Херсонщина спрямувала цього року до загального фонду Державного бюджету 32,6 млн. грн. акцизного збору, що майже на 46% більше, ніж торік
- Акцизний збір вважається найбільшим.податковим збором в Україні, адже ним обкладаються тютюнові вироби, алкоголь, нафтопродукти та автомобілі. Всі ці товари не є предметами першої необхідності. Тож, купуючи або споживаючи їх, громадяни самі вирішують, наскільки обтяжувати свій гаманець цим податком, — розповіла завідувачка сектору акцизного збору управління оподаткування юридичних осіб ДПА у Херсонській області Людмила Благодарна. — До речі, серед європейських країн в Україні найнижчі ставки акцизного збору на тютюнові вироби. У Франції, Великобританії, Португалії, Німеччині та на Мальті він становить понад 60% вартості товару, в Україні ж — від 15 до 21%.
Значно нижчі ставки акцизного збору в нас і на алкогольні напої та нафтопродукти, тоді як у Європі частка акцизу на ці товари становить від 60 до 80% вартості.
— У кожній пляшці горілки акцизного збору — 30% вартості, у кожній пляшці міцного вина чи коньяку—7%, пива — 9%, — зазначила Людмила Благодарна. — Акцизний збір з кожного літра бензину — близько 24% вартості, з нового автомобіля — від 1 до 10% вартості. Уряд намагається гармонізувати податкове законодавство з акцизного збору до Європейського рівня, тобто збільшити рівень акцизного збору в ціні продажу підакцизних товарів на 30—50%, залежно від споживчих якостей та попиту на них.
На наближення до норм і стандартів ЄС спрямований Податковий кодекс України. Зокрема, він містить такі зміни: з 1 січня 2011 року ставки акцизного збору на алкогольні напої щорічно індексуватимуться; на всіх підприємствах, що використовують легкі та важкі дистиляти в якості сировини у виробництві етилену, запроваджуються податкові пости; для збільшення фінансування будівництва доріг та компенсації втрат бюджету через скасування транспортного податку підвищуються ставки акцизного податку на нафтопродукти та запроваджується оподаткування скрапленого газу як палива.
— Усі ці зміни забезпечать дотримання загальноприйнятого в світовій практиці принципу «сплачує більше той, хто більше споживає». Хоча збільшені ставки на підакцизні товари ще далекі від європейських,;— зауважила Людмила Благодарна. —Заданими Єврокомісії, приблизно втричі вищі паливні акцизи у країнах Східної Європи. За податками на дизельне паливо Україна відстає від Європи у 7—10 разів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |