ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«16 ДНІВ АКТИВНИХ ДІЙ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
09.12.2010 / Газета: Херсонський вісник / № 49 / Тираж: 10000

Українські жінки — найкра­сивіші, найпрацьовитіші та найрозумніші. Але чи завжди українські жінки та діти, на­роджені ними, захищені від насилля у своїх власних роди­нах та в українському суспільстві? Змінити ставлення української жінки до себе та змінити ставлення українсько­го суспільства до проблеми на­силля над жінками — мета про­ведення Міжнародних днів бо­ротьби за ліквідацію насиль­ства відносно жінок, які прохо­дять під егідою Генеральної Асамблеї ООН.

26 листопада 2010 року в межах Міжнародної акції «16 днів актив­них дій проти насильства» відбу­лося засідання круглого столу «Крок до суспільства без насиль­ства». Організаторами заходу ви­ступили виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради та Всеукраїнська Жіноча Єврейська організація «Проект Кешер» за підтримки Фонду сприян­ня демократії Посольства США в Україні. В засіданні взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державні служ­бовці, соціальні педагоги загально­освітніх навчальних закладів Дніпровського району. З проблем особливостей українського законо­давства, насилля в родинах, з інформацією про наслідки, до яких призводить насилля в родині, по­требу постраждалих в психо­логічній допомозі та реабілітації виступили начальник кримінальної міліції у справах дітей Дніпров­ського ВМ ХМВ УМВС України в Хер­сонській області Плохий Василь Васильович, начальник служби у справах дітей виконавчого коміте­ту Дніпровської районної у м. Хер­соні ради Лісовик Лілія Олександ­рівна, головний спеціаліст служби у справах дітей обласної держав­ної адміністрації Швед Тетяна Антонівна. Основною темою обгово­рення учасниками круглого столу стала координація зусиль влади і громадськості з метою вироблен­ня механізмів попередження, зупи­нення та подолання насилля. По­садові особи органів державної влади наголошували на необхід­ності покращення роботи шкільних психологів та соціальних педагогів, адже саме вони найближче спілку­ються з дітьми та батьками і ма­ють можливість вчасно виявити та не допустити проявів насилля в родині. Соціальні педагоги отрима­ли консультації та корисну мето­дичну літературу від спеціалістів Клініки дружньої до молоді КЗ «Міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського». Під час обговорен­ня постійно виникали дискусії, що свідчило про важливість питань та небайдужість аудиторії. Після за­вершення роботи круглого столу учасники спілкувались, отримува­ли консультації, обмінювались дос­відом. Приємно, що серед при­сутніх психологів та соціальних педагогів, громадських активістів багато молодих спеціалістів, для яких подібні практичні семінари особливо важливі для подальшої професійної діяльності.

Насилля — це надзвичайно акту^ альна проблема, яку неможливо вирішити поодинці. Лише разом, спільними діями владних структур, фахівців і громадськості реально можна змінити наш світ та суспіль­ство, в якому жінки і діти мають бути захищені. Природне право кожного — жити в світі без насиль­ства! Активність і небайдужість до проблеми, що обговорювалася, яку виявили усі учасники круглого сто­лу, свідчать про те, що спільний крок до її вирішення відбувся.

Автор: ОКСАНА ГУЗЬ, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ДНІПРОВСЬКОЇ РАЙОННОЇ У М. ХЕРСОНІ РАДИ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту