Протягом 2005-2010 рр. в районі зареєстровано 8 випадків дірофіляріозу і цей діагноз підтверджено лабораторно. Причому, хворі нікуди не виїздили, що свідчить про циркуляцію цього паразитарного захворювання у нашому районі. А регіонально випадки поширювалися так: 3 — в Білозерському районі (2 випадки в оці і 1 — в області грудної залози); 1 — в Херсоні (грудна залоза) і 1 — в Генічеську (при операції апендициту). Усі хворі були покусані комарами.
То що ж це таке — дірофіляріоз? Це — паразитарне захворювання. Самка дірофілярії знаходиться в замкнутих порожнинах свого господаря — собаки. В процесі розвитку личинки дірофілярії потрапляють в кровоносну систему собаки. Комар, при його укусі, заражається паразитом. А кусаючи потім людину, заносить їй через хоботок мікрофілярії, які в тілі не досягають статевозрілості, адже людина є тільки випадковим, факультативним господарем. Це означає, що від людини не можна заразитися цим паразитом. Але після укусу зараженим комаром, у людини утворюється ущільнення в підшкіряній клітковині протягом 1 -2 місяців чи й до 2 років.
Випадки цих паразитів зустрічалися під коньюктивою, в хрусталику ока, під шкірою рук, в серці, легенях. Часто хворі оперуються з діагнозом «онкологія». Першими симптомами захворювання є міграція гельмінта, яке виражається в переміщенні ущільнення під шкірою на кілька сантиметрів. Також специфічною ознакою дірофіляріозу є відчуття «шевеління» в ущільненні. Тому треба звертатися до лікаря для оперативного видалення гельмінта.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |