Імідж країни і її подальша співпраця з світовим товариством залежить від того, як зарекомендує себе влада цієї країни на міжнародній арені. Особистісні відносини лідерів різних держав мають визначальне значення для подальшого розвитку зовнішньополітичних відносин. Якщо говорити про Україну, то тут хотілося б зупинитись детальніше на міжнародній політиці Президента, яка останнім часом дає вагомі результати.
Визначивши головним пріоритетом зовнішньої політики України євроінте- грацію, Президент Віктор Янукович не відступає від своїх слів. Так, наприкінці листопада він повернувся з Брюсселю, де проходив саміт Україна-ЄС. Але цього разу Президент України (за скільки років незалежності нашої держави!) повернувся не з пустими руками. Україні вдалось отримати План дій щодо безвізового режиму з Євросоюзом. Хоча це тільки ще План дій, але він є! Тобто перший вагомий крок до зближення з Європою Президентом зроблено. Тепер справа за українською владою та її виконанням усіх пунктів даного Плану.
Іншою дипломатичною перемогою глави нашої держави можна вважати підписання угоди про безвізовий режим між Україною та Ізраїлем. Після нещодавньої ратифікації даної угоди ізраїльською владою, громадяни обох країн вже з 9 лютого наступного року матимуть змогу перетинати кордони України та Ізраїлю без віз, якщо поїздка не перевищує термін 90 днів.
Крім цього, сьогодні активно обговорюється ймовірність тимчасового скасування візового режиму між нашою державою та республікою Польща на період проведення чемпіонату Євро-2012. На думку польського дипломата Адама Адамчука, такий крок сприяв би полегшенню перетину кордонів для футбольних вболівальників, що по праву могла б оцінити вся Європа.
Президент України намагається проводити ба- гатовекторну зовнішню політику. Для країни поза- блокової, якою і є на даному історичному етапі наша держава, така політика бачиться найбільщ прагматичною та дієвою. Тому, окрім Європи, глава держави намагається активно співпрацювати і з арабським світом.
2 грудня цього року Кабінет міністрів України ухвалив Розпорядження «Про схвалення проекту Угоди між урядом України та урядом Арабської Республіки Єгипет про звільнення від оформлення віз громадянам, які користуються дипломатичними, службовими або спеціальними паспортами». До того ж планується встановити безвізовий режим з Лівією. Нагадаємо, що лівійська сторона неодноразово зверталася до України з проханням скасувати або спростити візовий режим. Зокрема, ще під час минулорічного візиту прем'єр-міністра Лівії Аль- багдаді Алі Аль-Махмуді до Києва, між сторонами було домовлено розпочати роботу зі спрощення візового режиму. Результативним був і візит до Києва президента Сирії Башара Асада.
Що ж дасть така політика спрощень Президента України простим громадянам?
Перше — повагу до власної країни та гордість за цю країну. Люди втомились від знущань, котрі вони змушені терпіти перед посольствами різни держав. Скасування візових режимів, як з європейськими, так з арабськими та іншими державами дозволить українцям позбутись почуття сорому за власний паспорт. Адже будь-яка віза — це нагадування про те, що ми є народом відсталим, негідним вільно перетинати іноземні кордони.
По-друге, безвізовий режим — це великі економічні вигоди. Це і торгово- економічні відносини, і притік іноземних інвестицій, і цивілізована міграція робочої сили, і створення спільних підприємств.
І, в третіх, скасування віз для України значно покращить її міжнародний імідж, збільшить наплив туристів до нашої країни, що, в свою чергу, значно поповнить державний бюджет.
Міжнародна активність Президента сьогодні вже дає перші позитивні результати. А це важливіше, ніж «демократичні обіцянки», які давали усьому світу попередники Віктора Януковича.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |