Вони не можуть написати власне ім'я, а, тим паче, прочитати назву вулиці, на якій перебувають. Вони не хочуть жити в родині і повертатися до колишнього життя. Але вони палять, вживають наркотики і алкоголь. Ці діти пізнали голод, знущання, біль образ і самотність їхній статус — безпритульні.
— В області з 2004 року діє спеціальна програма з попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, — розповідає Ольга Баришнікова, заступник начальника служби у справах дітей Херсонської облдержадміністрації. — За час її дії кількість безпритульних дітей значно зменшилася: з понад 3000 до 1500.
На Херсонщині налагоджений щомісячний обмін інформацією між правоохоронними органами, службами у справах дітей, закладами освіти та охорони здоров'я.
— Вже стали традиційними рейди «Підліток», «Канікули», «Вокзал», «Діти вулиці» тощо, підкреслює Ольга Сергіївна.
Станом на 1 листопада у нас проведено 1197 спільних рейдів, завдяки яким виявлено 509 безпритульних дітей. А під час заходів в рамках всеукраїнського рейду «Урок» виявлено 88 дітей, які не долучилася до навчального процесів загальноосвітніх та професійно-технічних закладах. Причина — фінансові труднощі, ігнорування батьками своїх обов'язків тощо. Службами у справах дітей було обстежено 2084 сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. із несприятливого середовища вилучено 324 дитини, 42 з них відправили до обласного притулку а також до Чаплинського центру соціально-психологічної реабілітації. За незадовільне виконання батьками своїх обов'язків, служби у справах дітей попередили про відповідальність 1204 сім'ї, ініційовано притягнення до відповідальності 462 батьків.
Обласний притулок для дітей розрахований на 50 місць. Протягом 9 місяців 2010 року у ньому перебували до 153 осіб. Торік ця цифра сягала 190. Отже, можна говорити, що профілактична робота поступово дає позитивні результати. У свою чергу, Чаплинський центр соціально-психологічної реабілітації розрахований на 20 місць, а за цей рік надав допомогу 33 дітям.
Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей- сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» до іформ піклування про дітей цих «категорій належать: усиновлення; встановлення опіки, піклування; передача до прийомної сім'ї, дитячих будинків сімейного типу, до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
— Особи, які беруть опіку, піклування над дітьми і не мають з ними родинних зв'язків, проходять курс навчання у Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, до якого обов'язково долучається співробітник нашої служби, — повідомила Ольга Сергіївна. — Тільки після цього їм дозволять взяти дитину на виховання.
Протягом року в області було всиновлено 88 маленьких громадян України, 14 з них отримали нову сім'ю за кордоном. Понад 10 років на Херсонщині існує нова форма опіки — прийомні сім'ї та дитячі будин- ки сімейного типу, де виховуються 379 дітей.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |