Минулої суботи уперше зі сцени Херсонського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша хор виконав гімн степового краю. Сталося це на обласному форумі місцевого самоврядування. Під склепінням храму Мельпомени звучить не мелодія і слова, а озвучена гордість за рідний край:
«По тобі Дніпро могутньо плине,
І до тебе горнуться моря,
Золота південна Україно,
Легендарна Таврія моя!»
І тут же на сцену в руках курсантів Херсонського морського державного університету піднялися прапори усіх районів степового краю. Хвилююче враження!
Тема форуму означена на величезному банері: «Міцна громада. Сильна держава. Заможні люди». Це і нагадування, і заклик, і програма діяльності для 305 місцевих рад, представники яких — на форумі. Свято зняло із їхніх облич вічну заклопотаність: як наповнити бюджет? де взяти кошти на новий водогін? як створити затишок у школі?.. Проблем у територіальних громад — море!
Нині в області діють 68 різних регіональних програм, із яких 38 прийняв обласний парламент попереднього скликання. Не лише прийняв, а взяв на себе відповідальність за їх виконання.
Відкриваючи форум, голова обласної ради, доктор сільськогосподарських наук професор Віктор Пе- лих зокрема зауважив про те, що День місцевого самоврядування — «не тільки орієнтир на європейський рівень самоврядності, а й данина історичній відданості українського народу, нашої держави давнім самоврядним національним традиціям.
Маю нагадати, — сказав промовець, — що Україна першою серед пострадянських країн підписала Європейську хартію про місцеве самоврядування. Це закріпило інститут самоврядування в нашій країні і стало поштовхом до пошуку власних шляхів самоврядування на теренах нашої держави.
Віктор Пелих наголосив:
Нинішній рік — особливий. Відбулися вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, рад усіх рівнів. Гадаю, що цьогорічні вибори, проведені за змішаною системою, були найдемократичні- шими та найпрозо- рішими за весь час існування нашої держави. Це, до речі, визнали і міжнародні спостерігачі. На Херсонщині серед 44-х партій безперечним лідером виборчих процесів стала Партія регіонів.
Сьогодні у цьому залі сидять представники усіх політичних сил. Ми вас закликаємо до консолідації, тому що у нас одна Херсонщина, одна держава. І ми тільки ' разом, об'єднавши всі свої зусилля, можемо зробити наші бажання реальністю.
Єдність, консолідація, взаєморозуміння... Вони сьогодні у складний для країни, для області, для районів, міст і сіл час потрібні, як ніколи!
Народ справедливо сподівається на те, щоб діяльність всіх органів влади була прозорою, а дії її представників — логічними і зрозумілими. Саме з такої позиції слід підходити до оцінки наших зусиль щодо консолідації органів місцевого самоврядування, — сказав, завершуючи виступ, Віктор Пелих.
Тон виступу свого колеги підтримав голова облдержадміністрації Микола Костяк, детально окресливши програму дій, а, отже, і програму відповідальності: розбудова закладів соціальної сфери, водопостачання, газифікація... На все це потрібні сотні мільйонів гривень. Де їх узяти? От і слід подумати про те, де криються резерви наповнення місцевих бюджетів. І діяти.
Об'єднавши зусилля органів виконавчої влади, міських, селищних, сільських голів, депутатів місцевих рад ми подолаємо всі труднощі та повернемо славу Херсонщини, — висловив упевненість Микола Костяк.
Херсонський міський голова Володимир Сальдо підтримав цю впевненість:
Пригадайте: кілька роківтомубув такий період, коли майже не було державної влади ,тоді тільки місцеве самоврядування втримало державу і продовжувало працювати. Зараз, слава Богу, все налагоджується!
Потім відбулося вручення Подяки від прем'єр-міністра України, Почесних грамот від обласної ради і облдержадміністрації. Оголосили результати традиційних конкурсів на кращу сільську і селищну ради, найкращий населений пункт області.
Традиційно до Дня місцевого самоврядування пройшов конкурс на кращу сільську та селищну раду. Призовий фонд конкурсу склав 160 тисяч гривень. Переможці у кожній категорії за перше місце отримали по ЗО тисяч гривень, за друге місце — 25 тисяч, за третє — 20 тисяч.
Цього року в конкурсі взяли участь 12 сільських та селищних рад із 9 районів області. Конкурсна комісія під керівництвом заступника голови обласної ради Тамари Федь- ко визначала кращі сільські та селищні ради області.
Переможцями у трьох категоріях стали Горностаївська сільська рада Новотроїцького, Нововолоди- мирівська Голопристанського району, Малокаховська Каховського району.
Друге місце серед найпрестиж- ніших конкурсантів — сільських рад із населенням, понад 3000 жителів — виборола Великокопанівська сільська рада Цюрупинського району, очолювана Валентиною Дмитрівною Костенко.
Нагадаємо, що ця сільська рада вийшла переможцем у районному конкурсі.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |