ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Села залишаються без ліків
16.12.2010 / Газета: Новий день / № 51 / Тираж: 36600

Доля Бериславської центральної районної аптеки N9 досі під великим питанням

Без аптеки на початку зими і напередодні обіцяної епідемії фипу залишилися всі чо­тири села Кіровської сільради. «Нещодавно звільнився в. о. завідуючого аптечного пунк­ту, і тепер наші жителі не мають можливості купувати ліки. За ними треба їхати до Херсона або Берислава, — говорить голова Кіровської сільради Володимир Дмитрук. — Ситуація дуже складна, адже люди не мо­жуть купити в селі навіть простих таблеток від головного болю і температури».

Вирішити цю проблему в Бериславі спо­дівалися шляхом передачі цілісного майно­вого комплексу центральної районної апте­ки № 9 у довгострокову оренду комунальній установі «Бериславське медучилище» Херсонської облради. Відповідне рішення було прийняте ще 3 вересня на сесії район­ної ради минулого скликання. «З того часу пройшло три місяці, але ніяких зрушень не помітно. В чому ж причина?» — порушив пи­тання депутат Бериславської районної ради від Народної партії Віктор Павшук.

— Аптеки поки що училищу не пере­дані, — відповів директор медучилища Володимир Кучер. — Справа в тому, що вони спочатку мають бути передані обласній раді, якій ми підпорядковані, а вже потім її рішенням — нашій установі. Як підтвердив начальник юридичного відділу виконавчого апарату Бериславської райради Олександр Чечін, договір оренди цілісного майнового комплексу «Центральна районна аптека № 9» досі не підписано. І зараз є великі сумніви щодо доцільності таких намірів.

- Районна аптека абсолютно не відпо­відає вимогам для виробництва медичних розчинів. Необхідно проводити ремонти і в її філіях у селах. Тож потрібно приймати якесь інше рішення. Можливо, було б кра­ще приміщення аптеки № 9 використати якимось іншим чином, а замість неї ство­рити нову в добудованих приміщенні центральної райлікарні. Але це потрібно вивчати і обговорювати. Ми ж сьогодні працюємо над залученням інвесторів для відкриття сільських аптечних пунктів. На сьогодні район охоплений ними на 60%, і ця робота триває, — зауважив заступник голови Бериславської райдержадміністрації Андрій Мартиненко. Від самого початку проти передачі ап­теки медучилищу виступала Маргарита Климович, нині депутат райради від Партії регіонів. «Нам обіцяли гарне життя, але за три місяці так нічого і не зробили, — нага­дала вона. — Крім того, про яку оренду можна говорити без погашення боргів ап­теки і без вирішення питання про капі­тальні ремонти її приміщень?».

— Навіть обласна рада не визначила­ся з долею аптек області, тож навряд чи бериславське питання буде вирішене най­ближчим часом, — прокоментував депу­тат Херсонської обласної ради від Партії регіонів Микола Дмитрук. — Проте забез­печувати людей ліками потрібно вже сьо­годні, це прямий обов'язок керівництва району. Як можна залишати села без ме­дикаментів напередодні епідемії?

Більшість депутатів райради погодили­ся, що рішення ради минулого скликання було передчасним, інакше чому тільки за­раз з'ясувалося, що його неможливо ви­конати без рішення облради? «Більшої ганьби минулої каденції годі собі й уяви­ти», — вважає депутат райради від Партії регіонів Михайло Сікора. Тож, як підкреслив голова районної ради Олег Тессіо, рішення буде переглянуте в законодавчо­му полі і винесене на наступну сесію.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту