ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Проблеми, що не терплять зволікань
20.12.2010 / Газета: Каховська зоря / № 101-102 / Тираж: 8000

ПІСЛЯ ВИБОРІВ депутатів Кахов­ської районної ради було сформо­вано постійні комісії, які провели свої ііерші засідання, на яких розгля­нули в першу чергу організаційні пи­тання.- Кореспондент «Каховської зорі» побував на одному з таких засідань, а саме — постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, охорони навколишнього середовища та раціонального використання земельних і природних ресурсів, яку очолив депу­тат Тажидин Мустафаєв.

Радник-консультант голови районної ради^ Володимир Трофімов ознайомив депутатів з Положенням про постійні ко­місії районної ради, їх обов'язками і по­вноваженнями. Щодо профільної комісії з питань АПК, то їй уже сьогодні дове­деться розглянути два невідкладних пи­тання, внесених до порядку денного, а найближчим часом — районну екологіч­ну програму, правила використання во­дозабірних споруд, готувати пропозиції по створенню заповідних зон для збе­реження стабільної екологічної ситуації. І, звичайно ж, — здійснювати контроль за виконанням раніше прийнятих рішень районної ради.

За одностайною згодою депутатів, заступником постійної комісії обрано Леоніда Кириченка, голову фермерського господарства «Зоря Каховщини», секретарем — директора ПП «Агро-Дар» Галину Ковальчук.

Далі комісія розглянула питання «Про хід виконання районної програми роз­витку земельної реформи в Каховсько­му районі на 2009-20І1 роки».

Заступник начальника відділу Держ- комзему в Каховському районі Віктор Соколенко у своєму виступі зазначив, що в рамках виконання Програми пе­редбачається:

-коригування існуючих та встановлен­ня на місцевості меж адміністративно- територіальних утворень, землеволо­дінь і землекористувань;

-проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок в межах та за межами населених пунктів району;

-розробка проектів розмежування земель державної і комунальної влас­ності;

-підготовка документів, що посвідчу­ють право власності або право користу­вання землею.

До кінця нинішнього року в районі необхідно завершити роботи з розмеж­ування земель комунальної і державної власності. Загальна сума коштів, необ­хідних для виконання цих робіт, стано­вить 2,4 мільйона гривень.

Крім того, понад 54 тисячі гривень знадобляться для проведення норма­тивної грошової оцінки земель сільсько­господарського призначення за межами населених пунктів (колишніх господар­ських дворів). А на фінансування робіт з формування території та встановлення меж 43 сіл району орієнтовно потрібно 406,65 тисячі гривень. Для виконання робіт з інвентаризації земельних діля­нок за межами населених пунктів необ­хідно ще 1,54 мільйона гривень.

Очікуваний результат виконання пунктів цієї програми — значне збіль­шення надходжень від сплати за землю.

Та річ у тому, що в районному бю­джеті таких коштів немає. Крім того, як зазначила начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Татунова, для фінансування цих робіт потрібні обгрунтовані подання з кошто­рисами.

Тому після обговорення першої сер­йозної проблеми, з якою зіткнулася постійна комісія, депутати визнали за доцільне щороку виділяти кошти для ви­конання зазначених робіт хоча б у двох сільських радах і таким чином зрушити — справу з мертвої точки. Тому необхідно внести відповідні зміни до цієїлрограми.

В.Соколенко також доповів про стан використання в Каховському районі зе­мель державної та комунальної власнос­ті, земельних ділянок, які знаходяться в приватній власності, засвідчених дер­жавними актами на землю, та земельних ділянок, посвідчених сертифікатами, і розрахунків за земельні паї.

Постійна* комісія визначила стан ви­користання в Каховському району зе­мель державної та комунальної власнос­ті, земельних паїв і розрахунків з боку орендарів таким, що в цілому відповіда­ють вимогам земельного законодавства України.

Разом з тим комісія рекомендує: -райдержадміністрації, управлін­ню агропромислового розвитку, відділу Держкомзему, селищному та сільським головам проводити постійну роботу із суб'єктами підприємницької діяльності щодо перегляду раніше укладених 2850 договорів оренди землі для збільшення орендної плати до 3% від грошової оцін­ки земельних ділянок;

-райдержадміністрації, ОДПІ, сіль­ським головам активізувати роботу з орендарями щодо стовідсоткової спла­ти нарахованої орендної плати до кінця поточного року;

-дане питання внести на розгляд чер­гової сесії в І кварталі 2011 року.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту