Третя сесія шостого скликання, яка відбулася 20 грудня, стала своєрідним бойовим хрещенням для новообраних депутатів та сільських і селищних голів, адже до порядку денного були внесені програмні документи, за якими район будуватиме свою економіку, фінансову та соціально- культурну сфери діяльності. А для того, щоб програмувати роботу на майбутнє, потрібно було проаналізувати минуле.
Тож, спочатку на засіданнях постійних комісій, а потім — на пленарному було заслухано звіти про виконання кількох програм: централізованого зберігання архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду; розвитку малого підприємництва; зміни до районної програми «Ветеран»; випуску соціально-значущих видань; реформування та розвитку житлово-комунального господарства; розвитку фізичної культури та спорту; оздоровлення та відпочинку дітей; «Соціальне житло для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»; поліпшення екологічного стану та зменшення техногенного навантаження.
З увагою слухали депутати райради звіти, які на комісіях не були розглянуті, а на сесії озвучені начальником відділу освіти, депутатом обласної ради Машинською 0.1. — про виконання районних цільових програм: роботи з обдарованою молоддю та розвитку дошкільної освіти.
Вперше у сесійній залі прозвучали інформації про зміни: про прийняття у спільну власність територіальних громад району будівель та майна ФАПів і амбулаторій, що є комунальною власністю територіальних громад сіл та селища Мирне, та передачу їх у господарське відання центральній районній лікарні, адже відтепер ФАПи фінансуватимуться з районного бюджету. Також зайшла мова про відновлення місцевого радіомовлення.
Та найголовнішим питанням, навколо якого розпалилися дебати, став розгляд проекту програми економічного, соціального та культурного розвитку району у наступному році. Були навіть намагання деяких депутатів поставити, образно кажучи, воза поперед коня. Мовляв, спочатку бюджет ухвалити чи одночасно з бюджетом — програму, або взагалі проект наразі відхилити. Остудити гарячі голови голові районної ради Шептурі М.А. вдалося конкретним запитанням: а на що спрямовуватимуться бюджетні коїЛи, коли немає програми?
Втім, суперечки у залі тривали, хотілося охопити детально (у тому числі й у грошовому обчисленні) все і вся.
Звичайно, слушні думки і пропозиції буде враховано при формуванні районних та обласних програм, та все зале ить не стільки від їх змісту, скількм від наповнення бюджетів різних рівнів, інакше пропозиції так і залишаться пропозиціями, а деякі об'єкти — довгобудами.
Наразі, за інформацією начальника фінансового управління Боровіка Д.В. бюджет перевиконується, що дало змогу внести відповідні позитивні корективи і збільшити видаткову частину загального фонду районного бюджету на 123124 гривні за рахунок відповідних надходжень. Також було затверджено перерозподіл коштів загального фонду районного бюджету в межах призначень на 2010 рік по головних розпорядниках, спрямувавши їх у заклади освіти, медицини та культури.
А для того, щоб бюджети і надалі наповнювалися, депутати ухвалили кілька рішень щодо надання дозволів приватним підприємцям на добудову приміщень, на приватизацію та затвердження експертної оцінки приміщень.
Про зміст прийнятих головних рішень та програмні показники дізнаєтеся з наступних випусків нашої газети.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |