Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Валерій Ціомашко, начальник РВ ГУ МНС України в Херсонській області Андрій Конюх, головний державний санітарний лікар райСЕС Микола Яцик, голова районної ради Володимир Мельничук та голова райдержадміністрації Олександр Шилкін проаналізували діяльність сільських та селищного голів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, підприємств, організацій та установ щодо організації якнайшвидшої ліквідації наслідків ожеледиці та обледеніння, що виникли під час несприятливих погодних умов на території нашого району.
Зокрема, було зазначено, що з 3 по 5 грудня в результаті несприятливих погодних умов у де- яких населених пунктах району виникли перебої з постачанням населенню електроенергії, тепла, води. Через ожеледицю на маршрути не вийшли пасажирські автобуси, виникли проблеми з доставкою хлібобулочних виробів мешканцям сіл. Було припинено навчальний процес у деяких школах та дитсадках.
Слід зазначити, що за таких обставин оперативно спрацювала органи управління Вербівської, Анатолівської, Першопокровської, Дем'янівської сільських та Нижньосірогозької селищної рад.
Наведемо хронологію дій в період з 3 по 5 грудня в окремих сільських радах та установах району.
На території Анатолівської сільської ради, до складу якої входить два населених пункти, вже 3 грудня було проведено засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій, обстежено мережі енергопостачання з метою виявлення пошкоджень, організовано подвірний обхід одиноких та одиноко проживаючих громадян і надано їм допомогу. 4 грудня до ліквідації наслідків обледеніння долучилося ТОВ «Анатолівсь- ке»: було включено дизельгенератор, щоб забезпечити роботу водонапірних башт та пекарні; завезено технічну воду в Догмарівку. 5 грудня включено дизель- генератр ТОВ «Анатолівське» для подачі питної води населенню.
Чи не найскладніша ситуація склалася на території Вербівської сільської ради, до складу якої входить п'ять населених пунктів. І якщо в Анатолівці роботи щодо нормального життєзабезпечення організовував уже досвідчений сільський голова Олександр Яворський, то у вищезазначеній сільській раді — сільський голова Тетяна Ганелі, лише місяць, як приступила до виконання своїх повноважень. Уже 3 грудня силами сільської ради було організовано обстеження населених пунктів щодо виявлення пошкоджень на лініях електропередач, проведено засідання штабу, визначено заходи щодо ліквідації наслідків стихи та призначено відповідальних за їх виконання. 4 грудня було організовано обстеження одиноких громадян і надано їм допомогу. Силами депутатського корпусу організовано підвезення питної води ветеранам та одиноким мешканцям сіл ради. 5 грудня продовжено роботу щодо забезпечення населення питною й технічною водою та хлібом.
У даній ситуації добре спрацювала районна служба торгівлі та харчування цивільного захисту, яку очолює голова правління райспо- живспілки Світлана Онищенко. Було організовано безперебійне постачання продуктів харчування та хліба в населені пункти району.
Силами медичної служби району, очолюваної головним лікарем Геннадієм Гомоном, організовано безперебійну роботу центральної районної лікарні. Слід зазначити, що ця установа має свій дизельгенератор, тож електроенергія подавалася безперебійно, що забезпечило сталу роботу харчоблоку, водонапірної башти, пральні, а також приймального і пологового відділень, операційної та ін.
Нижньосірогозьким райсількомунгоспом, керівник Григорій Чурсінов, підвозилася вода для господарських потреб до багатоквартирних будинків емт Нижні Сірогози.
До ліквідації наслідків стихії долучилися й керівники сільгосппідприємств району, які надали техніку та обладнання, і направили робітників та спеціалістів своїх господарств на проведення аварійно-відновлю- вальних і ремонтних робіт. Це — директор ТОВ «Промінь-21» Віктор Назаревич (с. Верхні Торгаї), директор ПП «Агротехнології» Іван Яців (с. Братське) та голова фермерського господарства з Дем'янівки Олександр Малишенко.
Та поряд з цим мали місце й факти негативного виконання посадових обов'язків деякими сільськими головами і керівниками установ щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а саме: Степнеської, Нижньоторгаївської, Новопетрівської сільських рад.
Рішенням колегії було прийнято відповідні рішення, спрямовані на попередження можливих аварійних ситуацій, які можуть виникнути в разі несприятливих погодних умов, характерних для зимового часу. Зокрема, рекомендовано зосередити особливу увагу за таких обставин на забезпеченні сталого функціонування об'єктів енерго-, водопостачання та життєзабезпечення населення району. Привести в готовність наявні сили і засоби аварійно-ремонтних і аварійно-відновлювальних бригад.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |