Українська земля завжди славилася своїми чорноземами та високими врожаями золотої пшениці. Та щоб їх досягти, потрібно багато вкласти як фізичної, так і розумової праці. Лише дотримуючись технології посіву та догляду озимих культур, можна отримати бажані результати. Щоб дізнатися про стратегію посіву озимих культур у Великоолександрівському районі, ми звернулися до заступника голови райдержадміністрації, куратора сільського господарства Сергія МОРОЗОВА.
Сергію Васильовичу, яка загальна площа посіву озимих культур у Великоолександрівському районі?
Було заплановано 38,5 тис. га, а засіяли 40,26 тис. га. Звичайно, у оптимальні строки — з 5 до 25 вересня.
Що саме ви сіяли?
Левова частка пшениці — 33,4 тис. га, плюс — ячмінь, жито, ріпак.
Ви можете сказати, де найро- дючіші землі в районі? Де зазвичай найбільший урожай?
Усе залежить від дотримання диктатури посіву та догляду. Для нас показовими є СТОВ «Перше травня» (керівник Сергій Косюк) та СВК «Борозенське» (Микола Медвідь). На полях цих господарств завжди сіється з суворим дотриманням технології посівів — «підкормка» — боротьба зі шкідниками — боротьба з бур'янами — вчасний збір урожаю.
Який урожай плануєте зібрати?
Запланували приблизно 120 тисяч тонн. Сподіваємося, що так воно й буде.
І на які поля робите більший акцент?
—На всі базові господарства нашого
району. Таких у нас вісім: СВК «Сільська родина», СТОВ «Інгулець», СТОВ «Перше травня», СВК «Борозенське», ТОВ «ЮТС- Агропродукт», СВК «Новокам'янський», ПСП «Щедрий лан», ТОВ «Надія».
—Хто відповідає за поля? Хто виїжджає на місця, контролює ріст рослин тощо?
Управління агропромислового розвитку району. Кожен спеціаліст закріплений за сільрадою, де є базові господарства, і в телефонному режимі підтримує зв'язок із головним агрономом району.
Відомо, що озима культура витримує без снігу мороз не більше 19 С. Який у вас план дій, якщо зима буде холоднішою? Або ж згадайте минулу весну, коли поля стояли у воді. Якщо все повториться? Що плануєте робити у таких ситуаціях?
Сподіваємося, що цього не буде. Але про всяк випадоку нас є резервнийнасіннєвий фонд 2200 тонн. Будемо пересівати, адже маємо зібрати хороший врожай. Як у нас говорять: «Зерно — тверда валюта». Це і заробітні плати, і розрахунки за паї, і техніка, добрива, паливо тощо. Ми просто не можемо собі дозволити зібрати менше, ніж плануємо!
Скажіть, а хто відповідає за якість зерна?
Якість контролює лабораторія, яка знаходиться на Білокриницькому КХП ДАК «Хліб України». Там нещодавно отримали нову техніку, тому результати перевірок сумніву не підлягають.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |