Українські жінки — найкрасивіші, найпрацьовитіші та найрозумніші. Але чи завжди українські жінки та діти, народжені ними, захищені від насилля у своїх власних родинах та в українському суспільстві? Змінити ставлення української жінки до себе та змінити ставлення українського суспільства до проблеми насилля над жінками — мета проведення Міжнародних днів боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок, які проходять під егідою Генеральної Асамблеї ООН.
26 листопада 2010 року в межах Міжнародної акції «16 днів активних дій проти насильства» відбулося засідання круглого столу «Крок до суспільства без насильства». Організаторами заходу виступили виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради та Всеукраїнська Жіноча Єврейська організація «Проект Кешер» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. В засіданні взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державні службовці, соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних закладів Дніпровського району. З проблем особливостей українського законодавства, насилля в родинах, з інформацією про наслідки, до яких призводить насилля в родині, потребу постраждалих в психологічній допомозі та реабілітації виступили начальник кримінальної міліції у справах дітей Дніпровського ВМ ХМВ УМВС України в Херсонській області Плохий Василь Васильович, начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради Лісовик Лілія Олександрівна, головний спеціаліст служби у справах дітей обласної державної адміністрації Швед Тетяна Антонівна. Основною темою обговорення учасниками круглого столу стала координація зусиль влади і громадськості з метою вироблення механізмів попередження, зупинення та подолання насилля. Посадові особи органів державної влади наголошували на необхідності покращення роботи шкільних психологів та соціальних педагогів, адже саме вони найближче спілкуються з дітьми та батьками і мають можливість вчасно виявити та не допустити проявів насилля в родині. Соціальні педагоги отримали консультації та корисну методичну літературу від спеціалістів Клініки дружньої до молоді КЗ «Міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського». Під час обговорення постійно виникали дискусії, що свідчило про важливість питань та небайдужість аудиторії. Після завершення роботи круглого столу учасники спілкувались, отримували консультації, обмінювались досвідом. Приємно, що серед присутніх психологів та соціальних педагогів, громадських активістів багато молодих спеціалістів, для яких подібні практичні семінари особливо важливі для подальшої професійної діяльності.
Насилля — це надзвичайно акту^ альна проблема, яку неможливо вирішити поодинці. Лише разом, спільними діями владних структур, фахівців і громадськості реально можна змінити наш світ та суспільство, в якому жінки і діти мають бути захищені. Природне право кожного — жити в світі без насильства! Активність і небайдужість до проблеми, що обговорювалася, яку виявили усі учасники круглого столу, свідчать про те, що спільний крок до її вирішення відбувся.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |