ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Будують школи — житиме й село
13.12.2010 / Газета: Слава праці / № 49 / Тираж: 1880

Ще років двадцять тому питання ставилося в іншому ключі: село жило за рахунок колективного господарства, відповідно й школи великих проблем не мали. Тепер, на­впаки, ставиться питання про збереження деяких шкіл з не­великим контингентом учнів.

Як виконується минуло­річне розпорядження го­лови районної державної адміністрації «Про стан ви­конання навчальними закла­дами Комплексного плану заходів з розвитку освіти на період до 2011 року» звітува­ла на черговій колегії район­ної державної адміністрації начальник відділу освіти Ма- шинська О.і.

Першою ланкою освітньої галузі є дошкілля. У доповіді зазначалося, що тенденції його розвитку у районі є пози­тивними. Показник охоплен­ня усіма формами дошкільної освіти дітей віком від одно­го до шести років становить 71 відсоток (912 чол.), а по­казник охоплення п'ятирічок різними'формами дошкіль­ної освіти на 7,8 відсотка більший, ніж у попередньо­му році. Задіяно 227 дітей, а соціально-педагогічним су­проводом забезпечено 247 дітей.

Протягом нинішнього року вдалося відкрити третю вікову групу у Мирненському ясла- садку «Калинка». Це лише не­великий плюс, яким не вдало­ся розв'язати усіх проблем. Існуюча мережа дошкільних закладів району не в повній мірі відповідає вимогам сьо­годення в частині забезпе чення права ще 176 дітей нг доступність і безоплатністі здобування дошкільної осві ти. Нестача коштів гальмує відкриття другої вікової гру пи у Гаврилівському та Чер воночабанському дитсадках третьої — у Новоолександрів ському. Значних обсягів фі нансування потребують бу дівлі Роздольненського тг Новокиївського дитсадків капітального ремонту — будів лі діючих дошкільних закладі! Каланчацького №3 «Вишень ка», Мирненського, Новоо лександрівського, Олексіїв ського. Поро це говорила не лише доповідач, а й сільськ голови.

Та й у школах картина з матеріально-технічним за­безпеченням теж не кра­ща. Попри усі здобутки у навчально-виховному про­цесі, у забезпеченні рівно­го доступу до якісної освіти (поліпшення літнього оздо­ровлення, підвищення по­казника харчування, що становить нинішнього року 80%, і гарячого зокрема, організація виносної торгів­лі хлібобулочними вироба­ми у семи школах) відчутні проблеми у забезпеченості підручниками з профільно-* го навчання.їх наявність ха­рактеризується лише 67-39 відсотками). Окремі пред­мети у мапочисельних сіль­ських школах (Олексіївська, Хорлівська, Макарівська, Привільська) викладають не фахівці.

О.-І.Машинська зосеред­ила свою увагу і на таких «больових точках» як заста­рілість транспортних засо­бів, якими дітей подекуди підвозять до шкіл, мала кіль­кість посадкових місць у них та непристосованість до пе­ревезень. Хоча за кошти

місцевого бюджету впер­ше у поточному навчально­му році організовано підве­зення 174 учнів на заняття у Капанчацький міжшкіль­ний навчально-виробничий комплекс.

Потребують реконструк­ції системи опалення у Роздольненській, Новоки- ївській, Мирненській, Олек- сіївській загальноосвітніх школах, облаштування вну­трішнього санітарного вуз­ла — у Хорлівській школі. До­бре, що проблему опалення вдалося вирішити в Олек- сандрівці, де поточного року відремонтовано сис­тему з будівництвом авто­номної котельні. З трибуни колегії директор цієї школи Лук'яненко Т.С. констату­вала, що за температурним режимом освітній заклад повернувся у найбільш сприятливі в цьому плані 1975-1979 роки. А при ре­алізації другої черги рекон­струкції та будівництва буде тепло у спортивному та ак­товому запах та у їдальні. Чимало технічних робіт у цій школі проведено і завдяки коштам спонсорів, найбіль­ше — братів Заклепних.

Вдалося нинішнього року частково відремонтувати систему опалення Калан- чацької №1 та Горьківської шкіл, покрівлі — у Гаврилівській та Новопавлівській ЗОШ. Замінено опалюваль­ні котли у ЗОШ №1, Олексіївській та Хорлівській.

Все ж, аби школи та дит­садки мали сучасний вигляд і сучасні умови утримання та навчання дітей потріб­ні колосальні кошти. Тому на прохання про фінансову допомогу з районного бю­джету сільських голів при­морських населених пунк­тів Шептура М.А. відповів, що вони самі повинні бути «донорами» для районно­го бюджети. А резерви ра­йонна влада допомагатиме шукати. А ще надії поклада­ються на двох депутатів об­ласної ради — наших з вами земляків.

Загалом, обговорення цього злободенного питання на колегії, де були присутні й директори шкіл, було корис­ним і для влади, адже при­сутні повідомляли про фак­ти, які, можливо, владі не були відомі. Про автобусне сполучення, вікна, «що ви­падають» і т.ін. Та, як би там не було, а треба сказати, що ( у реалізації Комплексно­го плану заходів з розвитку освіти» відчутні прогресивні і кроки, які потрібно закріпи­ти і продовжувати, залучаю­чи кошти з різних джерел фі­нансування.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту