Навіть люди середнього віку пам'ятають, як під час кожної лінійки, що відбувалася чи то у школі, чи то у піонерському табор проходив ритуал: ланковий здавав рапорт — голові загону, голова загону — голові ради дружини, голова ради дружини — старшому вожатому, старший вожатий директору школи/табору. Рапортували — про виконання якогось завдання.
Цю історію з дитинства я пригадав, дивлячись на те, як рапортували керманичі міста про його готовність до зими, що, як завжди, прийшла несподівано.
За великим рахунком ще й зими- то тієї не було, вона тільки «натякнула» — мовляв «я тут», «я поруч», «я прийду», «я обов'язково буду»... та вже цей «натяк» для мешканців області став суворим випробуванням. Усього два дні негоди, а сотні сіл залишилися без електрики. Усього тільки маленький дощик з туманом і наступним пониженням температури — і в місті не пройти, не проїхати.
Якщо автомобільні шляхи ще хоч якимось чином вдалося відстояти (і то тільки на центральній вулиці обласного центру), і транспорт хоч якось та рухався, то ось пішоходи виявилися зовсім безпорадними перед стихією... А може просто перед безгосподарністю чиновників?
Пригадайте, як міський голова, починаючи чи не з серпня місяця почав «рапортувати» перед громадянами міста Херсона щодо того, як він та його команда готуються «до зими», «до опалювального сезону», «до холодів». Про що тільки нам не розповідали: сьогодні «мер на трубопроводі», завтра «на даху», післязавтра «особисто перевірив, як уклали шифер»... Де тільки за ті передвиборні часи не побував мер...
Як розповідали деякі колеги-жур- напісти, які постійно «супроводжують тіло» — Володимир Васильович одного разу навіть був здивований, що в місті є певні вулиці, і тим у якому стані вони знаходяться, і особливо тим, що у таких умовах виживають люди...
Пригадую, як мер розповідав і про те, що враховано всі помилки минулого року, і що вже цього року все буде гаразд, і що жодна людина не постраждає від холодів.
Як там буде з холодами ми ще побачимо. На жаль, але синоптики невблаганні і обіцяють, що температура буде й надалі послідовно знижуватися. Хоча вони ) не виключають, що періодично на територію області (і звичайно міста) будуть «разом з антициклонами прориватися й циклони, що призведе до ускладнення синоптичної ситуації», «перекладі» на нормальну мову, це значить наступне: «холо- ,и — різке потепління холоди».
Не буду говорити іро те, наскільки такі емпературні перепади шкідливі для здоров'я громадян, у першу чергу для тих, хто страждає на артеріальні та серцево-судинні хвороби (це у першу чергу відіб'ється на їхньому загальному самопочутті), скажу про те, що саме ці перепади відчують на собі всі громадяни — погіршиться тротуарне покриття міста, нас чекає — «ожеледь»!
Що це таке, знає кожен. Та особливо безпорадними у ці моменти (складні погоді умови), виявляються люди старшого віку: кульбіти, фуете та батмани (аби хоч якось утримати рівновагу на суцільному «катку»), це не для них, адже навіть більш молоді та треновані люди не завжди їх «виконують вправно». Якщо молода людина, ще хоч якось може згрупуватися під час падіння, то саме люди похилого віку стають жертвами безгосподарності комунальних служб міста та міського голови у першу чергу.
Для того, аби не бути голослівним, просто наведу приклад: за одну добу (проти ночі 1 грудня упродовж дня та за вечір) тільки до травматологічного пункту лікарні ім. А. і 0. Тропіних звернулося майже 100 осіб, з яких 50 покинули травмопункт загіпсованими — зламані руки, ноги, ребра, суглоби. Ще майже 50 осіб отримали забої, ушкодження різної важкості (без переломів кінцівок, з розірванням м'язів, розтягненнями тощо). Крім того, упродовж доби до лікарень міста та поліклінік звернулися ще майже 50 осіб, які потребували допомоги лікарів-невропатологів, ці люди нічого собі не зламали слава Богу, але вони отримали травми іншого характеру — струс мозку (для нефахівців скажу: струс мозку ви отримуєте навіть тоді, коли стрибаєте з кухонної табуретки), а не тільки, коли падаєте на слизькій поверхні, і б'єтеся об неї головою. Як стверджують лікарі, вже для того аби отримати струс мозку, зовсім не обов'язково битися головою, достатньо навіть «жорстко» приземлитися на лікоть, шию, спину,..
Більшість з тих, хто постраждав унаслідок падіння, і отримав переломи, будуть змушені як мінімум 3-4, а то й 5-7 тижнів лікуватися, не будуть ходити на роботу, не будуть отримувати нормальну зарплатню. Більше того, у них виникли непе- редбачувані витрати: оплата послуг лікарні (хоч вони й безкоштовні), але рентгенологічну плівку (від 10 до 25 грн — 1 шт.) — оплатити довелося, знеболювальні (від 10 до 60 грн одна конвалюта/упаковка) — купували, а ще шприці, спирт, вата і т.д. і т.п. все це за власний рахунок,
А якщо переломи ускладнені? А якщо потребують оперативного втручання? То, тоді суми значно більші, І знову говорю про це не за чутками, 1 грудня буквально поруч із редакцією переламав ключицю мій друг... Швидка (що їхала всього-то біля ЗО хвилин) — травмопункт — лікарняне ліжко (лікарі порекомендувати провести оперативне втручання, що виявило більше складнощів, ніж це виявлялося на перший погляд...), і попереду у мого друга 6-8 тижнів «відпочинку».
Якщо відкинути прямі витрати, які поніс і ще понесе мій друг (і всі ті, хто тієї доби наважився вийти з дому) ніхто не рахує, а скільки грошей втрачають люди за рахунок неотриманих прибутків.
Що поробиш, ми живемо у іншому світі, ніж тому, коли «здавали піонерські рапорти». Тоді держава гарантовано відшкодовувала «середню» зарплатню... А хто відшкодує бізнесменам, діловим людям всім тим, хто заробляє «руками» понесені ними збитки та недоотримані прибутки?
От якби люди, як працівники ХБК (матеріал Сергія Яновського «Банкротства ХБК добиваются.,, его рабочие» на 1 шпальті) взяли та об'єдналися і подали судовий позов до Херсонського міського голови та стягли б з нього гроші: по-перше, за правдиву рекламу; по-друге, за оману, по-третє, за фінансові втрати; по- четверте, за недоотримані прибутки, по-п'яте, за моральні страждання...
Цікаво, чи прийняв би такий позов (наш найнепідкупнійший в світі) суд, а якщо б прийняв, то яким би було його рішення.
Панове юристи, (ті, хто на лікарняному з переломом, ті, хто на пенсії і має вільний час) підготуйте, відповідно до чинного законодавства, такий позов (я переконаний, що фігурантів (Позивачів) ми знайдемо швидко), і вам буде чиї інтереси представляти у суді (звичайно ж на громадських засадах). А ми зі свого боку, беремося взяти цю справу під прес-супровід.
Я переконаний, що замість грошей, які б ви могли заробити, представляючи чиїсь конкретні інтереси (тих, у кого гроші), на цій справі ви заробите собі людську повагу (та й певна відомість вам гарантована). Можливо, до цієї ідеї до- єднаються представники громадських організацій, які постійно позиціонують себе, як борців на «народ». Панове, є нагода.
А я у свою чергу хочу вірити у те, що мої колеги, з насправді «вільних ЗМІ», також не будуть стояти осторонь, і розповідатимуть про те, як юристи будуть у судах відстоювати права постраждалих пересічних громадян.
Цікаво, як поведе себе, у разі, якщо така справа насправді народиться міський голова Херсона Володимир Сальдо та керований ним Виконавчий комітет? Давайте спробуємо на місцевому рівні довести владі, що ми теж можемо боротися за свої права! В решті решт «Майдан-2» довів, що громадяни чогось у цій країні та варті.
Рапортуйте, панове! І здоров'я всім, хто постраждав!
P.S. Я думаю, що коли ви прочитаєте цей додаток, то ви мені не тільки не повірите, а навіть будете мати повне право назвати мене брехуном, і навіть ще більше ви будете мати повне право подати на мене до суду «За розповсюдження недостовірної інформації», адже, якщо вірити тій інформації, яку розповсюджує прес- служба Володимира Сальдо, то:
«Місто підготувалося до різкого погіршення погодних умов», «За дорученням міського голови Володимира Сальдо комунальними службами міста вжито першочергових заходів задля унеможливлення надзвичайних ситуацій», «Увечері 1 грудня на 65% зупиночних комплексів міста завезено піщано-сольову суміш», «2 грудня до 9.00 міськими перевізниками здійснено розподіл суміші територією зупиночних комплексів», «2 грудня з 7.00 ЖЕО розпочато роботи з посипання тротуарів та прибудинкових територій піщано-со- льовою сумішшю», «В роботі задіяно 318 двірників та інших працівників, 6 одиниць техніки», «11 ЖЕО, що обслуговують житловий фонд Херсона, придбано 237 кг солі», «Зранку 2 грудня здійснено посипання (сіллю та піском) 286 об'єктів».
«У посиленому режимі готова працювати станція швидкої медичної допомоги, медичні заклади міста забезпечені достатньою кількістю пов'язкового матеріалу».
«Було організовано посилку піско-сольовою су мі шшю всіх основних магістральних вулиць міста», «ЖЕО, і підприємства, установи та організації, ОСББ забезпечували порядок на прилеглій території, здійснювалося посипання тротуарів піском», «Від ЖЕО та головного управління з питань життєдіяльності міста по місту працювало 665 осіб, 21 одиниця спецтехніки, на посипку тротуарів витрачено 52,2 тонни піску», «Від соціальної сфери міста на боротьбу з ожеледицею вийшло 420 осіб».
Кому вірити: мені чи Сальдо? На кого подавати судовий позов: на мене чи на нього? Вирішуйте самі...
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |