ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Депутатів міськради вчитимуть «правилам гри»
09.12.2010 / Газета: Новий день / № 50 / Тираж: 36600

З 76 новообраних депутатів Херсонської міської ради VI скликання, які 12 листо­пада ц. р. набули своїх повноважень і приступили до роботи, 42 — обрані народом вперше. Аби більшість з цих слуг народу не просто тиснули на кнопки під час пле­нарних засідань, голосуючи «за» чи «проти», а повноцінно працювали, секретар міськради Зоя БЕРЕЖНА планує невдовзі відкрити Школу молодого депутата.

Після сесійної зали депутати сядуть за парти.

УЖЕ 15 грудня для наших «моло­дих» депутатів хочемо провести перше заняття, — розповідає Зоя Бережна. — Розкажемо їм все про депу­татську діяльність, про те, яким чином пра­цювати на виборчих дільницях, де їх обира­ли, як звітувати перед громадою. Адже кожен депутат повинен щопівроку звітувати перед своїми виборцями. Більшість занять вести­муть досвідчені депутати: особисто я вже п 'ять скликань працюю, великий багаж знань та досвіду є в Людмили Ломако, Алли Беліченко та інших. Також хочемо залучати викладачів з університетів, зокрема спеціалістів з держав­ного управління. Робота цієї школи здійсню­ватиметься на громадських засадах.

За словами Зої Яківни, такі заняття для депутатів не обов'язкові. Втім, якщо вони дійсно прийшли працювати для людей, то просто змушені заглибитися у суть справи, дізнатися про свої повноваження та особ­ливості роботи.

Кожен, хто обрався вперше, сьогодні зіштовхнувся з чималою кількістю нез'ясова- них питань щодо депутатської діяльності, — продовжує Зоя Бережна. — Просто приходи­ти у сесійну залу і тиснути на кнопки — це одна справа, зовсім інша — повноцінно реалізову­вати себе як депутат, допомагати городянам. Більшість з народних обранців, певно, уже сьогодні мріють працювати на власний авто­ритет та в перспективі продовжувати гро­мадську роботу. Одержані у нашій своєрідній школі знання їм в цьому тільки допоможуть.

Обіцяє секретар міськради під час заплано­ваних занять звернути увагу депутатів і на пра­ва та обов'язки журналістів. Саме мас-медій- ники, висвітлюючи діяльність депутатів, часто зіштовхуються з небажанням співпрацювати.

Роботу Школи молодого депутата самі народні обранці лише вітають. У «молодих» слуг громади тільки одна пересторога: аби під ці курси не списувалися бюджетні гроші.

Ідея навчання депутатів є слушною, бо працювати у місцеве самоврядування сьо­годні прийшло багато людей без відповідно­го досвіду і знань, — переконаний депутат міськради Станіслав Трошин. — До речі, не­обхідність навчання показали вже перші ж засідання постійних комісій міськради. Але для мене принципово, щоб воно проводило­ся працівниками виконкому і досвідченими депутатами міськради виключно на бла­годійній основі. Бюджет нашого міста на сьо­годні куций, і депутати мають докласти мак­симум зусиль для його наповнення. У жод­ному разі навіть на подібні цілі не можна ви­трачати бюджетні кошти.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту