Здоров'я — головна життєва цінність і воно коштує праці, терпіння і витраченого часу. Якби всі майбутні батьки розуміли, наскільки здоров'я їхньої майбутньої дитини залежить в першу чергу від здоров'я їх самих, то вони б з повною відповідальністю віднеслися до попередньої підготовки та не нехтували б таким обов'язком.
Безнадійно хвора дитина — це дуже тяжке горе. І відчуття гніву, вини, відчаю у батьків стає ще більшим, коли вони починають розуміти, що трагедії можна було б запобігти. І для цього у нас є врі можливості: сучасні методи обстеження, УЗД вагітних, точна діагностика хромосомних аномалій, генетичних захворювань, консультації лікарів-фахівців.
У наш час більшість населення становить неорганізовані групи, котрі займаються веденням особистого господарства, працюють сезонно в фермерських господарствах і недостатньо уваги приділяють своєму здоров'ю. Звідси виникають труднощі у своєчасному проходженні щорічного онко- огляду жінок.
Чулаківська територіальна громада має 2990 чоловік фактично проживаючого населення, з яких 1121 жінка. На обліку по вагітності перебуває 25 жінок. З початку року народилося 32 дитини. Наша лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини тісно співпрацює з акушерсько-гіне- кологічною службою — проводяться щомісячні заняття з акушерками, ведеться моніторинг вагітних, працює школа відповідального батьківства. На базі нашої амбулаторії функціонує кабінет патології шийки матки, де кожного першого четверга поточного місяця веде прийом лікар-гінеколог ЦРЛ. Всі спільні зусилля направлені на те, щоб майбутня мати була здоровою і відчула щастя материнства. До того ж, держава піклується про сім'ї, надаючи матеріальну допомогу при народженні дитини. Проте, на жаль, для деяких сімей ці гроші є джерелом існування.
На території села проживає 12 неблагополучних сімей, в яких 31 дитина, двоє дітей до року. Тут батьки не замислюються над кількістю дітей в сім'ї, в яких умовах вони проживають, не піклуються про їхнє здоров'я. Дуже боляче дивитися на дітей, котрі не мають в сім'ї повноцінного харчування, не мають можливості добре одягатися та ще й позбавлені батьківської любові.
При Чулаківській сільській раді працює жіноча і опікунська ради. Особисто я беру активну участь в їх роботі. Ми проводимо виїзди безпосередньо в неблагополучні та багатодітні сім'ї, здійснюємо перевірку побуту та умов проживання дітей. Дуже прикро, що в таких сім'ях діти знаходяться в антисанітарних умовах, батьки зловживають спиртними напоями, деякі вживають наркотичні засоби. Але це не зупиняє горе-матерів, не заставляє задуматись про долю своїх дітей і вони народжують знову. І коли таку жінку береш на диспансерний облік, з'являється велика кількість проблем, серед яких пізнє взяття на облік, несвоєчасне і неповне обстеження, пов'язане з відсутністю коштів.
Наявність хронічних хвороб у такої матері значно ускладнює нагляд за даною вагітністю, а безвідповідальне її ставлення до свого стану доводить нас до відчаю. Доводиться писати доповідні в рай- лікарню, сільську раду, дільничному інспектору з проханням надати допомогу в обстеженні та лікуванні вагітної. Тому я вважаю, що на рівні держави треба вирішувати питання про персональну відповідальність батьків, навіть кримінальну, за народження дитини та її виховання. Слід зобов'язати молоде подружжя проходити обов'язкове генетичне обстеження з метою попередження народження дітей з уродженими вадами. Це б значно зменшило малкжову смертність та витрати на утримання таких дітей в дитячих спеціалізованих будинках.
Можна прямо сказати, що майбутнє України знаходиться в руках нуших жінок. Від того, чи будуть вони народжувати і ростити здорових дітей, залежить чи зможе держава повернутися на шлях цивілізованого розвитку. Бо ніякі цінності не зможуть зрівнятися з головним — здоров'ям дитини. Обов'язок оточуючих — допомогти нашим жінкам зберегти здоровий спосіб життя під час вагітності, обов'язок медичних працівників — допомогти дітям прийти в цей світ здоровими і міцними, щоб вони продовжили рід людський і щоб мудрість минулих поколінь не була втрачена.
Доки існує життя, його освітлює доброта матері, сміх дитини, міцні руки батька, які зберігають сім'ю.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |