«Прочитала у «Віснику Олешшя» повідомлення про Цюрупинсь- кий маслозавод. Так і не зрозуміла: що це, реорганізація, ліквідація?.. Чи не могли б ви розповісти, що насправді з маслозаводом?», — із дзвінка нашої читачки до редакції.
Формально Цюрупинський маслозавод уже не ВАТ, але ще й не ТДВ — товариство з додатковою відповідальністю, як, пройшовши всі процедури, скоріше за все, називатиметься він згодом. Але, як і раніше, належить акціонерам. Хоча насправді — тепер уже його засновникам. Але кого здивуєш зміною вивіски в наш технологічний вік?
То все-таки, кому зараз належить маслозавод? Голова правління Сергій Шовенко лише відповів, що він найнятий менеджер, хоча так чи інакше частка власності підприємства асоціюється з його прізвищем.
Він прийняв нас у своєму робочому кабінеті. Раніше доводилось «пробиватися» через прохідну, аби потрапити на завод. Та хіба тільки журналісту? Штурмом брали маслозавод навіть податківці та інші перевіряючі.
Зараз Сергій Миколайович люб'язний і привітний, і на рідкість добре інформований. Мабуть, таким і повинен бути керівник підприємства, що реорганізується. Втім, найчастіше на питання про засновників та майнову частку кожного в статутному капіталі відповідав, що в умовах контракту, за яким його найняли головою правління, все розписано: що можна говорити, а що ні...
Відповідаючи на наше запитання про те, чи змінився зі зміною форми власності сам статутний фонд підприємства, С.Шовенко зауважив, що він залишився фактично на тому ж рівні, що й був до реорганізації. З'ясувати ж, хто засновники нового-старого підприємства, з яким капіталом кожен з них, утому числі й сам Сергій Миколайович, вступиву статутний фонд, нам не вдалося. Зате нам популярно пояснили, чим «обмежена» відповідальність відрізняється від «додаткової.
- У ТОВ кількість засновників обмежена 7-10 особами, тоді яку ТДВ таких обмежень не існує, — пояснив С.Шовенко.
Хоча рішення про зміну форми власності голова правління приймав не одноосібно, навпаки, порадившись з колективом акціонерів, та, як сам заявляє, на вимогу закону про зміну господарськихтовариств. Акціонери були не проти — куди діватися, як закон вимагає? Тому було прийнято рішення пакети акцій, якими сьогодні володіє колектив, обміняти на частку майнових прав.
Комісія райдержадміністрації включала маслозавод у перелік підприємств, що неспроможні платити вчасно зарплату, а також відрахування у бюджет та Пенсійний фонд. Зараз нам заявили, що за час, який минув, Шовенко зумів ситуацію поліпшити. Незважаючи навіть на протидію кризових явищ.
А з іншого боку, скаржились здавачі, які стомилися чекати місяцями оплати за здане молоко. Тепер на розрахунки йде не більше деЙяти днів, стверджує С.Шовенко. І якщо на ціну молока власники корів ще можуть нарікати, то до якості розрахунків претензій у них бути не може, говорить він.
Зрушення почалися, коли акціонери доручили голові правління підготувати програму оздоровлення підприємства і план реорганізації. На це пішло майже три роки. Але від зі^іни форми власності участь заводу не змінилась, говорить С.Шовенко. «Як відомо, під час першої хвилі приватизації частина акцій продавалась з аукціону державою. Як наслідок, акціонерами стали люди, які давно відійшли від виробництва і формально, як акціонери, не мають до нього ніякого відношення» . Хоча всі на підприємстві, та й сам голова правління, визнають, що це той же маслозвод, і люди ті ж.
Про те, що завод працює успішно, свідчить не тільки відсутність заборгованості по зарплаті, в бюджет, Пенсійний фонд та позабюджетні фонди. Ті, хто проявив інтерес до витрачання бюджетних коштів у вигляді державних дотацій на молоко (а це, за словами голови правління, податківці, ревізори і навіть працівники СБУ, які здійснювали перевірки), нічого кримінального не знайшли.
- У заготівлях молока ми не робимо розподілу на райони, як це було прийнято навмисно робити раніше, -
продовжує Сергій Миколайович. — Наші кращі партнери працюють якраз на тих самих «незадоволених» територіях, таких як Ювіпейненська сільрада, Щасливська... Тут наші найпродуктивніші маршрути по молокозаготів- лях. До речі, всю сировину ми на 100 відсотків закупляємо виключно у населення. Розмови про розподіл району, насправді, до справи не мають ніякого відношення... Ну що, скажіть, поганого в тому, що ми заготовляємо молоко не тільки в Цюрупинсько- му, а й сусідніх районах — Скадовсько- му, Голопристанському і навіть Бериславському?
31 січня 2011 року передбачається виплата дотацій не на молоко, а на голову худоби, говоритьС.Шовенко. На його думку, на фоні зниження кількості корів система «поголівного» визначення розміру дотації, бажаного результату не дасть.
Щодо закупівельної ціни, то тут, на думку С.ІІІовенка, важливо не тільки те, щоб покривалися затрати виробника, а й споживач міг витримати встановлену цінову планку. Адже від реалій нікуди не дітись — ціни на молочну продукцію зростають...
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |