ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Про проблеми — відверто
13.12.2010 / Газета: Каховська зоря / № 99-100 / Тираж: 8000

Порядок денний апарат­ної наради, яку минулого тижня провів міський голова О.КАРАСЕВИЧ, визначили дві дати: 1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 3 грудня — Міжнародний день інвалідів.

Директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді Г.Назарова розповіла про ситу­ацію з поширенням в місті СНІДу і роботу по протидії цій страшній недузі.

На сьогодні в Каховці на облі­ку перебувають 235 осіб. Від ВІЛ- інфікованих мам народилися 15 малят, у трьох з них підтвердже­но наявність ВІЛ-інфекції. Нині ВІЛ — не смертельна хвороба, бо піддається лікуванню. Але інфек­ція поширюється, тому регулярні обстеження слід проходити усім, незалежно від статусу. Експрес- тести постійно є у жіночій кон­сультації, кабінеті «Довіра» та в службі соціально-профілактичної роботи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Напе­редодні 160 експрес-тестів центр передав для пологового і реані­маційного відділень Каховської ЦРЛ.

Як позитив Г.Назарова від­значила активну діяльність бла­годійної організації ЛВЖ («Люди, котрі живуть з ВІЛ»), яка бере участь в різних програмах по протидії СНІДу. Завдяки їй вдалося відремонтувати кабінет лікаря- інфекціоніста в районній поліклі­ніці, укомплектувати його мебля­ми й оргтехнікою, а цього року — кабінет лікаря-фтизіатра. Про­грамою передбачено кошти на проведення для ВІЛ-інфікованих комп'ютерної томографії, яка дозволяє виявити туберкульоз на ранній стадії (вартість одно­го обстеження — 420 гривень) та магнітнорезонансної томографії (вартість від 500 до 1500 гри­вень), а також на безплатне уль­тразвукове обстеження.

Виникло закономірне пи­тання: а як же бути з ВІЛ- інфікованими дітьми, котрі пішли до школи?

Головний санітарний лікар І.Тосік зробив слушне зауважен­ня:

-Діти не є поширювачами СНІДу. Туберкульоз — набагато страшніша, небезпечніша хворо­ба. Тож лякатися ВІЛ-інфікованих дітей не варто, треба вчитися жити разом з ними.

Отже, завершив думку О.Карасевич, слід більше дава­ти інформації про СНІД та ВІЛ- інфекцію в школах та трудових колективах.

Начальник управління праці та соціального захисту населення В.Шелестова відзначила велику роль громадської організації ін­валідів «Надія», яка надає матері­альну та морально-психологічну підтримку людям з обмеженими фізичними можливостями. Ба­гато користі дає і міський центр реабілітації дітей-інвапідів, по­стійними відвідувачами якого є 23 маленькі мешканці Каховки. І це важко переоцінити: треба було бачити сльози радості на очах у мами, чия дитина завдяки про­йденому курсу реабілітації поча­ла ходити! Однак в центрі зараз немає логопеда, психолога, спе­ціаліста з лікувальної фізкульту­ри, — і це непокоїть. Недостатньо і коштів для придбання палива для «Газелі», якою доставляють дітей до центру і додому.

Так само викликає занепо­коєння і той факт, що під дахом геріатричного пансіонату меш­кають разом люди похилого віку й молодь. Це справляє згубний вплив на молодих інвалідів, ба­гато з яких нічим не цікавляться і нічим не займаються, окрім же­бракування.

Знову Валентина Сергіївна порушила проблеми, про які доповідала на сесії міської ради, забезпечення інвалідів засоба­ми пересування, слуховими апа­ратами, санаторно-курортними путівками. Кинула докір і на адре­су ЖЕКІв: керівництву житлово- комунальних підприємств наді­слано листи з адресами інвалідів, і проханням облаштувати панду­си. Але відповіді немає й досі.

У цілому станом на 1 листо­пада ц.р. в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 1631 інвалід, з них 181 інвалід війни. За рахунок коштів державного бюджету інвалідам надано: 4206 гривень однора­зової матеріальної допомоги, 13 путівок до санаторіїв; технічні засоби реабілітації отримали 64 особи, направлення на забезпе­чення протезно-ортопедичними виробами — 76; 34 людей отри­мали компенсацію на бензин і ремонт автомобілів, 30 — на тран­спортне обслуговування.

Вчителі, згідно з висновками ЛКК, проводять індивідуальне навчання з учнями. За рахунок міського бюджету 36 інвалідів І і II груп отримують пільги на корис­тування квартирним телефоном та радіо, 212 малозабезпечених громадян (в тому числі ветерани війни та інваліди) отримали 24,5 тисячі гривень матеріальної до­помоги.

Всього для матеріального за­безпечення заходів Програми соціального захисту інвалідів ви­ділено з міського бюджету 19,6 гривень. Рішенням сесії міської ради у травні затверджено місь­ку програму підтримки діяльності громадських організацій ветера­нів та інвалідів; товариству інва­лідів «Надія», зокрема, виділено 7 тисяч гривень.

Не обійшла нарада увагою й буденних питань життєдіяльнос­ті міста: опалення, санація бро­дячих собак, вакцинація протії грипу. Міський голова також по­ставив настійну вимогу взяти під суворий контроль виконання про­грами освітлення під'їздів житло­вих будинків, щоб повністю вико­ристати виділені на її реалізацію бюджетні кошти. Висловив три­вогу щодо низького рівня розра­хунків за газ теплопостачальними підприємствами, що ставить під загрозу зриву хід опалювального сезону.

Наостанок О.Карасевич по­відомив, що міську новорічну ялинку буде запалено 24 грудня, і закликав керівників підприємств і установ, підприємців взяти участь у огляді-конкурсі на краще новорічне оформлення фасадів і вітрин.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту