ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Є така професія — адвокат
20.12.2010 / Газета: Трудова слава / № 50 / Тираж: 4714

У всіх демократичних країнах світу незалежність та професійна спроможність адвокатури де­монструє рівень реальної поваги до прав людини і верховенства права. Адвокати — це еліта юридичного загалу, люди, покликані захищати тих, хто потрапив у біду, надавати допомогу у складних життєвих ситуаціях.

Про те, як працюється сьогодні місцевим адвокатам і що їх турбує, дізнаєтеся з розмови ко­респондента «Трудової слави» з Віталієм Геніюсовичем ВЕЙТАСОМ.

У Новотроїцькому районі згідно з офіційними даними зареєстровано лише п'ять фахівців у галузі права, які надають адвокатські послуги. Чи достатня їх кількість? Трапляється, мешканці району запрошують адво­катів з Херсона, Києва.

На мою думку, дана кількість адвокатів відповідає попиту. Справа у тому, що згід­но з чинним законодавством представляти інтереси людини в суді можуть не лише адвокати, а й інші фахівці в галузі права. Таких юристів у районі достатньо, дех­то навіть не працевлаштуватися за спеціальністю. Що ж стосується залучення адвокатів з області, столиці, то це право клієнта: він вирішує кому він довірить свій захист.

Коли у лю­дини виникає по­треба в допомозі адвоката?

90 відсотків ви­падків — при звер­ненні до суду за за­хистом своїх прав, у ста відсотках — у разі висунення звинува­чення, затримання людини правоохо­ронними органами, порушення проти неї кримінальної справи. І навіть якщо людина проходить свідком по якійсь справі і її ви­кликають на допит.

Що допомога адвоката потрібна при зверненні до суду в цивільних справах зрозуміло. Не кожна людина може самостійно правильно склас­ти судовий позов, не зайвим буде й проконсультуватися з компетентним спеціалістом стосовно збору необ­хідних документів, перспективи по­зитивного рішення суду. Думаю, ні в кого не виникає сумніву і в тому, що у разі затримання людини, пору­шенні проти неї кримінальної справи слід якнайшвидше звернутися до ад­воката. Але навіщо адвокат свідку?

- Бо у нас як іноді трапляється: люди­ну запрошують до слідчого як свідка, по­переджують про відповідальність за на­дання неправдивих свідчень, а на основі цих свідчень притягують до кримінальної відповідальності. Тим часом людина, ви­кликана на допит як свідок, згідно зі ст.63 Конституції України має право відмовити­ся давати показання або пояснення щодо себе, членів своєї сім'ї чи близьких ро­дичів (їх коло визначається законом) і не несе за це жодної відповідальності. Так що консультація, а у проблемних випадках — і присутність адвоката при таких допитах не буде зайвою.

За послуги адвоката треба пла­тити. А якщо людина не має коштів?

Існує перелік справ, при розгляді яких залучення адвокатів обов'язкове. Людина, яка знаходиться під слідством, повинна написати заяву слідчому про те, що хоче мати адвоката. І його нададуть. При цьому оплату адвекатських послуг здійснює дер­жава.

-1 часто Вам доводиться захищати таких людей?

Досить часто. І не лише мені — усім адвокатам району.

Адвокату, як і лікарю, необхідно розповідати про справу все з повною відвертістю. Чи всі Ваші клієнти чи­нять саме так?

На жаль — ні. Нерідкі випадки, коли клі­єнт воліє приховати частину відомостей чи власних дій. І тим самим шкодить сам собі. Уявіть ситуацію: в ході судового розгляду знайшли підтвердження факти, які підсуд­ний приховав від адвоката*Руйнується вся попередньо вибудована адвокатом систе­ма захисту клієнта, відтак захист не може бути ефективним.

В юриспруденції існує таке поняття «ад­вокатська таємниця». Розголошення відо­мостей, що становлять адвокатську таєм­ницю, заборонено за будь-яких обставин. Тож раджу людині, яка звернулася до адвоката, бути відвертою і щирою..

У яких справах мешканці району звертаються до адвокатів найчасті­ше?

У цивільних: подовження строків при­йняття спадщини, вирішення майнових питань при розлученні. Почастішали звер­нення з приводу захцсту честі і гідності.

По останніх справах суд може за­довольнити вимоги по відшкодуван­ню моральної шкоди. Цікаво, яким був найбільший розмір її, отрима­ний мешканцям району за рішенням суду?

Серед справ, участь у розгляді яких я приймав як адвокат, — 8 тисяч гривень.

Що Ви, як адвокат, порадите мешканцям району?

Частіше (а, головне, своєчасно) звер­татися до адвокатів. Це допоможе уникну­ти багатьох проблем. Повірте, чутки про астрономічні гонорари за наші послуги не відповідають дійсності. До того ж, при сво­єчасному зверненні, допомога адвоката може бути зведена до надання консульта­ції, що кожному по кишені.

А своїм колегам-адвокатам та фахівцям у галузі права, які надають юридичні послуги?

Насамперед, хочу привітати їх з про­фесійним святом — Днем адвокатури. Бажаю всім, хто зробив захист людей сво­єю професією, міцного здоров'я, творчої наснаги, а найголовніше — щоб вони відчу­вали від своєї роботи задоволення. Робіть благо для людей, оскільки захищаєте їх права, та отримуйте належну оплату за свою роботу!

Автор: Людмила ГРИГОР'ЄВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту