходів. У разі ж невиплати нарахованої в базовому місяці зарплати ЄСВ усе одно треба сплатити не пізніше 20 числа місяця, наступного за базовим.
Звітувати також треба буде й при використанні роботодавцями коштів на виплату лікарняних (зокрема, при нещасних випадках на виробництві), декретних, часткової допомоги по безробіттю. Звісно, повідомляти про це доведеться вже не управління ПФУ, а відповідні відділення фондів соцстра- хування.
Суми нарахованих соцвнесків за періоди до 01.01.11 року підлягають сплаті в порядку, який діє до цієї дати. При цьому за спецфондами зберігається повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій на період до повного стягнення заборгованості нарахованих або не сплачених у період до 1 січня 2010 року.
Якщо підприємство погасить борги зі сплати соцвнесків на страхування від непрацездатності, від безробіття або від нещасного випадку, що виникла до 01.07.2010 р., згідно з Законом відповідні соцфонди спишуть заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |