ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Щоб було краще для дітей
13.12.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 50 / Тираж: 2200

Часто я відвідую свою школу, адже в ній пропрацювала більше 30 років. У серці якийсь особливий потяг до цього храму науки.

Найперше, що вражає, — безліч квітів. Вони скрізь: на подвір'ї, в коридорах, у класах. Доглянуті, різноманітні. А ще — надзвичайна чистота в приміщенні навчального закладу, свіжість, зі смаком оформлені стіни.

Запитую у прибиральниць: «Хто ж так дбає про чистоту, поря­док?». Оксана Гришко скромно посміхається: «А це наша Наталія Володимирівна тримає в полі зору санітарію. Дуже вимоглива, з самого ранку перевірить усі об'єкти, часто дякує нам за працю, інколи робить зауваження. Слухаємо її, стараємося, звикли до по­рядку та чистоти. Це стало нормою в житті школи».

Наталія Володимирівна Гапонова — медсестра Круглоозерської загальноосвітньої школи. На цій посаді працює вже майже 10 ро­ків. Не уявляє свого життя без дітей. Тому найголовніше в її роботі — зробити все так, як це було б краще для них.

З болем говорить вона про те, що серед дітей багато хворих. Так, із 187 учнів школи 52 відвідують підготовчу спортивну групу, 20 — спеціальну, 7 дітей направлені на ВКК. Загалом на диспансер­ному обліку — 107 дітей. Особливо засмучують показники серед учнів 10-11 класів: з 34 чоловік тільки 9 здорових. На думку Наталії Володимирівни, діти слабо фізично розвинені, хоч і проживають у сільській місцевості, трудяться разом з батьками на землі. Про не­достатній фііичний розвиток школярів свідчить той факт, що 34 дитини хворіють на вегето-судинну дистонію. Тому і бореться мед­сестра за те, щоб у школі працювали спортивні секції, де б діти фізично розвивалися.

Часто відвідує вона уроки фізкультури з метою спостереження за фізичним навантаженням учнів. Знає стан здоров'я кожного вихо­ванця, дає поради вчителям фізичного виховання.

«Здоров'я дитини багато у чому залежить і від того, як вона хар­чується, — роздумує Наталія Володимирівна. — Скільки не роз'ясню­ємо батькам, що краще витратити гроші на-гаряче харчування для дитини, ніж на чіпси чи жуйки. Загалом 17 дітей 5-11 кл. харчують­ся в шкільній їдальні. Батьки сплачують за обіди 3,50 грн на день. Звичайно, за такі гроші обіди не будуть висококалорійними, але ж їх готують кухарі смачними, і спожити кожній дитині гарячого, га­даю, варто».

Робота їдальні, яка знаходиться в приміщенні дитячого садка, — на першому плані у медичної сестри. Вона щодня складає меню, контролює закладку продуктів, допускає їжу для споживання, зав­жди присутня під час її приймання школярами.

Наталія Володимирівна Гапонова дійсно є заступником директо­ра школи з санітарно-оздоровчої роботи. В ідеальному порядку у неї вся документація, медичний кабінет — центр і профілактичної, і методичної роботи з санітарії та гігієни школяра. Класні керівники завжди знаходять тут матеріали для ведення курсу «Здоровий спо­сіб життя». Є в кабінеті і ваги, і ростомір, і тонометр, і необхідні ліки для надання першої медичної допомоги.

Любить Наталія Володимирівна свою роботу, живе нею, самовдо­сконалюється, не боїться запитувати про незрозуміле у колег. До неї ідуть за порадами батьки, вчителі, діляться своїми секретами діти, і для всіх знаходить медсестра добре слово, привітну посміш­ку, пораду. На запитання: «Яку ділянку роботи в школі ви вважаєте для себе найважчою?», вона відповіла: «Найбільше проблем — в організації літнього оздоровлення дітей. Вже зараз треба думати, де брати кошти, як будувати роботу, щоб перебування дітей у та­борі було цікавим і корисним».

Мріє Наталія Володимирівна про нову школу в Круглоозерці (про неї колись і я мріяла). Хочеться їй, щоб обслуговуючий персонал у школі забезпечувався спецодягом, щоб достатньо виділялося кош­тів на придбання миючих засобів та інвентарю для прибирання.

Колектив навчального закладу виявив Наталії Володимирівні ви­соке довір'я — обрав головою профспілкового комітету^_«Якщо не виявилося вчителя з вищою освітою, який очолив би профком, буду працювати, хоч маю середню медичну освіту», — так оцінила ситуа­цію сама Наталія Володимирівна.

і ось вже 2 роки вона успішно керує роботою профкому: органі­зовує свята для колег, бере участь в оцінці їх роботи, з нею радить­ся дирекція школи як з авторитетною людиною.

Приємно спілкуватися з Наталією Володимирівною. ЇЇ очі світять­ся так привітно, так довірливо, спонукають до сповіді.

Автор: Марія РОМАШКО, колишній директор Круглоозерської СШ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту