ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ПІДСУМКИ ДІЇ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ
28.12.2010 / Газета: Червоний промінь / № 52 / Тираж: 1300

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Валерій Ціомашко, начальник РВ ГУ МНС України в Херсонській області Андрій Ко­нюх, головний державний санітарний лікар райСЕС Микола Яцик, голова районної ради Володимир Мельничук та голова райдержадміністрації Олександр Шилкін проаналізували діяльність сільських та селищ­ного голів, керівників структурних підрозділів райдер­жадміністрації, районних служб, підприємств, орган­ізацій та установ щодо організації якнайшвидшої ліквідації наслідків ожеледиці та обле­деніння, що виник­ли під час неспри­ятливих погодних умов на території нашого району.

Зокрема, було зазначено, що з 3 по 5 грудня в резуль­таті несприятливих погодних умов у де- яких населених пунктах району ви­никли перебої з по­стачанням населенню електроенергії, тепла, води. Через ожеледицю на маршрути не вийшли пасажирські автобуси, виникли проблеми з доставкою хлібобулоч­них виробів мешканцям сіл. Було припинено навчаль­ний процес у деяких школах та дитсадках.

Слід зазначити, що за таких обставин оперативно спрацювала органи управління Вербівської, Анатолівської, Першопокровської, Дем'янівської сільських та Нижньосірогозької селищної рад.

Наведемо хронологію дій в період з 3 по 5 грудня в окремих сільських радах та установах району.

На території Анатолівської сільської ради, до скла­ду якої входить два населених пункти, вже 3 грудня було проведено засідання комісії з питань надзви­чайних ситуацій, обстежено мережі енергопостачан­ня з метою виявлення пошкоджень, організовано под­вірний обхід одиноких та одиноко проживаючих гро­мадян і надано їм допомогу. 4 грудня до ліквідації наслідків обледеніння долучилося ТОВ «Анатолівсь- ке»: було включено дизельгенератор, щоб забезпе­чити роботу водонапірних башт та пекарні; завезено технічну воду в Догмарівку. 5 грудня включено дизель- генератр ТОВ «Анатолівське» для подачі питної води населенню.

Чи не найскладніша ситуація склалася на території Вербівської сільської ради, до складу якої входить п'ять населених пунктів. І якщо в Анатолівці роботи щодо нормального життєзабезпечення організовував уже досвідчений сільський голова Олександр Яворський, то у вищезазначеній сільській раді — сільський голова Тетяна Ганелі, лише місяць, як приступила до виконання своїх повноважень. Уже 3 грудня силами сільської ради було організовано обстеження насе­лених пунктів щодо виявлення пошкоджень на лініях електропередач, проведено засідання штабу, визначено заходи щодо ліквідації наслідків стихи та при­значено відповідальних за їх виконання. 4 грудня було організовано обстеження одиноких громадян і нада­но їм допомогу. Силами депутатського корпусу орган­ізовано підвезення питної води ветеранам та одино­ким мешканцям сіл ради. 5 грудня продовжено робо­ту щодо забезпечення населення питною й технічною водою та хлібом.

У даній ситуації добре спрацювала районна служба торгівлі та харчуван­ня цивільного захис­ту, яку очолює голова правління райспо- живспілки Світлана Онищенко. Було організовано безпе­ребійне постачання продуктів харчування та хліба в населені пункти району.

Силами медичної служби району, очо­люваної головним лікарем Геннадієм Го­моном, організовано безперебійну роботу центральної районної лікарні. Слід зазначити, що ця установа має свій ди­зельгенератор, тож електроенергія подавалася без­перебійно, що забезпечило сталу роботу харчобло­ку, водонапірної башти, пральні, а також приймаль­ного і пологового відділень, операційної та ін.

Нижньосірогозьким райсількомунгоспом, керівник Григорій Чурсінов, підвозилася вода для господарсь­ких потреб до багатоквартирних будинків емт Нижні Сірогози.

До ліквідації наслідків стихії долучилися й керівни­ки сільгосппідприємств району, які надали техніку та обладнання, і направили робітників та спеціалістів своїх господарств на проведення аварійно-відновлю- вальних і ремонтних робіт. Це — директор ТОВ «Промінь-21» Віктор Назаревич (с. Верхні Торгаї), ди­ректор ПП «Агротехнології» Іван Яців (с. Братське) та голова фермерського господарства з Дем'янівки Олександр Малишенко.

Та поряд з цим мали місце й факти негативного виконання посадових обов'язків деякими сільськи­ми головами і керівниками установ щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а саме: Степнеської, Нижньоторгаївської, Новопетрівської сільських рад.

Рішенням колегії було прийнято відповідні рішен­ня, спрямовані на попередження можливих аварій­них ситуацій, які можуть виникнути в разі несприят­ливих погодних умов, характерних для зимового часу. Зокрема, рекомендовано зосередити особливу ува­гу за таких обставин на забезпеченні сталого функ­ціонування об'єктів енерго-, водопостачання та жит­тєзабезпечення населення району. Привести в го­товність наявні сили і засоби аварійно-ремонтних і аварійно-відновлювальних бригад.

Автор: Віта КОПЄНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту