ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Політики спрощень
13.12.2010 / Газета: Слава праці / № 49 / Тираж: 1880

Імідж країни і її по­дальша співпраця з світовим товариством залежить від того, як за­рекомендує себе влада цієї країни на міжнародній арені. Особистісні відно­сини лідерів різних дер­жав мають визначальне значення для подальшого розвитку зовнішньопо­літичних відносин. Якщо говорити про Україну, то тут хотілося б зупинитись детальніше на міжнарод­ній політиці Президента, яка останнім часом дає вагомі результати.

Визначивши головним пріоритетом зовнішньої політики України євроінте- грацію, Президент Віктор Янукович не відступає від своїх слів. Так, наприкінці листопада він повернувся з Брюсселю, де проходив саміт Україна-ЄС. Але цього разу Президент України (за скільки років незалежності нашої держави!) повернувся не з пустими руками. Україні вдалось отримати План дій щодо безвізового режиму з Євросоюзом. Хоча це тільки ще План дій, але він є! Тоб­то перший вагомий крок до зближення з Європою Пре­зидентом зроблено. Тепер справа за українською вла­дою та її виконанням усіх пунктів даного Плану.

Іншою дипломатичною перемогою глави нашої держави можна вважати підписання угоди про без­візовий режим між Україною та Ізраїлем. Після нещо­давньої ратифікації даної угоди ізраїльською владою, громадяни обох країн вже з 9 лютого наступного року матимуть змогу перетинати кордони України та Ізраїлю без віз, якщо поїздка не пе­ревищує термін 90 днів.

Крім цього, сьогод­ні активно обговорюється ймовірність тимчасового скасування візового режи­му між нашою державою та республікою Польща на пе­ріод проведення чемпіонату Євро-2012. На думку поль­ського дипломата Адама Адамчука, такий крок спри­яв би полегшенню перетину кордонів для футбольних вболівальників, що по праву могла б оцінити вся Європа.

Президент України на­магається проводити ба- гатовекторну зовнішню політику. Для країни поза- блокової, якою і є на даному історичному етапі наша дер­жава, така політика бачиться найбільщ прагматичною та дієвою. Тому, окрім Європи, глава держави намагається активно співпрацювати і з арабським світом.

2 грудня цього року Ка­бінет міністрів України ухва­лив Розпорядження «Про схвалення проекту Угоди між урядом України та уря­дом Арабської Республіки Єгипет про звільнення від оформлення віз громадя­нам, які користуються ди­пломатичними, службовими або спеціальними паспор­тами». До того ж плануєть­ся встановити безвізовий режим з Лівією. Нагадаємо, що лівійська сторона нео­дноразово зверталася до України з проханням скасу­вати або спростити візовий режим. Зокрема, ще під час минулорічного візиту прем'єр-міністра Лівії Аль- багдаді Алі Аль-Махмуді до Києва, між сторонами було домовлено розпочати робо­ту зі спрощення візового ре­жиму. Результативним був і візит до Києва президента Сирії Башара Асада.

Що ж дасть така полі­тика спрощень Президента України простим громадя­нам?

Перше — повагу до влас­ної країни та гордість за цю країну. Люди втомились від знущань, котрі вони змушені терпіти перед посольства­ми різни держав. Скасу­вання візових режимів, як з європейськими, так з араб­ськими та іншими держа­вами дозволить українцям позбутись почуття сорому за власний паспорт. Адже будь-яка віза — це нагаду­вання про те, що ми є на­родом відсталим, негідним вільно перетинати іноземні кордони.

По-друге, безвізовий режим — це великі еконо­мічні вигоди. Це і торгово- економічні відносини, і при­тік іноземних інвестицій, і цивілізована міграція робо­чої сили, і створення спіль­них підприємств.

І, в третіх, скасування віз для України значно покра­щить її міжнародний імідж, збільшить наплив туристів до нашої країни, що, в свою чергу, значно поповнить державний бюджет.

Міжнародна активність Президента сьогодні вже дає перші позитивні резуль­тати. А це важливіше, ніж «демократичні обіцянки», які давали усьому світу попере­дники Віктора Януковича.

Автор: Анатолій КУЙБІДА


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту