ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Ювілеї, ювілеї...
20.12.2010 / Газета: Трудова слава / № 50 / Тираж: 4714

Днями Дивненська ЗОШ відсвяткувала 20 років з дня створення, а Сиваська ЗОШ N9 1- двічі по 20...

Незважаючи на те, що шкільній освіті у Дивному цьогоріч виповнюєть­ся 85 років, приміщення Дивненської ЗОШ є чи не наймолодшим у районі. Йому лишень 20. На свят­кування ювілею навчального закладу до Дивненського будинку культури завітали багато почесних гостей, серед яких найбільше було випускників та добрих дру­зів школи. Останні виходили на святково прибрану сцену не з порожніми руками. Гучними аплодисмента­ми вітали присутні В. Г. Литвиненка. У 1990 році Василь Григорович обіймав посаду голови колгоспу «Україна» і саме завдяки його старанням було збу­довано чи не найкрасивішу в районі шкільну споруду. Почесний гість вручив учням та вчителям ікону. З кон­вертом з грошима завітав на свято фермер Григорій Фалько, який гоопбдарює на землях Дивненської сільра­ди. Анатолій Козін, котрий представляв ТОВ «Оптима- Бридінг», подарував школі м'яч. М'ячі презентували і шефи школи — співро­бітники Пенсійного фонду у Новотроїцькому районі. Методист райвідділу освіти Олена Свінкова подарувала телевізор, Юрій Маринчак (ПП «Україна Дивне») — стільці для вчителів, голо­ва батьківського комітету Олена Ющук — модем, го­лова фермерського госпо­дарства «Таврія» Валентина Дацько — килимове покриття для шкільного музею, сіль­ська рада — гроші...

Під час святкового заходу на екрані транслювалась історія школи у фотографі­ях, на сцену запрошували директора закладу Тетяну Гаврилюк, перших випус­кників та першокласників 1990-1991 навчального року разом з класними керівни­ками, ветеранів педагогічної праці. Хвилиною мовчан­ня вшанували пам'ять по­мерлих вчителів. Від імені педагогів-ветеранів, котрих

ведучі свята назвали «не- коронованими королями і королевами, що підко­рили розум і серця своїх учнів», виступила відмінник освіти України Олександра Подгурська. Олександрі Іванівни довго аплодували. Оплески на свою адресу по­чули і пари, котрі закохались у школі та у подальшому стали вчителями. Не забули і про нинішніх учнів, якими пишається школа. Один за одним на сцену піднімались переможці конкурсів, олім­піад тц вікторин.

Колишні випускники шко­ли також підготували кон­цертні номери. Запальний танець виконали перші учас­ниці прославленого «ЮАЮ» — випускниці 2007 і 2009 років. Соло виконала грацій­на та пластична танцівниця Юля Ронжина. А от насам­кінець про грацію довелось забути — на сцену викотили величезний торт зі свічка­ми... Продовжилось святку­вання у приміщенні школи. Після екскурсії шкільним музеєм, яку проводила його керівник Марія Полосухіна, гостей чекав солодкий стіл. Свято, за словами дирек­тора Дивненської ЗОШ Т. Т. Гаврилюк, вдалось на славу. Навіть попри те, що вночі напередодні у школі не було електроенергії і захід готували при свічках. Окреме велике спасибі від вчителів та учнів працівни­кам РЕЗ і ЕМ, котрі приїхали за викликом пізньої ночі і дали світло!

Проблеми з електрое­нергією були і в Сиваській ЗОШ № 1, яка минулої п'ятниці відзначала своє 40-річчя. Святкування від­бувалось наступного дня після стихійного лих£, коли через обледеніння рвались дроти та падали електро­опори. Незважаючи на це електрострум у школу по­дали вчасно. Проте, з яки­хось причин святковий за­хід почався з запізненням на годину з чвертю. Все інше було, як-то кажуть, «на висоті. Перед початком святкового дійства для гостей було організовано екскурсію по школі, під час якої вони відвідали виставку поробок сиваський умільців, шкільний музей та аудиторії. У кожному класі лежали ар­куші паперу, на яких екскур­санти могли залишити свої побажання навчальному за­кладу. їх можна було писати і на шкільній дошці.

Саме святкування про­ходило у спортивному залі школи, де й справді яблу­ку не було місця впасти. Сценарій заходу мав кла­сичний характер — концертні номери перемежовувались з виступами почесних гос­тей. Почалося ж свято сим­волічно: наймолодші шко­лярики виконали пісеньку про сонячний промінчик. Всім сподобалась і фран­цузька пісня у виконання Анни Баланчук. Далі слово взяла перший директор Сиваської ЗОШ № 1 Н. К. Носенко. Надія Кирилівна, яка за свою зразкову роботу отримала звання «Відмінник освіти УРСР», «Відмінник освіти СРСР», «Заслужений вчитель УРСР», грамоти Міністерства освіти та юві­лейну медаль до 100-річчя від дня народження В. І. Леніна, згадала історію шко­ли, своїх колег, закликала ще краще вчити дітей — «золоту валюту» людства.

Зал аплодував її виступу, стоячи. На очах колишньо­го директора забриніли сльози.

Згадати історію школи присутні мали змогу і під час перегляду документального фільму, котрий підготували вчителі та учні. З нього та з виступів присутніх гості змо­гли дізнатись, що шкільній освіті у Сиваському більше 100 років — у архівах є згад­ки про випускників 1878 року. Цікавим є і той факт, що Сиваська ЗОШ N9 1 де­кілька років була зразковою і опорною не лише у районі, а й у області. А ще тут були з візитами 2 міністра освіти. За 40 років роботи з на­вчального закладу пішли у дорослий світ півтори тисячі випускників (серед них — 112 «золотих» і «срібних» медалістів), пройшло близь­ко 35000 уроків, пролунало 70000 шкільних дзвінків. Педагогічний колектив нині налічує 24 чоловіка, учнів­ський — 204...

Святкування ювілею Сиваської ЗОШ № 1 також не обійшлось без спонсо­рів. Роль добрих помічників не перший раз взяли на себе директор агрофірми «Сиваш» В. Ф. Ганжа та селищний голова В. М. Батрановський.

Автор: Андрій БЕЙНИК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту