У сучасних календарях багато святкових дат. Є в них і загальнонаціональні, і релігійні, і професійні свята. Та в жодному з них не знайдеш Дня Пенсійного фонду України. Тож про 20-річчя цієї поважної установи знають одиниці, в основному його працівники.
Історія нашого управління розпочалась 19 лютого 1991 року, саме в цей день на посаду уповноваженого по Цюрупинському району була призначена Перестенко Надія Василівна, яка в 1994 році очолила уже відділення Фонду. Наданий час колектив управління складає ЗО штатних одиниць.
Минали роки, розширювались повноваження, функції та обов'язки органів Пенсійного фонду. В 2000 році введено в дію персоніфікований облік, в 2002 — прийняття функцій призначення пенсій, а із січня 2011 року вводиться єдиний соціальний внесок.
Із введенням єдиного внеску страхувальники реєструватись, здавати звітність та сплачувативне- сок будуть не в 4 фонди, а тільки до Пенсійного фонду.
На обліку в управлінні перебуває 17,9 тис. пенсіонерів, і їхня кількість майже не змінюється. Кількість працюючих в порівнянні з дев'яностими роками скоротилась вдвічі і складає 9,5 тис. чоловік.
Щомісячна потреба в коштах на виплату пенсій становить 16,3 млн.грн. При зборі власних коштів 5,3 млн.грн. район себе забезпечує у виплаті пенсій на 32%. Фінансова допомога з Пенсійного фонду України та коштів Держбюджету дозволяє своєчасно і в повному обсязі виплачувати пенсії.
Треба відзначити, що у 1991 -1995 роках забезпеченість виплати пенсій власними коштами становила 79%, потім спостерігається тенденція зменшення частки власних коштів, яка в 2000 році стабілізувалась на 31 — 32%.
Якщо взяти виплати пенсій у розрізі сум, то, скажімо, до 1000 гривень пенсії у районі одержують 83 відсотки пенсіонерів, від 1000 до 1500 гривень — 12 відсотків, вище 1500 гривень — 5 відсотків.
Згідно з чинним законодавством, пенсіонери і одержувачі допомоги мають право вибору установи, яка безпосередньо здійснює виплату і доставку коштів. Важливим аргументом для Пенсійного фонду у виплаті пенсій через банки є безкоштовність цих послуг. Обслуговування 7,5 тис. пенсіонерів через установи банків дає можливість щомісяця економити 110 тис. грн. Для прикладу: ця сума рівнозначна виплаті пенсій пенсіонерам такого села, як Пролетарка.
Заборгованість по платежах до Пенсійного фонду мають тільки підприємства комунальної власності міста, і вона складає 1 млн. 396 тис. грн. Ми сподіваємося, що з новим керівництвом районної та міської влади це болюче для нас питання буде вирішене.
Як начальнику управління, мені було б важко, аби не підтримка колективу. А в нашому районі — це колектив однодумців. Це єдина команда, яка своїм обов'язком вважає можливість допомогти людям поважного віку і вірне служіння їм.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |