ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Про повноваження представників сторін
20.12.2010 / Газета: Слава праці / № 50 / Тираж: 1880

Представництвом є право-відношення, в якому одна сторона(представник)зобов'язана або має право вчиняти право- чин від імені другої сторони, яку вона представляє. Пред­ставництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Відповідно до частини пер­шої статті 42 Цивільного про­цесуального кодексу України повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі мають бути по­свідчені, зокрема, довіреністю фізичної особи. З набранням чинності Закону України від 07.07..2010 р. №2453Л/І «Про судоустрій і статус суддів» по­вноваження представниками фізичної особи за її усною за­явою вже не допускається. Тобто на сьгоднішній день дові­реність фізичної особи повинна бути нотаріально посвідчена.

Аналогічний інститут представ­ництва закріплений і в статті 58 Кодексу адміністративного су­дочинства України.

Нотаріуси посвідчують до­віреності, складені від імені фі­зичної особи на ім'я однієї або кількох осіб з чітко визначеними юридичними діями, які нале­жить учинити представникові. У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її скла­дання (підписання), прізвища, імена, по батькові, місце про­живання представника і особи, яку представляють. У довіре­ностях на ім'я адвокатів зазна­чається їх статус та членство в адвокатському об'єднанні (якщо адвокат є членом ад­вокатського об'єднання). Слід вказати, що чинними законо­давчими актами України не передбачено вимоги зазначати у довіреності паспортні дані довірителя та повіреної особи. Статтею 247 Цивільного кодек­су України визначено, що строк довіреності встановлюється у самій довіреності. Якщо такий строк не встановлений, вона зберігає чинність до припинен­ня її дії.

Представництво за довіре­ністю припиняється, зокрема, у разі закінчення строку довіре­ності, скасування довіреності особою, яка її видала, відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю, смерті особи, яка видала дові­реність, оголошення її помер­лою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обме­ження її цивільної дієздатності.

Автор: Суддя Каланчацького ра­йонного суду ЖИВЦОВА О.А.


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту